Sezóna v nižších futbalových súťažiach pokračovala počas prvého júnového víkendu 24. kolom. V tradičnom sumári nájdete aj fotogalériu z derby najnižšej súťaže medzi Harmancom a Starými Horami.

Počas uplynulého víkendu bol v akcii aj treťoligista RSC Hamsik Academy, ktorému sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín rozstrieľal predposledného

Štvrtoligový Badín hostil už v piatok 2. júna predposlednú Žarnovicu, ktorej nadelil desiatku. Až o polovicu gólov domácich sa postaral Branislav Žilinec. Badín vyhral tretí zápas v rade, pričom v posledných piatich kolách neprehral.

Šalková sa v rámci 24. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy predstavila v nedeľu 4. júna v Krásne nad Kysucou, kde inkasovala v úvode aj v závere prvého polčasu. Domáci pridali po hodine hry tretí gól a v závere duelu zvýšili na 4:0. Hostia napokon ešte stihli streliť aspoň čestný gól, a to zásluhou Tomáša Tučeka. Pre Šalkovú je to tretia prehra po sebe, pričom na víťazstvo čaká už päť duelov.

Zvolen si v Kysuckom Novom Meste pripísal dvanástu výhru v rade a Kováčová prehrala v Bešeňovej. Viac sa dočítate v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 24. kolo

ŠK Badín – MFK Žarnovica 10:0

Góly: 13. Mesiarik, 17., 34., 57., 68. a 76. (pen.) Žilinec, 35. a 83. R. Studený, 65. M. Giertl, 81. A. Urgela. Bez kariet. Rozhodovali: Ratkovský – R. Vician, Kyseľ. Diváci: 150.

Zostava ŠK Badín: Kučera – R. Studený, Caban, Mesiarik, H. Kollár (58. Kršák), A. Urgela, Bíreš (C), Žilinec, Výlupok, J. Vician (55. M. Giertl), R. Valent. Tréner: M. Hudec.

TJ Tatran Krásno nad Kysucou – FK Šalková 4:1

Góly: 5. Podmanický, 41. Macura, 60. Ševčík, 89. Švancar – 90. Tuček. ŽK: 58. Kavulič – 22. Palovič. Rozhodovali: Valíček – Mensár, Remeň. Diváci: 216.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pe. Dobrík (C), Mikulec, Mesík, Palovič (82. Tuček), Pánik, Šimčík, Pázmány, Alakša, Hlavatý (62. Demeter), Lašút. Tréner: D. Vernarský.

Séria Ľupče skončila, Medzibrod otočil

Piatoligová Slovenská Ľupča cestovala v sobotu 3. júna do Ladomerskej Viesky po troch výhrach v rade a 6-zápasovej sérii bez prehry. Svätyňu hostí strážil 53-ročný gólman Róbert Žlkovan, ktorý v prvom dejstve inkasoval len raz. Na úvodný gól domácich ešte hostia odpovedali zásluhou Michala Čiefa, ale po zmene strán už dominovala Ladomerská Vieska. Napokon bol z toho debakel 6:1, na ktorom sa hráči Ľupče podieľali dvomi vlastnými gólmi.

Medzibrod privítal týždeň po prehre v priamom súboji o prvé miesto Banskú Štiavnicu, ktorá zaskočila domácich gólom už v 6. minúte. Domáci však nedeľňajší zápas otočili, keď v 26. minúte vyrovnal Ivan Pipich a v 75. minúte rozhodol Tomáš Tréger. Medzibrod stráca na prvé Príbelce naďalej 3 body.

V. liga skupina JUH – 24. kolo

FK FILJO Ladomerská Vieska – OFK Slovenská Ľupča 6:1

Góly: 27. Poničan, 49. Dovec, 51. Žlkovan (vla.), 53. Tužinský, 55. Oťapka, 72. Mádel (vla.). ŽK: 65. Tužinský, 80. Oťapka, 87. Hanus (všetci traja LV). Rozhodovali: Mózer – Polomský, Markovič. Diváci: 150.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Žlkovan (58. Szarowski) – Ľuptovčiak (70. Hamza), M. Melicher (58. Mádel), J. Medveď, Vaňo, Ternuščák, M. Bartoš (70. Širka), P. Lakomčík (C), Dula (80. Majer), P. Vajda, Čief. Tréner: M. Holécy.

TJ Sokol Medzibrod – FK Sitno Banská Štiavnica 2:1

Góly: 26. Pipich, 75. Tréger – 6. Ľ. Urgela. Bez kariet. Rozhodovali: Kaličiak – Varga, A. Melicher. Diváci: 200.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Belko (C), Tréger (90. Haviar), Pipich (88. I. Bartoš), Zázrivec (56. Belluš), Šimúth, Bobrovský, Kohút, Sojka, Rajčok, V. Slovák (46. Samuelčík). Tréner: T. Dzúrik.

Sásovej nevyšiel v šlágri druhý polčas

Mužstvo šiestoligovej Sásovej sa v piatok predstavilo na ihrisku lídra tabuľky. Už v 10. minúte poslal hostí do vedenia najlepší strelec súťaže Martin Sedliak a po polhodine hry zdvojnásobil vedenie Sásovej Mário Markovič. Sľubne rozbehnutý zápas však hráči Sásovej do bodového zisku nedotiahli. Brezno v druhom polčase gólovo explodovalo a napokon zvíťazilo pohodlne 6:2. Sásová tak prehrala po štyroch víťazstvách v rade.

Jakub hostil v nedeľu tabuľkovo vyššie postavené Dudince, ktoré zdolal najtesnejším rozdielom. Jediný gól duelu vsietil v 71. minúte Timotej Cimerman. Skórovať mohol už o pár minút skôr Peter Lupták, ktorý ale nepremenil penaltu.

Priechod privítal v nedeľu v rámci 24. kola VI. ligy skupiny C druhé Osrblie, ktoré aj potvrdilo rolu favorita. Hostia viedli o dva góly už v 16. minúte po zásahoch Filipa Švédu. Po hodine hry zvýšil na 0:3 Nicolas Mejri a výsledku dal konečnú podobu v 83. minúte bývalý útočník banskobystrickej Dukly Lukáš Laksík.

Selce išli v nedeľu v Bacúchu do vedenia už v 3. minúte zásluhou kapitána Filipa Koctúra. Domáci vyrovnali v 35. minúte a ďalšia rana pre hostí prišla krátko na to, keď po druhej žltej karte išiel predčasne pod sprchy brankár Richard Jančiar. Do brány sa tak postavil hráč Martin Hrudkay, ktorý následnú penaltu nechytil a po prestávke inkasoval ešte dvakrát. Napriek početnej nevýhode Selčania ešte duel zdramatizovali, keď Koctúr skompletizoval hetrik a znížil na konečných 4:3.

Hrochoť hrala v nedeľu proti Hliníku nad Hronom od 31. minúty o desiatich, keďže Ján Uhliar podľa zápisu zo stretnutia okríkol súpera slovami s rasistickým motívom. Napriek nerovnovážnemu počtu hráčov na oboch stranách mužstvá neskórovali.

VI. liga skupina C – 24. kolo

FK Brezno – ŠK Sásová 6:2

Góly: 52. a 53. P. Kobzoš, 63. a 78. Brndiar, 70. Molčan, 90. Gordan – 10. Sedliak, 31. Markovič. ŽK: 58. Skaloš, 79. Brndiar – 23. Vozár. Rozhodovali: Kúchen – Belán, Pataki. Diváci: 250.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – Uhliarik, Markovič, M. Tkáč, Ďurta, D. Vozár, Savić (C), Sedliak, R. Kollár, Šabo (63. Stacho), R. Turčan (85. Gibala). Tréner: A. Dubovický.

TJ ŠK Sokol Jakub – TJ Slovan Dudince 1:0

Gól: 71. T. Cimerman. ŽK: 72. Viglaský (lavička) – 57. Maťaš, 65. Bachroň, 67. Haško. ČK: 79. Maťaš (po druhej ŽK). Rozhodovali: Konček – Kaliňák, Kováč. Diváci: 100.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – Kupec (C), Janík, T. Hudec, Datko, Z. Cimerman, Bednár, Lupták, Lukáč, Laktiš, T. Cimerman. Tréner: P. Zlevský.

OFK 1950 Priechod – TJ Partizán Osrblie 0:4

Góly: 4. a 16. Švéda, 62. Mejri, 82. Laksík. ŽK: 32. Pustaj (Osrblie). Rozhodovali: Osvald – Barboriak, Truban. Diváci: 300.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel – Šinkovkin (82. Trnka), F. Vajda (C), P. Reptiš, Zehnal, P. Vozár, R. Reptiš, Chrobák (64. Rebek), Rakyta (64. Sultangaliyev), Štulajter, Barta (73. Nazhimiden). Tréner: N. Dikácz.

FK 09 Bacúch – FK Selce 4:3

Góly: 35. Lenďák, 41. Meškan (pen.), 53. Brozman, 55. Gemzický – 3., 66. a 74. (pen.) Koctúr. ŽK: 57. Mucha, 73. Gemzický – 12. Jančiar, 89. Maruniak, 90. Klačan. ČK: 38. Jančiar (po druhej ŽK). Rozhodovali: Kolofík – R. Balga, M. Balga. Diváci: 150.

Zostava FK Selce: Jančiar – Klačan, O. Poljovka, Straka, Šimko, Švantner (67. Maruniak), M. Blaško, Riša, Ondrejka, Koctúr (C), Hrudkay. Tréner: R. Radoš.

ŠK Hrochoť – OFK Hliník nad Hronom 0:0

ČK: 31. J. Uhliar. Rozhodovali: Laššák – Vrábeľ, Šlosiariková. Diváci: 100.

Zostava ŠK Hrochoť: M. Greško – Kliment, J. Uhliar, Baitar, Matušek (63. Michálik), Hrnčiarik, Škamla, Berky (85. Mazúch), Hraško, Sláva (C), T. Uhliar (79. Zátroch). Tréner: J. Šimkovič.

Ľubietová utŕžila debakel, Malachov vyhral u posledného

Druhý celok tabuľky 7. ligy ObFZ BB nastrieľal v nedeľu doma v Lučatíne Brusnu až trinásť gólov. Keďže treťoligové Podkonice mali voľno, tak za béčko nastúpilo viacero hráčov A-mužstva. Najviac to padalo 4-gólovému Adamovi Kostúrovi.

Schuti si zastrieľali aj hráči Hronca, a to v nedeľu na pôde Ľubietovej, ktorá s kvalitnejším súperom nedržala krok a prehrala vysoko 0:7.

Hráči Malachova si splnili povinnosť, keď v nedeľu bodovali naplno na ihrisku poslednej Michalovej. Hetrikom sa prezentoval Ondrej Holán.

Derby bez gólov, Tajov nestačil na lídra

Už istý víťaz 8. ligy ObFZ BB odohral počas uplynulých troch dní hneď dva zápasy. Rezerva Slovenskej Ľupče si najprv v piatok v dohrávke poradila doma s Dolnou Lehotou a v nedeľu vyhrala 2-gólovým rozdielom aj v šlágri v Tajove.

Náš fotograf Ivan Golembiovský tentokrát zavítal do Uľanky, kde sa v nedeľu odohralo derby medzi domácim Harmancom a Starými Horami. Tento duel gól nepriniesol. Najbližšie mal k nemu v 49. minúte Stefan Pepinović z Harmanca, ale pokutový kop nepremenil. Po vylúčení Petra Kostúra z 83. minúty dohrávali Staré Hory zápas v početnej prevahe.

Horným Pršanom akosi došla para a na výhru čakajú už šesť kôl. V nedeľu v Pohronskej Polhore išli do vedenia trikrát, ale napokon si neodniesli ani bod.