V areáli Základnej školy Ďumbierska 17 sa v utorok 1. júna konal zábavný program pre žiakov prvého stupňa, ktorí tak prostredníctvom zážitkových aktivít oslávili Medzinárodný deň detí. Z tohto podujatia vám prinášame fotoreportáž.

„Deťom sme chceli zorganizovať niečo špeciálne na deň detí, pretože o veľa v rámci školského roka prišli. Neabsolvovali korčuliarsky a plavecký výcvik, školu v prírode, takže aspoň takýmto spôsobom sme im to chceli vynahradiť. Dúfam, že dnešný deň bol pre nich pamätným a veľkým zážitkom,“ povedal pre BBonline.sk riaditeľ ZŠ Ďumbierska, Patrik Ferianc.

Vedenie školy muselo usporiadanie tohto podujatia konzultovať aj s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Celý program oslavy MDD bol prispôsobený protipandemickým opatreniam. Žiaci postupne navštevovali jednotlivé stanovištia, ktoré boli od seba oddelené a rozmiestnené po celom areáli. Deti boli taktiež rozdelené do skupín, aby sa predišlo zoskupovaniu všetkých žiakov na jednom mieste.

Vyše tristo žiakov prvého stupňa na ZŠ Ďumbierska sa zabávalo prostredníctvom rôznych aktivít, ktoré preverili ich zručnosti, športové zdatnosti, ale splnili aj vzedlávaciu funkciu. „V prvom rade si deti vyskúšali, aké je to byť záchranárom, požiarnikom či policajtom. Deti striekali z hasičskej hadice na terče, takže to pre nich bolo zážitkové a interaktívne. V ostatnej časti areálu sa nachádzajú rôzne stanovištia, kde máme rozprávkový les, v ktorom si žiaci vyskúšali rôzne činnosti z rozprávok. Deti to mimoriadne bavilo,“ priblížil Patrik Ferianc.

Ako to v areáli ZŠ Ďumbierska počas oslavy Medzinárodného dňa detí vyzeralo, si môžete pozrieť prostredníctvom našej fotogalérie.

A prečo myšlienka, zorganizovať takéto podujatie, vôbec vznikla? „Ja si myslím, že tá myšlienka vznikla, pretože detičky mali ťažký rok. Všetko mali zakázané. Opatrenia spôsobili to, že deti nemohli navštevovať telocvičňu, nemohli ísť do múzea, či Tihányiovského kaštieľa, čo bolo kedysi pre nás úplne bežné. Keď sa opatrenia trošku uvoľnili, tak sme sa rozhodli, že im aspoň takto spestríme deň. Chcem sa poďakovať všetkým kolegom, lebo sme toto podujatie dlho pripravovali a nebyť ich, tak to nikdy nezvládneme. Takže, veľmi pekne ďakujem všetkým kolegom,“ odpovedala Miroslava Komorová, zástupkyňa riaditeľa ZŠ Ďumbierska.