V dňoch 9. až 12. februára usporiadal klub TC BASELINE Banská Bystrica majstrovstvá SR dorastencov v tenise. Prestížneho turnaja sa zúčastnila takmer kompletná slovenská špička v tejto vekovej kategórii. Chýbala iba dvojka a desiatka rebríčku.

Do finále dvojhry sa zaslúžene dostali Krištof Minárik z TK Slavia STU Bratislava a Lukáš Pokorný z TK Love 4 Tennis Bratislava. Po takmer dvoch hodinách sa z víťazstva tešil Krištof. Vo štvorhre zdolali M. Novanský z OZ Slavia Trnava a M. Gálik z TK Love 4 Tennis pár J. Fekete (TC Empire Trnava) a K. Minárik (TK Love 4 Tennis) vo dvoch setoch.

Turnaja sa zúčastnili na divokú kartu aj dve mladé domáce tenisové nádeje. Matej Muranský prehral v prvom kole so 14. hráčom rebríčka M. Moncoľom až tiebreaku 3. setu 6:7, keď zahodil aj jeden matchball. Maxim Novák získal bronzovú medailu vo štvorhre turnajového spolu s partnerom P. Naďom, keď podľahli v semifinále neskorším víťazom po tesnom priebehu 4:6, 4:6.

Spestrením turnajového víkendu v BASELINE SPORT ARENE bola návšteva olympijského víťaza a dlhoročného kapitána Davis Cupového družstva mužov Miloša Mečířa.

Výsledky:

SF dvojhra Minárik vs. Fekete 6:2, 6:2

SF dvojhra Pokorný vs. Palovič (TA Prešov) 6:1, 6:1

Finále dvojhra Minárik vs. Pokorný 6:1, 6:4

SF štvorhra Fekete, Minárik vs. Habšuda (TK Love 4 Tennis), Arbet (TC Empire Trnava) 6:7(7), 7:5, 10:3

SF štvorhra Novanský, Gálik vs. Novák (TC BASELINE BB), Naď (TK Mladosť Košice)