Slovnaft extraliga pokračovala 51. kolom, ktoré do Banskej Bystrice prinieslo hokejistov zo Skalice, bojujúcich o postup do play-off. Hoci Barani prakticky počas celého zápasu dominovali, nedokázali nájsť recept na výborne chytajúceho Lakosila a tak sa z najtesnejšieho víťazstva tešili Záhoráci.

HC’05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Góly:  48. Konečný (Jarolím, Obdržálek)

Zostavy:
Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Vizváry, Bambúch, Kolba, Biro, Kubka – Lažo, M. Hudec, Sýkora – Tománek, Miroslav Hlinka, Hvila – Weissmann, Šechný, Kútny – Rumpel, Češík, Petro
Skalica: Lakosil – Škadra, Gründling, Jankovič, Kloz, Gula, P. Kumstát, Magušin, M. Školiak – Kutálek, Lušňák, T. Višňovský – R. Konečný, R. Jarolín, Obdržálek – Kutálek, Holovič, Šátek – Štepán, Lantoš, J. Jurík

Zápas od úvodných sekúnd patril domácim hokejistom. V 5. minúte si v presilovke vytvorila veľký tlak Hlinkova formácia, no na gól ho nedokázala premeniť. O pár minút sa Skalickou obranou preštrikoval kanonier Tománek avšak ani on nepochodil.

V druhej tretine pokračoval súboj domácich útočníkov s brankárom Lakosilom, ktorý v ňom aj naďalej ťahal za dlhší povraz. Hneď na jej začiatku mali veľké gólové šance Lažo, Kolba, Weissmann i Kubka, ale skalický gólman aj za výraznej pomoci obrancu Holoviča odolal. Onedlho sa v sľubných pozíciách ocitli aj Cebák s Kútnym, no Lakosil bol nepriestrelný. Paradoxne najväčšie šance hostí prišli v ich oslabení. Najprv unikol do nájazdu Jarolím a vzápätí nastrelil hornú žŕdku Šimonovičovej brány Jankovič.

Záverečná časť hry priniesla zápasu aj gólové korenie. Počas presilovky Skaličanov zbytočne fauloval Tománek, ktorý tak daroval súperovi početnú prevahu o dvoch hráčov a navyše inkasoval desaťminútový osobný trest. Hostia ponúknutú výhodu využili zásluhou Konečného. Barani preto ešte viac vystupňovali svoju celozápasový tlak, ale viac ako Kútneho strelu z neho nevyťažili. Záhoráci už absolútny záver stretnutia s prehľadom zvládli a tešili sa z futbalového víťazstva 1:0.