Futbalové dianie sa pomaly ale isto uchyľuje k zimného spánku. To platí pre takmer všetky tímy od III. ligy nižšie. V nasledujúcom článku Vám prinášame pohľad na súboje v našom regióne, po ktorých sa dozviete, na akých pozíciách sa v jesennej časti jednotlivé tímy umiestnili.

Fortuna liga – 13. kolo

Najvyššia súťaž má do prestávky na programe ešte päť kôl okrem uplynulého 13-teho. Podbrezovčania uplynulý víkend tesne podľahli silnej Dunajskej Strede, žreb im na sobotu prisúdil ešte ťažšieho súpera a to bratislavský Slovan. Vyše 1500 divákov v ZELPO Aréne zarmútil už v druhej minúte hosťujúci Bajrić otváracím zásahom. Železiari nevedeli nájsť recept na doteraz nezdolaného lídra súťaže. V 73. minúte prišla druhá rana pod pás od Ljubičića, ktorá znamenala tri body pre Slovan. Ten pred Dunajskou Stredou navýšil náskok na čele, pretože DAC nečakane podľahol Michalovciam. Zverenci trénera Fabuľu prehrali tri zápasy v rade, ale treba povedať, že s aktuálne top tromi mužstvami ligy. Pohybujú sa teda v stredných vodách tabuľky, najbližšiu sobotu ich čaká horúca pôda trnavského Spartaku, ktorý ale nemá ligovú formu.

II. liga – 15. kolo

Pohronie tradične v piatok večer hostilo Šamorín. Za favorizovaných domácich otváral skóre v 20-tej minúte Daniel Kohút, v 33-tej minúte ale takmer tisícku divákov mierne šokoval vyrovnaním Almaský. Hrdinom stretnutia sa stal Marek Frimmel, keď v samotnom závere nezaváhal a premenil pokutový kop. Vydreté víťazstvo Pohronie dostalo na čelo tabuľky, pretože exlíder zo Skalice nečakane vybuchlol v Dubnici. Dukla sa po dlhšom čase dočkala troch bodov, keď si doma poradila s vyššie postaveným Prešovom. Tatran načal v prvom polčase Peter Kolláti, v druhom polčase pridal poistku Gabriel Snitka. Pri oboch góloch asistoval aktívny Róbert Polievka. Dve kolá ešte čakajú na druholigistov, potom bude nasledovať zimná pauza.

TIPOS III. liga Stred – 13. kolo

Posledné jesenné súboje čakali na mužstvá III. ligy Stred. Zvolen vydoloval bod zo súboja s Krásnom. Určite pomýšľal na plný bodový zisk, ale proti bol domáci strelec Chupáč. Ten v 75. minúte najprv nešťastne prekonal vlastného gólmana, aby v 87. minúte napravil svoju chybu a vyrovnal na 1:1. Podbrezová B minulý víkend prelomila šnúru prehier. V nedeľu poobede mala ideálnu príležitosť nadviazať na úspešný výsledok proti Liptovskej Štiavnici. A tak sa aj stalo. Posledný tím tabuľky rozobrali už v prvom polčase tromi presnými strelami Antal, Blaho a Magda. V záverečných sekundách kozmeticky upravil na 0:4 Jagerčík. Železiari by takto isto radi pokračovali aj v jarnej časti.

IV. liga JUH – 13. kolo

Rakytovce zažili v Slovenských Ďarmotách debakel.

Aj v IV. lige JUH sa odohralo posledné jesenné kolo. V ňom pútalo pozornosť derby Badín – Medzibrod. Hostia potvrdili najvyššie ambície a gólmi Dávida Seleckého a Dušana Matisa zdolali Badín. Sokol sa nachádza na druhom mieste za Kováčovou, ktorá bola v derby kola súperom Šalkovej. Domáci FK poslal do vedenia v osemnástej minúte Tomáš Mikulec, ale vzápätí Greško dvomi gólmi a ešte aj Duda bleskovo otočili na 1:3. V druhom polčase ešte viac znížil šance domácich skórujúci Kurta. Rýchlo reagoval a na 2:4 znížil Vučković, ale na viac sa už Šalková nezmohla. Naopak Giertl gólom z 90-tej minúty dodal výsledku debaklovú podobu. S jesennou časťou sa neúspešne rozlúčili Rakytovce. Tie padli z ligového trónu na ,,bronzovú” pozíciu po devastačnej prehre v Slovenských Ďarmotách. Základy víťazného ťaženia domácich postavili už v prvom polčase strelci Milan a Peter Nilaš a Krajč. Ako cez kopirák to bolo aj v druhom polčase, kedy všetci títo hráči pridali po jednom góle.

V. liga skupina C – 13. kolo

Posledný Prenčov privítal v poslednom jesennom meraní síl druhú Sásovú. Smutným hrdinom Sásovčanov bol Peter Stacho, ktorého dva góly na výhru nestačili. V 81. minúte musel dokonca vyrovnávať na 2:2, aby jeho tím neodišiel z Prenčova s prázdnymi rukami. Sásovčania stratili cenné body v naháňačke za vedúcimi Podkonicami, Prenčov bodoval len druhý raz v priebehu sezóny. Líder z Podkoníc nezakopol ani zďaleka v dueli s Bzovíkom. Na sedemgólovej nádielke mal najväčší podiel Ján Kostúrik, ktorý zaznamenal hetrik. Jeho tím bude zimovať na čele tabuľky. Derniéru v jesennej časti si odkrútili Selce doma proti Bacúchu. S domácimi fanúšikmi sa rozlúčili víťazne zásahmi Mesíka a Koctúra z druhého polčasu. Jakub v nedeľu potešil domácich divákov jednoznačnou výhrou 7:0. Tomáš Klinec prispel hetrikom k zdolaniu kvalitného súpera akým bola momentálne tretia Banská Štiavnica.

I. Trieda – 13. kolo

Futbalisti Brusna v októbri ešte nevyhrali. To sa nezmenilo ani po nedeli, kedy narazili na ašpiranta na titul Priechod. V 50-tej minúte po vyrovnaní Patrika Pafka na 1:1 to vyzeralo s Brusnom nádejne. Následne však favorit ovládol dianie a strelil štyri góly. Slovenská Ľupča si posledné dva zápasy drží čisté konto. V súboji s Nemeckou padol len jeden gól a nie do siete Ľupče. Jeho autorom bol Róbert Hermánek, ktorý z priameho kopu rozhodol o najtesnejšiej výhre favorita. Vedúce Brezno otočilo domáce stretnutie s Čiernym Balogom. Od 20-tej minúty vyhrával Tatran zásahom Štulajtera, avšak do prestávky naklonili misky váh na stranu domácich Trnka s Pribulom. V druhom dejstve pridali ďalšie dva góly Vozár a dvojgólový Pribula. Brezno bude zimovať na čele ligového pelotónu so šesťbodovým náskokom pred Priechodom, ten má ale zápas k dobru.

Riečka ukázala svoju ofenzívnu silu.

Harmanec v poslednom období zbiera body ako na bežiacom páse. Tretí tím tabuľky chcel nadviazať na dve výhry v Balážoch. Rýs a Kiedžuch začali napĺňať tieto plány a v 32. minúte vyhrávali hostia 0:2. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr stanovil polčasové skóre na 1:2 z penalty Mořingl. Na to nadviazal hneď v úvode druhej 45-minútovky Čunderlík vyrovnaním na 2:2 a rázom sa začali ciele Harmanca kaziť. O dokonalý obrat sa následne postaral dvomi trefami Olbert. Aj vďaka nemu si Baláže pripísali cenný skalp. Šalková B chcela dať víťaznú bodku za úspešnou jesennou časťou. To sa jej aj podarilo na ihrisku v Hronseku, kde sa presadil jediný hráč a to Ján Messerschmidt. Lídrovi zo Šalkovej dýcha na chrbát hlavne Riečka. Tá si zgustla na poslednom Hiadeli pomerom 10:0. Tri góly si na svoje konto pripísal Adam Šimiak. Hráči Malachovu chceli využiť to, že Tajov prehral posledné štyri zápasy a rozlúčiť sa s fanúšikmi víťazstvom. Kto by povedal, že po bezgólovom polčase padne päť gólov v dejstve druhom. A všetky do brány Tajova. Šeliga, Pikula, Daniš a najmä strelec dvoch gólov Sečkár sa postarali o debakel 5:0.

I. liga Ženy – 9. kolo

Posledné kolo jesene prisúdilo bystrickým futbalistkám bodovo rovnocenného súpera – FC Spartak Trnava. Prvý polčas nedeľňajšieho duelu patril Spartaku. Ten viedol už od ôsmej minúty gólom Minarovičovej, ku ktorej sa pridala v 26-tej minúte Práznovská. Ani neúspešný vstup do zápasu červeno-biele nezlomil. Sára Kršiaková sa postarala o rýchly kontaktný gól na začiatku druhého polčasu. V 66. minúte mierila strela z kopačky jej kolegyne Terézie Mihálikovej za chrbát gólmanky Karlíkovej a bolo vyrovnané. Piateho gólu sa diváci nedočkali. Duklistky si po remíze s Ružomberkom pripísali cenný bod aj po súboji s Trnavou. Do jarnej časti budú teda vstupovať ako predposledný tím tabuľky, na chvoste tabuľky sú Ružomberčanky. Bardejovčanky si naďalej udržujú tesný bodový náskok pred Slovanom. Oba spomínané celky deklasovali v deviatom kole svojich súperov. Partizan rozbil trápiaci sa Ružomberok. Zo siedmych gólov strelila tri Monika Havranová. Slovan mal trochu ťažšieho súpera, no Lokomotíve ani nedovolil skórovať.

10 MFK Ružomberok 9 1 3 5 13:34 6

V galérii pod článkom nájdete fotky zo zápasu ŠK Zornička Riečka – TJ Partizán Hiadeľ a tiež FK Slovenské Ďarmoty – FK Rakytovce.