Ako sme pred pár dňami avizovali, dnes prebieha na najväčšom banskobystrickom sídlisku akcia s názvom “Urban style jam: Tvorbou proti rasizmu,” ktorá je neoficiálnym vyvrcholením štvordňového podujatia Hecni sa!

“Urban style jam” je podujatie výtvarno-kultúrneho charakteru, nastoľujúce a upozorňujúce na aktuálnu problematiku vzťahov medzi ľuďmi rozličnej pleti, rôznymi etnikami, národnostnými a sociálnymi menšinami.

Organizátor podujatia, občianske združenie Arttoday, tak spojil aktivity pouličného života (grafitti, breakdacne, a iné) do jedného podujatia s dobrou myšlienkou, ktoré by malo osloviť najširšiu škálu “detí z ulice”. Aj keď sú tvorcovia týchto diel, a dokonca aj grafitti samotné, považované za vandalizmus, nie je to vždy tak. V prípade využívania plôch, špeciálne vyhradených pre tieto aktivity, je to možné zaradiť medzi alternatívne súčasné umenie. A tak tomu bolo aj na tomto podujatí, ktoré prebieha až do dnešného večera. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa dnes svojou tvorbou prezentovalo množstvo tvorcov z celej Banskej Bystrice.

Celé podujatie vyvrcholí afterparty, ktorá sa uskutoční dnes o 21.00 h v Beniczkého záhrade (vstup z Krížnej ulice od vedeckej knižnice, Banská Bystrica). Vstupné je voľné.

Fotogalériu doplníme o kompletné výtvory v priebehu zajtrajšieho dňa.