Univerzitný hokejový tím UMB má našliapnuté do play off a proti poslednému tímu tabuľky Diplomats Pressburg z Bratislavy chcel vyhrať.

UMB Hockey team – Diplomats Pressburg 5:5 (2:1, 3:3, 0:1)

UMB Hockey team - Diplomats Pressburg_37Góly: 14. Ferleťjak, 18. Majling (Ramaj), 22. Kováčik (Plešavský, Ramaj), 33. Majling (Ferleťjak, Indrych), 40. Indrych (Majling, Ferleťjak) – 8. Podgorský, 23. Kraus (Hrabina, Brincko), 28. Podgorský (Kojda), 36. Podgorský (Winkler), 42. Podgorský (Kojda, Kovácsik)

Zostava UMB Hockey team:
Bezek – Kanda, Prandorfy, Knut, Rešetár, Studený, Ramaj – Indrych, Majling, Plešavský, Primus, Akantis, Máľus, Šándor, Kováčik, Ferleťjak

Zápas sa od úvodu niesol v znamení nepresností na oboch stranách. Tím UMB sa oproti predchádzajúcim zápasom vyznačoval menšou dôraznosťou v osobných súbojoch a to sa odzrkadlilo aj v priebehu hry. V ôsmej minúte sa do vedenia dostali hostia zásluhou Podgorského. Vyrovnať sa podarilo až v 14. minúte Ferleťjakovi. Následne hrali Diplomati presilovku a predviedli niekoľko nebezpečných individuálnych prienikov, chýbalo však tomu presnejšie zakončenie. Presilovku si na záver tretiny mohol zahrať aj domáci tím. Ten v útočnej tretine rozbehol prihrávkový kolotoč, pomôcť však musel súper. Jeden z hráčov nepresne vyhodil zachytenú prihrávku UMB, na modrej sa dostal k puku Ramaj, okamžite ho posunul Majlingovi a ten trafil do vinkľa brány.

UMB Hockey team - Diplomats Pressburg_10UMB zvyšovalo svoje vedenie v 22. minúte. Plešavský prihrával pred bránu osamotenému Kováčikovi, ktorý z otočky premenil. Odpoveď však prišla už o minútu na to, keď Kraus predviedol nenápadný individuálny prienik, nikto ho nezastavil a zápästím znížil nepriaznivý stav pre svoj tím. V 24. minúte mohol sám pred bránou zakončiť Indrych, ale puk mu preskočil hokejku. Vyrovnanie prišlo v 28. minúte. Podgorský (Diplomats) prešiel nerušene sám celou tretinou, obtočil sa okolo brány a strelou zápästím skóroval. Dokonalý zvrat mohli Bratislavčania dokonať v 29. minúte, keď korčuľovali do útoku dvaja na jedného, o výhodu sa však pripravili nepresnou prihrávkou. Následne ešte na dvakrát dorážali puk, ale domáci brankár UMB Bezek nepustil ani jednu strelu za seba. O minútu sa dostal do samostatného nájazdu Ferleťjak z UMB, ale skórovať sa mu nepodarilo. V 32. minúte si UMB zahralo presilovku, v ktorej najprv domáci nevedeli chytiť tempo a presadiť sa, ale tesne pred koncom početnej výhody premenil dobrú prihrávku pred bránu Majling a opäť poslal svoj tím do vedenia 4:3. UMB v tejto fáze hry zatlačilo súpera do jeho tretiny, paradoxne však udrelo na opačnej strane. V 35. minúte v skrumáži pred bránou poslal puk do siete Podgorský a dosiahol hetrik v zápase. Gólovú prestrelku v druhej tretine zavŕšil v poslednej minúte Indrych, ktorý na viackrát dorážal puk do siete a poslal UMB opäť do vedenia.

UMB Hockey team - Diplomats Pressburg_31Diplomats Pressburg dokázali vyrovnať už na začiatku poslednej tretiny zásluhou produktívneho Podgorského. V 47. minúte hralo UMB presilovú hru o dvoch hráčov, ale rozhodujúci gól nepadol. V 54. minúte vyslal nebezpečnú strelu od modrej Prandorfy, no brankár „diplomatov“ Turák vyrážal betónom. Domáci chceli vyhrať, tréner Lukáš Opáth si zobral päť minút pred koncom time-out. Jeho tím však v dramatickom závere mohol rovnako vyhrať ako prísť o všetky body. Dve minúty pred koncom nedal do odkrytej brány Indrych z UMB. V 59. minúte vyslal nebezpečnú strelu Hudcovský z tímu Diplomats Pressburg a brankár iba štrajchol puk, ktorý skončil mimo brány. Bratislavskí vysokoškoláci mohli rozhodnúť desať sekúnd pred koncom, pred brankárom sa ocitol Porupčan, našťastie pre UMB nepremenil svoju šancu. Z bodu sa viac tešili hostia, najmä na domácom trénerovi bolo vidieť nespokojnosť s výsledkom.

UMB Hockey team klesol na piatu priečku tabuľky, ktorá stále zaručuje miesto v play-off. Naopak Diplomats Pressburg sa posunuli z posledného deviateho miesta na siedme a udržujú si šancu na vyraďovaciu časť.