Výkony baranov boli ako na hojdačke. Prehru striedala vždy jedna výhra a naopak. Tento trend chceli Banskobystričania minimálne zopakovať v rámci predohrávky 14. kola. Po prehre v Žiline privítali doma MAC Budapešť.

Presne pred týždňom prehrali zverenci trénera Cemana v hlavnom meste Maďarska 0:4. Tento výsledok a hlavne výkon nechceli opakovať. V 4. minúte sa ale nedovolene previnil domáci Török a Budapešť dostala výhodu presilovej hry. Napriek miernemu tlaku si v nej väčšiu gólovú šancu hostia nevypracovali. Hokejisti spod Urpína mali viac z hry, pozorného Rajnu ale prekonať nedokázali. Nepomohli k tomu ani dve presilovky, keď sa do dobrých pozícií dostali Kabáč so Sýkorom. Na druhej strane v oslabení pohrozil Szabad.

Po zmene strán sa začali viac pripomínať aj hostia. V 21. minúte mal gól na hokejke Pozsgai , brankár Williams aj so šťastím puk vyrazil do žŕdky. Ten istý hráč si na Williamsovi „vylámal zuby“ aj o dve minúty neskôr. Trest prišiel pre MAC v 25. minúte. Pri vylúčení Nagya zaviezol puk do pásma Asselin, ktorý ho posunul Tamášimu a ten presnou strelou otvoril skóre. Vyrovnanie mal na hokejke slovenský legionár v službách Budapešti Klempa, proti však bola lapačka gólmana Williamsa. V 38. minúte vybuchli domáce tribúny opäť. Výbornú prácu Sýkoru dokončil zblízka Šťastný a zvýšil na 2:0.

Po 25-sekundách tretej tretiny mohol pridať tretí gól do siete hostí Varga, proti bol však brankár Rajna. Maďarský gólman predviedol svoje kvality aj v 45. minúte pri úniku Failleho. Barani nepremenili ani svoju tretiu výbornú šancu v tejto časti hry, keď strela Šťastného skončila na žrdi. V 53. minúte putoval na lavicu hanby domáci Asselin, no maďarský majster v presilovej hre veľa vody nenamútil. Čas pre hostí plynul rýchlo, navyše ďalšiu dobrú príležitosť mal domáci Faille, ktorý v prečíslení nechal vyniknúť Rajnu. Dvojgólový náskok aj napriek powerplay hostí si už barani ubránili a po výhre 2:0 si pripisujú všetky body.

Tipsport liga – 14. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MAC Budapešť 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 25. Tamáši (Asselin, Marshall), 38. Šťastný (Sýkora, Sloboda). Zápas sledovalo 2289 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Varga, Zigo, Asselin – Tamáši, Surový, Belluš – Török, Češík, Kabáč

Zostava MAC Budapešť: Rajna – Pozsgai, Macaulay, Burt, Dudás, Garát, Fejes, Bugár – Klempa, Brown, Odnoga – Szabad, Nagy, Terbócs – Orban, Langkow, Bodó – Pápa, Kreisz, Szigeti

Najbližšie sa hokejisti Banskej Bystrice predstavia v piatok 28. septembra na domácom ľade proti HC Košice. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.