V sobotu 13. augusta vyvrcholil hokejbalový Bystrický pohár. V súboji o titul si to rozdali rivali One Taxi s Cocrou Radvaň, naopak o bronz bojovali hokejbalisti žiarskej Paluby s hráčmi Worms.

Finále

Hbk One Taxi vs. Cocra Radvaň 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Hokejbal - BBHbU - Bystricky pohar - 13.08.2016 - Banska Bystrica
Víťaz Bystrického pohára 2015/16 – HbK One Taxi Banská Bystrica

Vo finále sa stretli neporazené One Taxi a Cocra Radvaň. Zápas priniesol pekný hokejbal, v prvej tretine opatrný s miernou prevahou One Taxi. Úvodný gól finálového duelu pohára padol deväť sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď sa pred bránou po nahrávke Stana Srnku presadil kapitán taxikárov Martin Caban. V druhej tretine obe mužstvá predvádzali skvelý hokejbal, vyrovnávajúci gól prišiel z hokejky Drmasa po asistencii Mojžiša a Gašpara počas vylúčenia S. Srnku v 14-tej minúte. Tretia tretina priniesla zvýšenú snahu One Taxi smerom dopredu, strelou k tyčke prekonal Snitku Ondreička po Babicovej nahrávke. Cocra v závere zápasu v snahe vyrovnať odvolala brankára, ale po chybnej rozohrávke prišla o loptu a do prázdnej brány vsietil rozhodujúci a zároveň posledný gól turnaja Guttman. Ten spečatil víťazstvo One Taxi, ktoré tak neprehralo ani jeden zápas a zaslúžene vyhralo Bystrický pohár.

Zápas o 3. miesto

Hbk Paluba Žiar nad Hronom vs. Worms BB 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Držiteľ tretieho miesta Bystrického pohára 2015/16 – HbK Paluba Žiar nad Hronom

O tretie miesto sa pobili bystrickí Worms a žiarska Paluba. Favoritom stretnutia boli Žiarčania a práve tí sa ujali v piatej minúte vedenia vďaka Bačovmu zásahu. Udialo sa tak nahrávke Ruttkaya a Mojžiša. Z tesného náskoku sa ale netešili dlho, keď už o dve minúty vyrovnával Peter Kukučka s asistenciou Chudého. Po góle Mojžiša sa vedenia opäť ujal Žiar. Druhá tretina priniesla vypätý hokejbal plný vylúčení na oboch stranách, Worms zvýšil aktivitu a podnikal nebezpečne protiútoky. V 10. minúte bol faulovaný Chudý a z nariadeného trestného strieľania vyrovnal na 2:2. V záverečnej tretine sa tak začínalo odznova. Žiar zvýšil početnosť streľby a dostal Worms pod tlak. V siedmej minúte prekonal Bendíka Mojžiš a tento moment priniesol na hokejky favorita pokoj. O ďalšie dve minútky zvýšil opäť Mojžiš, vzápätí sa pridal Lunter a o držiteľovi bronzu bolo rozhodnuté. Hetrikom sa blysol Mojžiš a na všetky góly Paluby nahrával Ruttkay.

Konečné poradie Bystrického pohára 2015/16:

1. miesto: One Taxi BB
2. miesto: Cocra Radvaň
3. miesto: Paluba Žiar nad Hronom
4. miesto: Worms BB

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Martin Žilka – priemer 1,00 gól na zápas a 92,44 % úspešnosť zásahov
Najlepší strelec: Rastislav Gašpar ml. – 71 gólov
Najlepší nahrávač: Rastislav Gašpar ml. – 32 asistencií
Najproduktívnejší hráč: Rastislav Gašpar ml. – 103 bodov