Pódium kultúrneho centra Záhrada zažilo počas októbra jeden z najpestrejších mesiacov. Okrem festivalu Barbakan, tu nedávno vystúpila formácia Korben Dallas a v pondelok večer aj známy český spevák a textár Dan Bárta. Októbrový program v Záhrade tým ale nekončí.

Dan Barta & Illustratosphere v Zahrade, Banská Bystrica, 28.10.2013Jedna z najočakávanejších hudobných udalostí českej a slovenskej scény tejto jesene, ak nie rovno roka, prišla v Záhrade na rad v posledný októbrový pondelok. Vydanie nového CD Maratonika a rovnomenné turné si totiž na tieto dni naplánoval Dan Bárta so svojou skupinou Illustratosphere. So svojimi novšími i staršími pesničkami sa počas 36 zastavení po Česku a Slovensku nevyhli ani Záhrade a na divákov preniesli im vlastnú atmosféru.

Poslednou bodkou za októbrovým programom Záhrady bude však až štvrtkové hudobné podujatie, ktoré by sotva lepšie vystihol iný prívlastok ako „jam session“. Okrem domácich bystrických hudobníkov zo skupiny Gemini 77 sa v rámci programu predstaví aj jeden z najuznávanejších slovenských bubeníkov Marián Slávka a zaujímavým lákadlom večera bude aj vystúpenie  nu-folkovej pesničkárky Katarzie. Štvrtkový program sa začína o 19. hod.