Na viacerých miestach v meste došlo k zlomeniu a následnému pádu stromov. Výstraha Slovenského hydrometeorologického ústavu trvá ešte počas takmer celého piatku.

Padnutý strom na Tatranskej ulici, 14.3.2013, Banská BystricaEšte vo štvrtok večer zapríčinil silný vietor pád stromu aj na Tatranskej ulici v Sásovej, kde dokonca strom padol na na niekoľko áut, čo dokazujú fotografie priamo z miesta. Silný vietor začal Slovensko ohrozovať ešte vo štvrtok, keď na viacerých miestach krajiny strhával strechy či doslova sfukoval nákladné vozidlá z ciest. Podľa SHMÚ je v okrese Banská Bystrica predpoklad mimoriadne silného vetra približne do 12-tej hodiny, do kedy je vyhlásená meteorologická výstraha druhého stupňa. Následne má vietor mierne zoslabnúť a až do 15-tej hodiny platí výstraha prvého stupňa. Počas noci a dňa môže v našom regióne miestami stúpnuť rýchlosť vetra v nárazoch až do 40 metrov za sekundu. Ešte v sobotu dopoludnia môže vietor znepríjemňovať plánované víkendové prechádzky, ale obloha sa postupne vyjasní. Teploty vzduchu sa ale udržia pod nulou.

Silný vietor v Banskej Bystrici, 15.3.2013, Banská BystricaAktualizované o 14.00 h: Silný vietor dnes zapríčinil pád desiatok stromov v rámci mesta, pričom ako portál BBonline.sk informovala tlačová tajomníčka primátora Banskej Bystrice Barbora Winterová, zväčša išlo o pády stromov a konárov na zelené plochy. „Padnuté stromy na chodníky na Tatranskej a Ružovej ulici v priebehu dopoludnia odstránili pracovníci ZAaRES-u,“ dodala. Tí dnes odpratávali zničené stromy tiež na Slnečnej, Javorníckej, Krivánskej a Pieninskej ulici. Z dôvodu popadaných konárov došlo v priebehu dňa aj k čiastočnej uzávierke cesty I/66 medzi Šalkovou a Sásovou, kde sa ráno stala z tohto dôvodu aj dopravná nehoda. Náhradný prejazd bol ale možný cez severný obchvat mesta. V súvislosti so silným vetrom ešte dopoludnia došlo aj k poškodeniu strechy Špeciálnej základnej školy na Ďumbierskej ulici, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Krajského školského úradu. SHMÚ počas dňa zvýšil výstrahu pred silným vetrom v regióne až na tretí stupeň. Aktuálne platia výstrahy v okrese až do 18.00 h.