Prvý diel Zvolenskej misie je úspešný a derby sa určite vráti pod Urpín. Barani dnes cestovali do Zvolena s jednoznačným cieľom – napraviť si pošramotenú povesť a zvíťaziť. Vo vyrovnanom a vysoko taktickom dueli sa im to napokon aj podarilo.

HKm Zvolen – HC´05 Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Gól: 20. Lažo (Biro, Weissmann), 35. Weissmann (Hlinka, Lažo), 44. Kútny (Rumpel, Češík)

Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, Hraško, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Kučný – Zuzin, P. Pucher, Michal Chovan – Kovář, L. Jurík, V. Baláž – Méry, M. Trochta, P. Barinka – Škoda, M. Jurík, Otčenáš

Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cunik, Kolba, Biro, Kubka, Bambúch, Vantroba, Vizváry – Tománek, M. Hudec, Hvila – Lažo, Miroslav Hlinka, Weissmann – Ján Sýkora, Šechný, Paľov – Rumpel, Češík, Kútny

Po dvoch stretnutiach, ktoré sa odohrali na ľade Banskej Bystrice sa štvrťfinálová séria play-off presunula do Zvolena. Barani oba domáce zápasy so Zvolenčanmi prehrali a tak vedeli, že pod Pustým hradom potrebujú vyhrať. Aj preto sa duel niesol od úvodu v znamení opatrného hokeja. Diváci videli predovšetkým nekompromisný boj o stredné pásmo a minimum šancí. Prvá veľká príležitosť prišla v 10. minúte, no domáceho útočníka Otčenáša vychytal Šimonovič.  Potom začali hrýzť aj Barani. Aktívny smerom k Zvolenskej bráne bol najmä Weissmann. Už keď sa oba tímy začali zberať do šatní prišla vynikajúca Birova prihrávka na Laža, ktorý dopravil puk do domácej brány a otvoril tak skóre duelu.

Druhú tretinu začali Banskobystričania sériou troch vylúčení. Napriek tomu, že si hokejisti spod Pustého hradu vytvorili tlak, nedokázali skórovať. Naopak, v 29. minúte sa rútil na Škrečka hosťujúci Kútny, ktorému sa ale nepodarilo vsietiť druhý gól zápasu. Čo sa ale nepodarilo Kútnemu, dokázali Hlinka s Weissmannom. V 35. minúte síce prvý menovaný puk do brány nedostal, no z následnej dorážky sa presadil Weissmann a Barani vďaka tomu mohli ísť do šatne s dvojgólovým vedením.

V tejto sezóne rekordných 4720 fanúšikov na Zvolenských tribúnach sledovalo v 44. minúte už tretí presný zásah hostí. Po zmätku v domácej obrane sa dostal k puku Kútny a dopravil puk za Škrečkov chrbát. Barani sa po góle viac zamerali na defenzívu a preto sa opäť na ľade rozpútal boj o stredné pásmo, bez zaujímavejších momentov pred oboma bránami. Zvolenčania hoci potrebovali góly, ak chceli pomýšľať na víťazstvo, boli smerom dopredu bezzubí. Svoju frustráciu si tak začali vybíjať na hráčoch Banskej Bystrice, čo si odniesol Tománek, ktorý sa so zranením musel predčasne pobrať do šatne. V samom závere sa ešte strhla hromadná bitka, no na výsledku sa už nič nezmenilo a tak Barani znížili stav série na 1:2.

Prečítajte si viac aj o prvých dvoch zápasoch…