Michal Handzuš, Tomáš Tatar, Andrej Sekera, Marek Hamšík. To je iba niekoľko z hviezdnych mien, ktoré sa zišli vo štvrtok v Kremničke, aby benefičnou akciou finančne podporili deti trpiace hemofíliou.

Za päť eur, ktoré išli na pomoc deťom s hemofíliou, si mohli prítomní hodiť mokrou špongiou aj do Mareka Hamšíka.

Už po piatykrát sa zišli populárne osobnosti športu a šoubiznisu na benefičnej akcii Hviezdy deťom. Podujatie zamerané na vyzbieranie prostriedkov pre deti trpiace hemofíliou (nedostatočným zrážaním krvi) prilákalo niekoľko stoviek návštevníkov.

Počas celého dňa prebiehali v športovom areáli ŠK Kremnička sprievodné podujatia. V rámci rôznych futbalových disciplín, ktoré moderoval Slávo Jurko, mohli dvaja najlepší adepti následne nastúpiť v exhibičnom zápase za tím Športových hviezd. V tombole mohli súťažiaci vyhrať vyhliadkový let nad Banskou Bystricou či Marekovu Hamšíkovu kopačku.

„Mám veľkú radosť, že sme sa tu zišli vo veľkom počte. Chcem sa poďakovať všetkým aktérom, ktorý dnešný deň pripravili, či už malým chlapcom, ktorý prejavili spolupatričnosť chorým deťom a svojou troškou prispeli tým, že na pravé poludnie odohrali futbalový zápas. Samozrejme obrovská vďaka patrí našim športovým hviezdam, ktoré prijali pozvanie Michala Handzuša a Mareka Hamšíka a takisto tímu MUFUZA. Financie budú použité na letné tábory pre hemofilikov, tieto tábory sa budú konať v Turčianskych Tepliciach posledné júlové týždne,“ poďakoval v príhovore pred exhibičným zápasom Martin Bíreš, člen Slovenského hemofilického združenia.

Samotný zápas medzi hviezdami a tímom MUFUZA (zložený z tvárí šoubiznisu) prebiehal vzhľadom k horúčavám v pokľudnom tempe. Prvý polčas vyhrali športové hviezdy 5:2, v druhom sa však podarilo MUFUZE zvrátiť stav. Zaskvel sa najmä bývalý futbalista Štefan Maixner, ktorého lob takmer z polovice ihriska skončil v sieti a za estetickú pridanú hodnotu sa gól zarátal do skóre hneď dvakrát. Zaujala ešte výmena dresov medzi Marekom Hamšíkom a redaktorkou rádia Europa 2. Konečný výsledok 6:5 nikoho netrápil, zaujala hlavne vyzbieraná suma, ktorá činila 16 100 eur.

Vyzbierané prostriedky pôjdu na organizáciu letných táborov pre deti trpiace hemofíliou.

Pozrite si zostrih z podujatia, za pozornosť stojí najmä gól Štefana Maixnera v čase 3:41 videa:

[youtube RFtpjDWfExg 540 360]