V šlágri 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa proti sebe postavili

Banská Bystrica a Poprad. Pod Urpínom diváci videli bohatú gólovú nádielku. Po desiatich góloch a výsledku 6:4 sa z víťazstva nakoniec tešili Banskobystričania.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)

Góly: Lažo (Cebák, M. Hudec), 21. Hlinka (Hvila), 24. J. Sýkora (Cebák, Lažo), 26. Cebák (Vantroba), 32. Weissmann (Hvila, Šechný), 51. Hlinka (Hvila, Vantroba) – 2. Lapšanský (Kroták), 32. Lapšanský (Brejčák, Jasečko), 39. Kmiť (Kroták), 58. Kmiť (Lapšanský)

Zostavy tímov:

HC ‘05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch. Kolba, Paľov. Kubka, Vizváry – J. Sýkora, Hudec, Lažo – Rumpel, Hlinka, Hvila – Weissmann, Šechný, Kútny – Petro, Češík, Heizer.

HK Poprad: Melicherčík (od 26. minúty Klempa) – Kasík, R. Suchý. Jasečko, J. Brejčák. Kledrowetz, Bjork. Nádašdi, Kramár – Svitana, Lundberg, Škovira – Lapšanský, Kmiť, Kroták – J. Kopecký, Klouda, T. Jaško – Rapáč, Mlynarovič, Paločko.

Ešte sa ani nestihli usadiť všetci diváci, a už banskobystrický štadión videl prvý gól zápasu. Potešil však len malú hŕstku fanúšikov v modrom, ktorých zdvihol zo sedadiel „kamzík“ Lapšanský. Barani vzápätí zabrali a vytvorili si tlak, z ktorého vzišli hlavne šance Bambúcha a Šechného, na gól to však ešte nestačilo. V poslednej časti prvej tretiny fauloval okrem iných aj autor popradského gólu, a práve to bol priestor pre naše vyrovnanie. V presilovke sa svojím premiérovým gólom v drese baranov presadil Lažo. O pár sekúnd sme sa mohli dokonca dostať do vedenia, Hvila však len opečiatkoval žrď, a tak bolo po prvom dejstve skóre nerozhodné.

Rovnako ako v prvej tretine, aj v tej druhej padol gól hneď v úvode. Tentokrát diváci, ktorí sa zdržali dlhšie v bufete, nevideli presný zásah Hlinku, a ten stál skutočne za to. Vďaka parádnej strele z otočky tak „barani“ viedli po 21. minúte 2:1. O dve minúty sa skóre menilo opäť. Poprad doplácal na nedisciplinovanosť, tentokrát Paločkovo vylúčenie potrestal Sýkora. Ako to už býva zvykom, v počte vylúčení nesmieme zaostávať, a tak sa takmer hneď po góle nechali vylúčiť v 25-sekundovom rozmedzí Kolba s Hvilom. Značne zaskočený a nevýrazný Poprad však situáciu nezvládol a paradoxne aj v tejto hernej situácii inkasoval. Melicharčík kapituloval štvrtýkrát z hokejky Cebáka, a to bol jeho lístok na striedačku. Úplne demotivovať hostí mohol v polovici stretnutia Petro, svoje trestné strieľanie však nezrealizoval najideálnejšie. Poprad následne znížil, druhý gól v stretnutí si pripísal Lapšanský. Za 46 sekúnd sme však opäť viedli trojgólovým rozdielom. Presadil sa aj druhý nový muž v našom tíme, Weissmann. 6-gólovú prestrelku v druhej tretine ukončil bezmála minútu pred sirénou Kmiť, ktorý znížil na 3:5 z pohľadu svojho celku.

Po divokej druhej tretine sa hra v poslednom dejstve upokojila. Domáci boli aj naďalej aktívnejší, no početnosť streľby zďaleka nedosahovala úroveň v predchádzajúcej časti. Aj napriek tomu si Banskobystričania zakričali opäť gól. Necelých 10 minút pred koncom zavŕšil poltucet presných zásahov našich aktívny Hlinka. Poprad aj naďalej vyvíjal sympatickú snahu a párkrát ohrozil Šimonoviča. Ten však pustil už len jeden gól, a to v 58. minúte, po druhýkrát v zápase z hokejky Kmiťa. Rovnaký hráč mohol zavŕšiť hetrik vo vlastnom oslabení pol minúty pred koncom, to sa však nestalo, a v konečnom dôsledku by to nič nezmenilo na fakte, že „barani“ v dôležitom zápase vyhrali a aj naďalej pokračujú vo výkonoch ako na hojdačke.