Bystrické basketbalistky po nezrovnalostiach s halou privítali jediný extraligový tím z hlavného mesta Dubček Bratislava. V netradičnom nedeľnom popoludní pripravili svojim fanúšikom príjemný basketbalový zážitok.

Úvodná minúta patrila hosťujúcim hráčkam, ktoré sa ujali vedenia 2:3. Strelecky sa však chytili Van Dalen, Holíková a Striešová, ktoré poslali svoj tím do vedenia o 12 bodov. V 8. minúte sa podarilo hráčkam Dubčeka skorigovať stav na rozdiel ôsmich bodov, no do záveru štvrtiny pumy ešte dokázali zvýšiť stav na 20:7. Druhý celok zápasu si Bystričanky jasne prevzali do svojich rúk, keď zaznamenali päť trojbodových striel a po šiestich minútach viedli o 28 bodov. V závere druhej štvrtiny sa ešte Bratislavčanky dokázali priblížiť na rozdiel 23 bodov.

Po polčasovej prestávke sa oba tímy prezentovali veľmi vyrovnanou hrou, no po 6. minúte sa pumám podarilo opäť zaznamenať tri trojky v rade a natiahli svoje vedenie na 28 bodov. Záverečná štvrtina bola už v réžii Bystričaniek, ktorým sa po zápase s vicemajstrom podarilo zapísať druhú výhru v rade. Tento zápas ich opäť podržala streľba z diaľky, keď zaznamenali 10 trojok v zápase.