Banskobystrický univerzitný tím privítal na domácom ľade Paneuropa Kings z Bratislavy. Zápas priniesol bojovnosť, bitky na ľade a v závere drámu so šťastným koncom pre hokejistov UMB.

UMB Hockey team – Paneuropa Kings 4:4 (2:1, 0:3, 2:0)

BBO_2154Góly: 7. Plešavský (Kováčik), 12. Ferleťjak (Majling, Ramaj), 50. Kováčik (Akantis), 60. Plešavský (Michalčík) – 16. Fabo (Zvara), 22. Zvara (Faktor), 28. Kubic (Bobocký, Faktor), 46. Faktor (Aschenbrier)

Zostava UMB Hockey team:
Juraštík – Kandra, Prandorfy, Knut, Dolník, Rešetár, Studený, Ramaj, Michalčík – Indrych, Majling, Plešavský, Primus, Trnka, Akantis, Máľus, Kováčik, Šándor, Maliňák, Ferleťjak.

Už v tretej minúte zápasu sa museli domáci hráči brániť presilovke, keď na trestnej lavici sedel Michalčík za hákovanie. Presilovka hostí z Bratislavy však trvala len niečo cez pol minúty, keď sa po zlom striedaní na ľade objavilo viac hráčov Kings ako malo byť.  Sily sa tak vyrovnalisily sa po vylúčení ich hráča Bajtoša vyrovnali. Krátku presilovku domáci nezužitkovali, o chvíľu na to však udrel najproduktívnejší hráč UMB Lukáš Plešavský. Dobrý úvod podčiarkol ďalším gólom Dominik Ferleťjak a prekvapujúco bolo 2:0. Štyri minúty pred koncom sa však podarilo hosťom znížiť stav gólom Faba.

BBO_2218Druhú tretinu nezačali domáci hokejisti dobre. Už v 22. minúte hostia vyrovnali a následne sa strhla šarvátka, ktorá vyústila do niekoľkých bitiek. Výsledkom boli tresty do konca zápasu na obidvoch stranách a ďalší vylúčení na trestnej lavici za hrubosť. Obrat prišiel v 28. minúte, keď Bobocký z tímu Kings v rohu vybojoval puk, prihral Kubicovi a ten spomedzi kruhov prekonal domáceho brankára Radovana Juraštíka. Hneď po následnom buly prišiel brutálny zákrok Pečimuta z Kings, ktorý lakťom na hlavu poslal k zemi domáceho hokejistu. Rozhodca bol nekompromisný a udelil mu trest do konca zápasu. Nervozita na ľade sa však dala krájať a rozhodcovia mali čo robiť, aby udržali zápas pevne v rukách. Nasledovali ďalšie tresty za hrubosť na obidvoch stranách. Po hokejovej stránke zaujal samostatný únik jedného z útočníkov Kings v 30. minúte, ktorý však zmaril dobrý zákrok domáceho obrancu. Hneď na to sa v podobnej situácií ocitol aj domáci hráč, ale ani on, ani jeho spoluhráči v situácii dvaja na dvoch nepremenili šance. V 39. minúte sa v situácii dvaja na jedného pekne individuálne presadil Plešavský, ale nedokázal prekonať brankára hostí, ktorý bol oporou svojho tímu.

BBO_2478V 43. minúte zahájil ofenzívu na vyrovnanie Indrych, ale jeho viacnásobné dorážanie gól neprinieslo. Naopak v 45. minúte dostal sám pred brankárom prihrávku Faktor z Paneurópskej univerzity a napriek tomu, že puk sa mu nepodarilo ideálne trafiť, ten sa pomaly dokĺzal pomedzi brankárove betóny do siete. V 46. minúte sa previedol hosťujúci gólman Orlík. Majling napálil priamo do šibenice brány, ale brankárova lapačka v poslednej chvíli vyrazila puk smerujúci do siete. V 49. minúte sa hosťom nepodarilo na viackrát vyhodiť puk z obrannej tretiny, čo využil Kováčik z UMB, predral sa pred brankára a zasunul puk za jeho chrbát. Vyrovnať mohli domáci hokejisti v 55. minúte v presilovke o dvoch hráčov. Z diaľky to viackrát skúšal Kandra, ale ani jedna strela sa neujala. Keď to už vyzeralo, že zápas skončí tesnou prehrou, domáci tréner odvolal minútu pred koncom brankára. Útočníci Paneurópskej univerzity mali počas hry bez brankára niekoľko možností rozhodnúť zápas, ale nepodarilo sa im trafiť prázdnu bránu. Naopak, zhruba desať sekúnd pred koncom sa vhadzovalo v obrannej tretine Kings. Puk sa po buly dostal na modrú ku Michalčíkovi, ten nahodil pred bránu, kde puk zachytil Plešavský a z otočky, päť sekúnd pred koncom zápasu vyrovnal.

Komentár trénera Lukáša Opátha (UMB hockey team) po zápase:
„Prvú tretinu sme začali dobre, keď sme dali dva góly. To, čo nás malo nakopnúť, nás ale nenakoplo a mysleli sme si, že už máme vyhrané. Pritom vieme, že hokej sa hrá šesťdesiat minút a zbytočne sme dostali góly. Najhoršie bolo, že sme sa v nesprávnom čase pobili, keď sme mali pohodu a to sa tiahlo až do konca. Chvalabohu, že chlapci zabojovali, opakoval som im, že verím, že to vyhráme. Takto, keď sa na to pozerám, máme zlatý bod. S Paneurópskou sme na tom v tabuľke rovnako a v prípad našej prehry by nám ušli o dva body, takže je veľmi dobre, že sme uhrali bodík.“