V sobotu, 8. júna sa uskutočnili oslavy mestskej časti Podlavice – Skubín, ktoré boli sprevádzané pestrým celodenným programom pre všetky vekové kategórie Podlavičanov, Skubínčanov ako aj hostí.

Tohtoročné oslavy boli sprevádzané nádherným slnečným počasím, dobrou náladou, vynikajúcim gulášom, palacinkami a zmrzlinou, ktoré účastníci mohli ochutnať výmenou za takzvané Podlavické cibuliaky.

Podujatie sa začalo pesničkovým pásom pre najmenších v podaní Divadielka pod balkónom po ktorom nasledovalo slávnostné otvorenie viceprimátorom mesta Banská Bystrica Milanom Lichým. Účastníci podujatia si mohli zabehnúť sídliskovou časťou Podlavíc, zahrať si futbal, basketbal či stolný tenis a to v prítomnosti banskobystrických športových klubov ako JUPIE, ŠKP Banská Bystrica či STKM Podlavice.

„Nechýbala ani vydarená show parkuristov, zaujímavá vedomostná súťaž a diskotéka, ktorou sa celodenný program ukončil. O skvelý priebeh podujatia sa postarali Občianska rada a Občianske združenie Podlavice Skubín, ako aj miestni podnikatelia, ako miestna Cukráreň Podlavice, Grill Bar či obchodná sieť Coop Jednota vo forme štedrých sponzorských darov, za čo im samozrejme patrí veľká vďaka,“ zhodnotila koordinátorka akcie Jana Balážová.