Tradičný turnaj halového futbalu Štefan Cup, konkrétne už jeho pätnásty ročník, a po tretíkrát i charitatívny zápas známych futbalových osobností pod názvom Vyčaruj deťom úsmev, sa konal aj tento rok na Štefana – 26. decembra. Jeho dejiskom bola banskobystrická športová hala na Štiavničkách.

V samotnom celodennom futbalovom turnaji organizovanom občianskym združením New Faces, dominoval známy miniligový tím Royal Brusno kúpele. Ten vo finále porazil tím zložený práve usporiadateľským New Faces vysoko 4:0. Výsledky turnaja nájdete aj vo fotogalérii.

Stefan Cup, Vycaruj detom usmev 2014 Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Okolo pol šiestej večer podujatie vyvrcholilo očakávaným exhibičným zápasom futbalových hviezd. Tím športových kúzelníkov tvorili bývalí banskobystrickí futbalisti Róbert Pich (Slask Wroclaw), Jakub Považanec, Marek Hlinka (obaja Dukla Praha) či Tomáš Ďubek (Slovan Liberec) a brankár Branislav Pindroch (MFK Karviná), ktorých doplnili thaiboxer Vladimír Moravčík a známy kondičný tréner Roman Švantner. Hviezdny tím New Faces, ktorý dlho v zápase prevyšoval športových kúzelníkov, tvorili reprezentanti Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Michal Ďuriš (Mladá Boleslav), Jakub Sylvestr (FC Norimberg),  bývalý a súčasný brankári Dukly Richard Zajac (Podbeskidzie Bielsko-Biała) a Peter Boroš či jeden z najlepších brankárov miestneho futbalu Dominik Škubák. Zápas sa hral na dve dvadsaťminútovky a po ich skončení svietil na svetelnej tabuli výsledok 12:12.

Podstatnejšie ale bolo, že z príspevkov sa vyzbieralo tento rok viac ako štyritisíc eur, ktoré poputujú na ďalšie budovanie športového ihriska pre deti i dospelých v banskobystrickom mestskom parku, ktoré zastrešuje práve OZ New Faces.