Aj keď vo väčšine nižších futbalových súťaží sa sezóna skončila už 19. júna, v najnižšej súťaži sa hralo ešte aj počas posledného júnového víkendu. V sobotu 25. júna bolo na programe posledné kolo II. triedy Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica. S fotoaparátom sme zavítali do Malachova, kde sa predstavilo mužstvo Tajova.

Okrem mužstiev II. triedy bola ešte v akcii aj Slovenská Ľupča, ktorá sa ako nováčik umiestnila na druhej priečke v V. lige skupine C. Ľupčania tak išli do baráže, v ktorej bojovali v stredu 22. júna o postup s účastníkom V. ligy skupiny D – MFK Baník Veľký Krtíš.

Na neutrálnej pôde v Hnúšti sa nepodarilo gólovo presadiť ani jednému celku, a tak nasledoval penaltový rozstrel. V ňom mali navrch hráči Slovenskej Ľupče, ktorí vyhrali v pokutových kopoch 4:2 a postúpili tak do IV. ligy skupiny JUH. Pre budúceho štvrtoligového nováčika je to už druhý postup do vyššej súťaže v rade.

V 7-gólovom zápase uspel Tajov, Horné Pršany zdolali Harmanec

Šláger posledného kola II. triedy obstarali v sobotu 25. júna od 13.30 h mužstvá Malachova a Tajova. Skóre stretnutia sa menilo už v 2. minúte, kedy poslal hostí do vedenia Dušan Murgaš. Domáci odpovedali už v 9. minúte zásahom Pavla Giertla. Mužstvá išli napokon do šatní za stavu 1:2, keďže v 27. minúte prinavrátil Tajovu vedenie Filip Samson.

Najlepší strelec II. triedy pridal po zmene strán ďalšie dva góly, čím zavŕšil čistý hetrik. Hráči Malachova sa však ani za stavu 1:4 nevzdali a zápas zdramatizovali. V 87. minúte znížil na rozdiel dvoch gólov Roman Sečkár a v 90. minúte vsietil kontaktný gól Martin Andrejko. Na vyrovnávajúci presný zásah už ale domácim čas neostal. Sezónu tak zakončil víťazne Tajov. Z tohto stretnutia vám prinášame aj fotogalériu.

O 15.00 h odštartoval duel na Starých Horách, kam pricestovalo mužstvo Dúbravice. Domácich poslal už v 7. minúte do vedenia Samuel Ježík a v 36. minúte zvýšil na 2:0 Daniel Babjak. Dúbravica reagovala gólom do šatne, o ktorý sa postaral Ján Nesteš. V druhom dejstve sa už ale presadzovali len hráči Starých Hôr. Krátko po zmene strán im prinavrátil dvojgólové vedenie Vladmír Lovás. V 68. minúte zvýšil na 4:1 svojím druhým presným zásahom v zápase Ježík a v 80. minúte spečatil stav na konečných 5:1 Marek Meňuš.

Zvyšné stretnutia 29. kola II. triedy sa odohrali od 17.30 h. Veľa gólov padá tradične v zápasoch Horných Pršian, ktoré hostili Harmanec. V tomto dueli sa menilo skóre „len“ šesťkrát, čo je na pomery zápasov mužstva Horných Pršian slabý priemer. Domáci vyhrávali už od 5. minúty po zásahu Martina Riečana. V 29. minúte sa presadil aj Branislav Krajčír a o desať minút neskôr zvýšil už na 3:0 Ján Huťka. Harmanec sa však dokázal vrátiť do zápasu. Krátko pred prestávkou znížil na 3:1 z priameho kopu Stefan Pepinović a po vyše hodine hry strelil kontaktný gól Daniel Kiedžuch. Posledné slovo mali Horné Pršany, ktorých výhru 4:2 spečatil v 67. minúte Tomáš Tóth.

Rezerva Šalkovej podľa očakávania nedala šancu beznádejne poslednému Hiadľu. Na 13-gólovom debakli sa poltuctom presných zásahov podieľal Ján Tešlár. Víťazom II. triedy sa stal už v predstihu B-tím Tatrana Čierny Balog, ktorý však postúpiť nemôže, keďže v I. triede figuruje A-tím tohto klubu. Miestenku vo vyššej súťaži si tak vybojovala Riečka, ktorá v poslednom kole prehrala v Michalovej.