Vo sviatočnú prvomájovú stredu sa na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách konal Deň otvorených dverí Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Návštevníci mali opäť k dispozícii stanovištia, na ktorých si mohli vyskúšať rôzne športy. A nechýbala ani autogramiáda. Bohatú fotogalériu nájdete pod článkom.

Hlavnou hviezdou autogramiády bola zlatá olympijská medailistka a majsterka sveta Petra Vlhová. Návštevníci mohli získať podpisy aj od Mateja Tótha, Eleny Kaliskej, Michala Martikána, Jozefa Pribilinca, Františka Kunza, Jakuba Grigara, Viktórie Forster, Moniky Chochlíkovej, Elišky Mintálovej a Máriusa Fízeľa.

Riaditeľ VŠC Dukla Matej Tóth sa tešil z ďalšieho vydareného dňa otvorených dverí. Pre BBonline.sk zhodnotil: „Úžasná akcia. Veľmi sa z toho teším, že ľudia prišli a naši športovci tiež, že prejavili tú ochotu a ľudom umožnili stretnúť sa s nimi. Mohli si na stanovištiach vyskúšať pätnásť športov, stretnúť sa s trénermi a športovcami. Na autogramiáde tu bolo desať hviezdnych športovcov, sedem olympijských medailistov plus naši aktuálne najúspešnejší športovci. Ani som nemal čas vnímať, koľko prišlo ľudí, ale už len podľa toho, koľko sme podpisovali, to bolo úžasné. Prišli stovky, možno tisícky ľudí a tešili sa, že sa môžu stretnúť so športovcami. Určitú tradíciu už máme, takže toto nás bude ešte viac posilňovať a teším sa už o rok, že opäť pripravíme peknú akciu.“

Ktoré športové stanovištia boli najatraktívnejšie? „Keď som si to prechádzal ráno, tak myslím, že skokani na lyžiach to mali veľmi zaujímavé, takisto biatlonisti. Ľudia si mohli vyskúšať laserové zbrane, moderný päťboj, atléti tu mali rôzne stanovištia, takže bolo toho veľa a záleží už od každého, čo sa mu tak najviac páči. Ale tí skokani na lyžiach, skočiť si do žinenky, to bolo myslím pre každého zaujímavé. A vystreliť z laserovej zbrane tiež,“ odpovedal Tóth.

Program dňa otvorených dverí VŠC Dukla nebol len o športe. „Tým, že sme Vojenské športové centrum, tak sme to chceli spojiť aj s ozbrojenými silami. Bol tu zásah vojenskej polície, ukážky statické aj dynamické, vojenská hudba, zoskok parašutistov, takisto Múzeum SNP, takže to spojenie Vojenského športového centra s ozbrojenými silami bolo zrejmé,“ dodal držiteľ zlatej olympijskej medaily z chodeckých pretekov na 50 km v Riu de Janeiro z roku 2016.