Dobrovoľný hasičský zbor v Hronseku usporiadal v sobotu už jedenásty ročník hasičskej súťaže o pohár starostu obce. Pripravený bol aj zaujímavý sprievodný program.

V Hronseku na domácom pohári vyvrcholila tohtoročná Regionálna hasičská liga Spiš, ktorej sa práve aj domáci celok zúčastňuje. Viac než dve desiatky mužských, ale aj ženských tímov súťažili v takzvanom požiarnom útoku.

Vo finálnom poradí, po porovnaní jednotlivých pokusov, zvíťazili tímy, ktoré celú sezónu dominujú aj spomínanej lige – zo Štôle, Spišskej Novej Vsi a Bijacoviec. Medzi ženami dominovali tímy z Bijacoviec, Odorína a Liptovskej Teplej.

Organizátori aj tento rok pripravili pestrý sprievodný program pre deti či súťaž v pití piva pre dospelých. Nechýbalo občerstvenie či koncert kapely Ploštín punk.

V hasičskom športe sa bude tradične súťažiť aj v priestoroch Europa SC a Europa BC v Banskej Bystrici, a to už 17. septembra. Uskutoční sa tam tradičná súťaž TFA Slovakia 2022 – najtvrdšie hasičské prežitie, ktorá bude spojená aj s pestrým sprievodným programom a prezentáciou hasičskej práce a techniky.