Banskobystrické kino sa do siete multikín CINEMAX začlenilo ešte v roku 2011, a stalo sa tak už jej desiatym kinom. Svojim divákom každoročne prinesie stovky filmových noviniek v 2D aj 3D formáte.

Cinemax Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Návštevnosť bystrického kina má stúpajúcu tendenciu –  v porovnaní s rokom 2013 ho navštívilo zatiaľ o 8 % divákov viac. Začiatkom tohto mesiaca prešlo multikino veľkou rekonštrukciou, vďaka ktorej svojim návštevníkom ponúka nové, ešte väčšie plátna a kvalitnejší 3D systém.

Termín výmeny všetkých šiestich plátien, ktorý divákom poskytne vyšší komfort a intenzívnejší zážitok zo sledovania filmov, určite nebol náhodný. Nielen že sa blížia Vianoce, ale od štvrtka 11. decembra sa v slovenských kinách premieta veľkolepé finále trilógie Hobit: Bitka piatich armád. Zväčšenie plátien umožní divákom pozrieť si jeden z najočakávanejších filmov tohto roka v najvyššej možnej kvalite.

Okrem veľkosti plátien – v kine tvrdo zapracovali aj na zlepšení 3D systému – s čím súvisí aj výmena okuliarov a zmena vstupného. Nové ceny zvýhodňujú najmä študentov a divákov, ktorí zavítajú do kina skôr, sú uvedené v aktuálnom cenníku CINEMAX Banská Bystrica.

Napriek značnej investícii do nových plátien a systému 3D projekcie je teraz cena vstupného nižšia. Divák si môže kúpiť aj svoje vlastné 3D okuliare, ktoré majú dlhšiu životnosť a sú určené na opakované použitie. Tieto okuliare sú podstatne ľahšie a dokonca sú k dispozícii varianty pre deti alebo násadky na dioptrické okuliare.

Po nahliadnutí do slovenského plánu premiér na rok 2015 už len ostáva skonštatovať, že budúci rok bude veľmi bohatý na pokračovania najznámejších filmov a rozhodne prinesie množstvo skvelých titulov aj vo formáte 3D. Kvalitné filmy zaručene treba vidieť v kine. Tým, ktorí nesúhlasia a uprednostňujú pohodlie svojej obývačky, odkazujeme: Domáce kino vám nikdy neponúkne tú nenahraditeľnú atmosféru, dokonalý zvuk a ostrý obraz. Iba obrovské plátna a kvalitný zvukový systém zaručia nezabudnuteľný zážitok z filmu, ktorý vám rozprúdi krv v žilách a naplno vás vtiahne do deja.