Tento víkend sa začal jubilejný 20-ty ročník banskobystrickej hokejbalovej ligy. Sezóna 2016/2017 odštartovala v nedeľu ráno prvoligovými zápasmi. Prinášame vám kompletný sumár prvoligového aj druholigového diania obohatený o fotogalériu.

1.BBHbL – 1. kolo

HbK EAGLE Sásová – HbK Worms BB 5:6 po samostatných nájazdoch

Worms si zmeral sily s Eagle Sásová. Vedenia sa ujal nováčik už v druhej minúte počas presilovej hry gólom Čierneho. Už o necelé dve minúty ale vyrovnával Záhoran a začínalo sa odznova. Oba tímy si nič nedarovali, hralo sa tvrdo do tela. Ešte pred koncom prvej tretiny sa ujali vedenia 2:1 Sásovčania zásluhou Crmana. V druhej tretine zvýšil vedenie Eagle na 3:1 Slávik v presilovke pri vylúčení Kalinu. Potom však prišli hviezdne momenty Worms a v rozpätí troch minút sa presadili trikrát! Do tretej tretiny tak išli s tesným náskokom 3:4. Málus v 10-tej minúte vyrovnával a vzápätí sa pridal Záhoran a Eagle po ďalšom obrate v napínavom zápase opäť viedol a to 5:4. V 13-tej minúte však Čupka po nahrávke Paľa Kukučku vyrovnal, zápasové rozuzlenie zápletky tak muselo prísť v samostatných nájazdoch. V tých boli úspešnejší Worms a na prvý pokus zaznamenali prvú výhru v premiérovej účasti v prvej lige.

HbK COCRA RADVAŇ – HbK DEMONS Hliník nad Hronom  5:0 kontumačne

Druhý duel hracieho dňa vyhrala Cocra Radvaň kontumačne, nakoľko hráči z Hliníku nad Hronom pozabudli, že je v Banskej Bystrici maratón a nestihli tak začiatok stretnutia ani v čakacej dobe.

Hbk PALUBA Žiar nad Hronom – HbK SPARTANS 10:3

Žiarska Paluba a Spartans nastúpili v „dovolenkových“ zostavách s minimálnym počtom potrebných hráčov. Aj napriek tomu sa zápas začal v svižnom tempe a oba tímy predvádzali oku lahodiaci hokejbal. V prvej tretine sa ako prvý presadil Žiarčan Dušan Štrohner. Brankár Žiaru si postavil dobre bránu, keď mu až štyrikrát zvonila tyčka. Pravidlo nedáš – dostaneš a druhý gól Paluby pridal Nemec po neúmyselnom teči a tá šla do druhej tretiny s dvojgólovým náskokom. Hneď v úvode druhej časti stretnutia sa presadil Nemec a nasledoval ho za chvíľku delovkou od modrej Hanus. Prvý gól za Spartans  v novej sezóne si pripísal Ambroz, na druhej strane na 5:1 zvyšoval Lunter a Žiar si tak vytvoril pohodlný náskok. Jeho kondične a technicky lepšie vybavení hráči si v tretej tretine už bez problémov poradili so svojim súperom. Najaktívnejším hráčom Paluby bol Lunter, ktorý bol aj vyhlásený za hviezdu zápasu. Spartans už len kozmeticky upravili výsledok trefami Franka a Bešinu. One Taxi malo voľno.

Hbk SERAFINS Eagles – HbK Autos BB 1:2

Serafins Liptovská Lužná a Autos BB, to bol prvý zápas druhej ligy v novom ročníku. Autos začali zhurta a v prvej tretine zatlačili svojho súpera, ktorého hrdina bol jednoznačne brankár Sila, keď zo 14-tich striel na jeho bránu nepustil za svoj chrbát ani jeden projektil. V druhej tretine sa hra vyrovnala, ale góly dával len bystrický celok. V 9-tej minúte sa presadil Gondáš a v 10-tej kapitán Danko. V tretej tretine znížil Juraj Huba na 1:2. Viac gólov už nepadlo tak si futbalovú výhru pripisuje Autos BB.

HbK PANTHERS – Hbk VIKING Warriors 2:3

Panthers si zmeral sily s Vikingami, tí boli celý zápas strelecky aktívnejší. Ako prvý sa presadil Andrej Slašťan, následne vyrovnával Truska, Vlček skóroval ako jediný v druhej tretine a Vikingovia viedli 2:1. Ten istý hráč zvýšil v záverečnej pasáži hry vedenie Viking Warriors, odpoveď pantherov prišla do minúty, kedy znížil kapitán Melicherčík na 2:3. Vikingovia si tesné vedenie udržali do konca a radovali sa z výhry.

Hokejbal - BBHBU - 2. BBHBL - Hbk Kremnica Wolves vs. Hbk Foresters - 04.09.2016 - Banska Bystrica
Brankár Foresters Prochádzka napriek dobrému výkonu inkasoval v súboji s Kremnicou až štrnásťkrát

Hbk Kremnica Wolves – HbK FORESTERS 14:2

Kremnickí vlci sa pustili do bystrických drevorubačov zhurta, keď už v 41. sekunde rozvlnil sieť Pluhár a o deväť sekúnd sa pridal Mičinec. Celkovo nastrieľali v prvej tretine Kremničania sedem gólov, za Foresters sa presadil len Červenka. V ďalších dvoch tretinách si vlci udržovali náskok a celkovo „rozbili“ Foresters rozdielom 12-tich gólov 14:2 a vyslali na Prochádzku až 42 striel.

Hbk Medveď Motyčky – HbK TIGERS 3:11

Tigers narazili na medvede z Motyčiek. Po prvej tretine svietilo na svetelnej tabuli 3:0 pre Tigers a následne pridali ešte jeden gól. Zdalo sa, že je zápas rozhodnutý, v 10-tej minúte sa presadil Haviar, vzápätí Marek Bulla pridal dva góly a zápas sa začal dramatizovať. V tretej časti však Tigers zabrali na plné obrátky, zahryzli sa do súpera a a vsietili mu šesť gólov.