Na folklórnu nôtu sa ukončili oslavy Dní mesta Banská Bystrica, 354. Radvanského jarmoku a 14. Trhu ľudových remesiel.

„Bolo to nádherné, zaujímavé. Verím, že si ľudia všimli, že to bolo iné, ako doterajšie Dni mesta. Pretože mojím cieľom bolo priniesť zmenu aj v oslavách Dní mesta. Preto som spolupracoval s manažérkou, ktorá má obrovské skúsenosti v tejto oblasti a požiadal som ju, aby pripravila inú filozofiu tohto podujatia. Aby ľudia vnímali, že to nie je stále len variácia toho istého, ale je to čosi nové. Oceňujem, že ľudia uverili tomu, že ten program je naozaj pre nich a je naozaj hodnotný a preto návštevnosť, aspoň podľa informácií ktoré mám, vysoko predčila návštevnosť z predchádzajúcich rokov,“ povedal po skončení osláv Dní mesta primátor Peter Gogola.

Hlavu mesta teší, že zmena na poste primátora vyvolala aj záujem zo strany partnerských miest: „Chceli spoznať nové vedenie mesta, takže bol veľký ohlas na naše pozvania. Mali sme tu osem návštev z partnerských miest. Prinášali ponuky na spoluprácu, pozvánky na ich kultúrne podujatia. Otvára sa tu priestor na spoluprácu, vďaka ktorej by sme do Banskej Bystrice vedeli priniesť inú kultúru z iných miest, z iných krajín a zároveň by sme sa mohli aj my prezentovať vonku,“ uviedol pre BBonline.sk Gogola.

Záverečná bodka patrila najlepším muzikám z Podpoľania sústredených vo Vrchárskom orchestri pod vedením Juraja Pecníka. Najmenších čakala na nádvorí Radnice premiéra predstavenia HARRY teater – Medené mesto, ktorá deťom priblížila históriu Banskej Bystrice. Ďalší zas mali poslednú možnosť zabaviť sa na kolotočoch a pri tom všetkom sme nechýbali s našimi objektívmi.

Všetky články, fotky a videá z tohtoročných Dní mesta nájdete v špeciálnej kategórii tu…