Charitatívny projekt Prázdny obchod v banskobystrickom obchodnom centre Europa priniesol minulý rok celkom štyri tony šatstva pre napokon päť obdarovaných detských domovov a domu núdznych.

_mg_3875Unikátna zbierka zachovalého šatstva a tento rok aj detských kníh, odštartovala v Europa SC aj tento rok. Potrvá do 30. októbra a cieľom organizátorov je motivovať Banskobystričanov k prekonaniu pozitívneho rekordného čísla z minulého roka. Do Prázdneho obchodu uprostred obchodného centra môžete nepotrebné oblečenie či knižky pre deti priniesť aj vy.

Mesto už vytipovalo zariadenia, kam sa veci zo zbierky hodia najviac. „Naše oddelenie sociálnej a krízovej intervencie oslovilo všetky subjekty a preverilo najakútnejšie požiadavky centier, aby vyzbierané oblečenie bolo doručené tam, kde ho potrebujú a aby sa ani jediným vyzbieraným kúskom neplytvalo,“ hovorí druhý viceprimátor Banskej Bystrice Martin Turčan.

Detské knižky, ktoré sa tento rok zbierajú prvýkrát, potešia nielen deti v detských domovoch, ale aj najmenších pacientov v Detskej fakultnej nemocnici.

„Minulý ročník ukázal, že sa stále vieme spojiť pre dobrú vec. Množstvo oblečenia, ktoré sme vyzbierali, bolo rozdelené medzi všetky vekové kategórie,“ dodal Viktor Maceják z Europa SC. Tento rok už zbierku podporili hokejisti Tomáš Surový, paraolympionik Marián Kuřeja, seniorský bežec Vladimír Výbošťok, speváčka Mirka Miškechová či členovia kapely Rock Reunion.