Dve najvyššie hokejbalové súťaže pokračovali tento víkend dvojkolom. V sobotu bolo na programe dohrávka 2. kola a v nedeľu pokračovali tímy 19. kolom.

1.BBHbL – 2. kolo (sobota)

HbK PANTHERS – HbK SPARTANS 5:4
HbK COCRA RADVAŇ – HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA 4:5
ŠK 3M MODRÝ KAMEŇ – MiB ZVOLEN 0:7
HbK PLEJ BOJS BANSKÁ BYSTRICA – HbK DEMONS HLINÍK NAD HRONOM 5:0 kontumačne
HbK EAGLE – HbK KRUPINA

Hokejbal - 23.08.2015 - Banska BystricaZvolenčania v sobotu trochu prekvapivo roztrhali v zuboch hokejbalistov Modrého Kameňa. Hetrikom sa môže pochváliť po tomto súboji Mojžiš. One Taxi sa v derby kola stretlo s Cocrou Radvaň a práve tá napokon ťahala za kratší koniec. Vyrovnaný duel dopadol výsledkom 5:4 v prospech lídra, pričom najdôležitejší krok urobil banskobystrický celok v úvodnej tretine, ktorú vyhral 2:0. Ďalšie skončili 0:1 a 3:3, strelecky to bolo vyrovnané 20:18. Rovnakým výsledkom dopadol aj súboj Panthers so Spartans. Po prvej tretine bohatej na ovocie hokejbalu vyhrávali Spartans 2:3, napriek dvom gólom hráča Panthers Puškára. Ten istý hráč ale pridal v druhej tretine dva ďalšie trefy do čierneho a rázom otočil z 2:3 na 4:3. Poslednú tretinu už si ustrážili tesný náskok, skončila 1:1 a napriek pomeru striel 13:26 sa radovali z výhry.

1.BBHbL – 19. kolo (nedeľa)

Vedúce One Taxi hostilo Žiar nad Hronom a poriadne sa natrápilo. Napokon zvíťazilo 3:2, no Žiar sa nemá za čo hanbiť, aj strelecky (25:20) sa takmer vyrovnal lídrovi súťaže. V stretnutí popredných tímov Krupina zdolala MiB Zvolen, pričom o víťazstve rozhodla už v prvej tretine. Presadili sa Stankovič s Binderom. Eagle odohralo mimoriadne vyrovnaný zápas so Spartans. Po prvej 15-minútovke videli gólom Crmana. Druhú tretinu pre zmenu vyhrali rovnako 1:0 Spartans vďaka zásahu Reichmana. V záverečnej časti sa presadil na jednej strane Sýkora, a za Spartans Magurský. Šlo sa teda to lotérie, v ktorej mali viac šťastia HbK Spartans. Konkrétne Magurský bol autorom rozhodujúceho. V debakli kola rozbila Cocra Radvaň predposledných Plej Bojs a drží si druhú pozíciu. Posledný Hliník nad Hronom siahali na body v súboji s Panthers, ale Demons vyšli napokon bodovo naprázdno.

2.BBHbL – 2. kolo (sobota)

Zvolenskí Monarchs zničili Foresters pomerom 11:2, ale ani to nestačilo na debakel kola. V ňom Wanderers Valaská rozdrvila na márne kúsky posledné Motyčky 17:0. Rangers sa ocitli na predposlednom mieste, pretože podľahli lídrovi súťaže, zatiaľ čo ešte vtedy predposledný Tigers zdolali presvedčivo Autos BB. Tam to bolo po prvej tretine 1:1, avšak zvyšok duelu patril jednoznačne Tigers, ktorí prestrieľali súpera pomerom 26:14 a zaslúžene vyhrali. Hetrikom sa blysol Róbert Zbončák. Jediný vyrovnanejší výsledok priniesol súboj Radvaň Stars a Serafins Eagles. Tímy boli v tabuľke blízko vedľa seba a dal sa očakávať vyrovnaný duel. Radvaň napokon vyslala viac striel na bránu než jej súper (18:17) avšak efektívnejší boli jednoznačne Serafins. V prvej 15-minútovke skóroval Michal Veselovský a Marek Husarčík. V poslednej tretine poisťoval plný počet bodov Filip Kajda.

2.BBHbL – 19. kolo (nedeľa)

Hokejbal - 23.08.2015 - Banska BystricaV nedeľňajšom súboji medzi Tigers a Hornou Vsou sa prekvapenie nekonalo, Sharks sa postarali o najjednoznačnejší výsledok aktuálneho hracieho kola. Z chuti si zastrieľal takmer každý jeden so ,,žralokov“, jediným dvojgólovým strelcom bol totiž Schwarz. Po góle pridali Hogh, Dubravský, Rajchman, Mičinec, Vetrák a Rozinaj. Nezaváhala ani druhá Valaská a taktiež líder – Worms. Serafins s vedúcim tímom súťaže držali krok najmä počas prvých dvoch tretín. Po prvej to bolo 1:1, po druhej prehrávali tesne 1:2. Poslednú však ovládli silní Worms, vyhrali ju 1:4 a celkovo 2:6. Na strely to bolo 16:23, Worms dopomohol najviac k štrnástej výhre v priebehu sezóny Truban, ktorý zaznamenal hetrik a aj on sa pričinil ešte len o tretiu prehru Serafins Eagles v riadnom hracom čase. Motyčky opäť dostali nádielku, tento raz od Viking Warriors a bez bodu ostávajú posledné.

VIKING WARRIORS – ŠK MEDVEĎ MOTYČKY 9:3
RANGERS – HbK FORESTERS 1:4
HbK TIGERS – HORNÁ VES SHARKS 0:8
WANDERERS VALASKÁ – HbK MONARCHS ZVOLEN 5:3
HbK WORMS – SERAFINS EAGLES 6:2
AUTOS BB – HbK RADVAŇ STARS 2:4