Amatérski hráči bedmintonu z Banskej Bystrice a priľahlého okolia majú za sebou už 8. ročník  Banskobystrickej bedmintonovej ligy (BBL).

Liga tento rok opäť začínala vstupným turnajom v septembri a následne sa presunula do prvého hracieho mesiaca, kde sa vo vzájomných zápasov stretli všetci 43 hráči. Liga sa hráva už iba vo dvojhrách a ako je zvykom, bola rozdelená do šiestich mesačných kôl, hraných od októbra do polky apríla, v ktorých vždy dvaja poslední a dvaja prví hráči buď zostupovali alebo postupovali o skupinu nižšie, resp. vyššie. V polovici apríla sa podľa umiestnenia v tabuľke posledného mesačného kola vytvoril pavúk vyraďovacích zápasov, z ktorého vzišli zápasy o 3. miesto a finálový duel.

Prvýkrát za pôsobenie BBL sa do semifinálových zápasov prebojovala žena. A nie jedna, ale rovno obidve hráčky nežnejšieho pohlavia. Nasledovali vyrovnané semifinálové zápasy, ktoré určili, že o 3. miesto si zahrajú medzi sebou ženy a o víťaza chlapi.

Súboj o 3. miesto medzi Zuzkou Frčovou a Barborkou Syč-Kríváňovou bol veľmi vyrovnaný, aj keď výsledok tomu nezodpovedá. Bronzovú priečku si svojim výkonom a výsledkom 0:3 vybojovala druhá menovaná – Barborka. Nasledoval finálový zápas, medzi obhajcom titulu Braňom Koczkášom a Maťom Polgárom. Po prvých dvoch vyhratých setov v prospech Polgára sa následne chytil Koczkáš, zápas otočil a v dramatickom poslednom sete zvíťazil s výsledkom 2:3. Je to prvýkrát v histórii BBL, čo sa v dvojhre niekomu podarilo obhájiť titul z predchádzajúcej sezóny.

„Chcel by som poďakovať všetkým hráčom za predvedené výkony počas celého 8. ročníka. Verím, že v septembri 2019 sa opäť v pevnom zdraví a plní chuti stretneme na vstupnom turnaji, pred štartom 9. ročníka BBL,“ zhodnotil ročník organizátor BBL Marek Hamran. Viac informácií a tiež možnosť prihlásiť sa do ligy nájdete na oficiálnej stránke BBL.

Zápasy o medaily 8. ročníka BBL:

O 3. miesto dvojhra: Frčová vs. Syč-Kriváňová 0:3
Finále: Polgár vs. Koczkáš 2:3