Pri príležitosti dokončenia druhej fázy zrekonštruovanej telocvične Magurská sa uskutočnil druhý ročník turnaja prípraviek. Na turnaji, ktorý ZAaRES organizoval v spolupráci s Oblastným futbalových zväzom sa predstavilo osem družstiev. Na konci článku nájdete aj fotogalériu z turnaja.

Zahájenie turnaja sa uskutočnilo za účasti riaditeľa ZAaRESu Ivana Šaba a predsedu Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica Ľubomíra Samotného. Po minuloročnej prvej fáze, kedy sa vďaka príspevku z mestského rozpočtu podarilo zrekonštruovať osvetlenie, vymeniť okná a športový povrch, sa priestory telocvične v roku 2018 vylepšili o krásne šatne, vstupnú halu, chodby, ale aj drevené obloženie. Na turnaji sa predstavilo osem družstiev, z ktorých sa najlepšie darilo družstvu z Jupie FŠMH, ktoré turnaj vyhralo po dramatickom finále, kedy Slovenská Ľupča dvakrát viedla, ale Hamšíkovci dvakrát vyrovnali a v penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy. Taktiež zápas o tretie miesto sa rozhodoval len na pokutové kopy, ktoré lepšie zvládli chalani z Brusna.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Jozef Polievka zo Slovenskej Ľupče s piatimi gólmi, najlepším brankárom Dávid Končír zo Sásovej, najlepším hráčom Richard Králik zo Seliec a najlepšou hráčkou Laura Hlinková z Podkoníc. Ocenení boli však aj najužitočnejší hráči z každého družstva a tiež najmladší hráč turnaja iba päťročný Alex Cimerman. Ocenenia prišli chalanom odovzdať Brazílski hráči futsalu Evandro Oliveira a Matheus Lemes, ktorí pôsobia v MIBE Banská Bystrica.

Martin Majling, hlavný organizátor turnaja, ho zhodnotil nasledovne: „Som veľmi rád, že sme mohli vo vynovenej telocvični privítať vyše sto mladých futbalistov, ktorých zápal pre hru ma vždy uchváti. Pozitívnou správou je pre mňa, ako bývalého predsedu komisie mládeže, že nám v posledných rokoch vznikli nové družstvá prípraviek ako Podkonice či Jakub. V tomto roku ma milo potešilo nové družstvo prípraviek zo starého sídliska Sásová, ktoré síce skončilo posledné, ale chalani na ihrisku odovzdali maximum. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľajú na zveľaďovaní športovísk a vytvárajú tak podmienky pre rast mladých talentov a taktiež sa chcem poďakovať všetkým trénerom, funkcionárom klubu a rodičom, že svoje deti podporujú v ich futbalovej vášni a verím, že sa tu stretneme aj o rok.“

Výsledky turnaja:

Selce 0:1 Brusno
Sásová 1:1 Jakub
MFK Dukla BB U 10 1:2 S. Ľupča
Podkonice 0:8 Jupie FŠMH U 10
Brusno 1:0 Sásová
Jakub 0:3 Selce
MFK Dukla BB U 10 1:1 Jupie FŠMH U 10
S. Ľupča 3:0 Podkonice
Brusno 0:0 Jakub
Sásová 0:1 Selce
MFK Dukla BB U 10 7:0 Podkonice
Jupie FŠMH U 10 2:1 S. Ľupča
Sásová 0:5 MFK Dukla BB U 10
Jakub 0:1 Podkonice

Semifinále: Selce 0:4 Jupie FŠMH U 10
Semifinále: Brusno 0:1 S. Ľupča

stretnutie o 7. miesto
Sásová 0:2 Jakub

stretnutie o 5. miesto
MFK Dukla BB U 10 6:0 Podkonice

stretnutie o 3. miesto
Selce 1:1 (2:3 p.k.) Brusno

finále (víťazi zo semifinále)
Jupie FŠMH U 10 2:2 (2:0 p.k.) S. Ľupča

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec – Jozef Polievka (Slovenská Ľupča) – 5 gólov
Najlepší brankár – Dávid Končír (Sásová)
Najlepší hráč – Richard Králik (Selce)
Najlepšia hráčka – Laura Hlinková (Podkonice)
Najmladší hráč – Alex Cimerman (Jakub)

Umiestnenie – Družstvo – Najužitočnejší hráč družstva

Futbal – turnaj pripraviek Magurska – Banska Bystrica – 30.10.2018

1. Jupie FŠMH U 10 – Peter Filipovič
2. S. Ľupča – Matúš Gulay
3. Brusno – Tomáš Daučík
4. Selce – Andrej Strečok
5. MFK Dukla BB U 10 – Adrián Gábriš
6. Podkonice – Miloš Turčan
7. Jakub – Lukáš Hamza
8. Sásová – Dávid Končír