V piatok 17. novembra sa na najväčšom banskobystrickom sídlisku Sásová uskutočnil v poradí 8. ročník miniligového turnaja Sásovan Cup.

Na turnaji sa predstavilo šesť mužstiev, ktoré si zmerali sily v zrekonštruovanej telocvični na Magurskej ulici systémom hry každý s každým. Od prvého do posledného zápasu ovládol turnaj nováčik – novozložený tím ZAaRESu, ktorý počas celého turnaja neprehral a až v poslednom zápase stratil body za remízu s Bistrom u Katky.

Práve Bistro si týmto zápasom zabezpečili druhé miesto o lepší vzájomný zápas s FC Pivo. Na treťom mieste tak skončili chalani z FC Pivo. Stabilní účastníci FC Salve a Maťo Majling Team (z minulých ročníkov známy ako Ivan Šabo Team), rovnako ako aj nováčik Bianconeri, ostali tentokrát bez pohára pre prvých troch ocenených. Na putovnom pohári tak pribudlo nové družstvo ZAaRESu, ktoré si hneď pri prvej účasti uchmatol na jeden rok putovný pohár.

„Som spokojný s priebehom ôsmeho ročníka Sásovan Cupu, ktorý sme pred ôsmymi rokmi s riaditeľom Ivanom Šabom začali organizovať pre Sásovské družstvá a futbalové partie, ktoré chodia využívať telocvičňu Magurská počas halovej sezóny. Som rád, že stále zachovávame myšlienku turnaju zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo, čoho dôkazom je vynikajúca priateľská atmosféra na turnaji. Mrzí ma len fakt, že tento ročník sa nedalo zúčastniť družstvu ŠKP B200, ktoré doteraz nechýbali ani na jednom ročníku, ale verím, že o rok ich opäť privítame,“ zhodnotil podujatie organizátor Martin Majling.

Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) od minulého roku prevzali tradíciu organizovania turnaju po zaniknutej Správe športových a telovýchovných zariadení mesta, ktorá tento turnaj založila v roku 2010 pre Sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží.

Výsledky turnaja:

Bistro u Katky – FC Salve 2:2
MM Team – FC Pivo 2:4
ZAaRES – Bianconeri 5:2
MM Team – FC Salve 5:2
Bistro u Katky – Bianconeri 3:1
FC Pivo – ZAaRES 1:3
FC Salve – Bianconeri 3:5
MM Team – ZAaRES 1:4
FC Pivo – Bistro u Katky 0:2
FC Salve – ZAaRES 2:9
Bianconeri – FC Pivo 4:6
Bistro u Katky – MM Team 2:2
FC Pivo – FC Salve 5:3
MM Team – Bianconeri 2:1
ZAaRES – Bistro u Katky 2:2

Konečné poradie:

1. ZAaRES – 13b
2. Bistro u Katky – 9b
3. FC Pivo – 9b
4. MM Team – 7b
5. Bianconeri – 3b
6. FC Salve – 1b

Víťazi od zavedenia putovného poháru v roku 2012

2012 Ivan Šabo Team
2013 ŠKP B 200
2014 FC Salve
2015 Bistro u Katky
2016 FC Salve
2017 ZAaRES