Na Limbovej ulici v mestskej časti Podlavice pribudol koncom roka 2015 areál na venčenie i výcvik psov. Dnes bol oficiálne uvedený do prevádzky.

DSC_0277Po sídlisku Sásová ide o druhý výbeh, ktorý môžu využívať všetci majitelia zvierat a socializovať tak svojich domácich miláčikov. Na ohradený priestor s cvičnými prvkami použila samospráva takmer 8 000 eur. Aj takýmto spôsobom môže mesto predísť mnohým sťažnostiam na majiteľov psov, ktorí nedodržiavajú etiku venčenia. Oficiálneho otvorenia venčoviska v Podlaviciach sa zúčastnilo aj niekoľko psičkárov, ktorým sa takáto myšlienka pozdáva. Zároveň dostali pre svojich miláčikov malú pozornosť v podobe psích maškŕt.

„Výbeh pre psy ponúka na cca 630 m2 hojdačku, slalom, kladinu, koše na psie výkaly, ale aj lavičky pre psičkárov. Pomocou cvičných prvkov môžu naučiť svojich štvornohých priateľov poslušnosti a disciplíne,“ hovorí Peter Suchý, vedúci Oddelenia odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev MsÚ v Banskej Bystrici.

DSC_0325Nie všetci obyvatelia mesta sú priaznivcami zvierat a niektorým prekáža ich voľný pohyb po sídliskách a verejných priestranstváchMnohokrát sa stane, že psičkári využijú na venčenie súkromný pozemok alebo športovisko. Takým príkladom je aj atletický štadión Filozofickej fakulty UMB. Prijímame preto opatrenia a snažíme sa byť nápomocní. Som presvedčený, že budovanie venčovísk pre psy má zmysel a budeme to podporovať aj naďalej,“ hovorí primátor mesta Ján Nosko.

Samospráva zároveň rieši obnovu kotercov vo svojej karanténnej stanici. Mesto postupne investuje do obnovy striech, podláh i mreží kotercov tak, aby spĺňali všetky požiadavky a parametre. Do jari 2016 bude z voliér vytvorený výbeh, kde sa budú môcť zvieratá voľne pohybovať a odpočívať.