Softip trojkráľový večerný beh prilákal aj tento rok viac ako tisícku účastníkov. Ani mrazivé teploty neodlákali bežcov od účasti, ktorí nepochádzali len z okolia Banskej Bystrice, ale aj z iných kútov Slovenska.

Akcia začala približne hodinu po západe slnka, teda o 17.30 hod. Na štart sa postavilo presne 1450 bežcov, ktorých podporovala kulisa okolo troch až štyroch tisícov ľudí. Kapacita behu bola len pre 1400 bežcov, ale pre veľký záujem sa organizátori rozhodli kapacitu zväčšiť. Trojkráľový beh prilákal nielen profesionálnu bežeckú špičku, ale aj rodiny s deťmi, keďže pre väčšinu účastníkov je to skôr zážitkový beh.

Počasie bolo najlepšie za posledné roky, ako sám zhodnotil organizátor akcie Miroslav Štrba: ”V predošlých ročníkoch sme mali buď extrémnu zimu, alebo pršalo. Dnes bolo bezvetrie, cez deň svietilo slnko a teploty sa vyšplhali na –4 až –5 °C. Síce nás sprevádzala snehová pokrývka, ale na podujatí sa nikto nezranil a všetci dobehli zdraví do cieľa.”

Po zvládnutí päťkilometrovej trati čakala na prvých šiestich bežcov v každej kategórií finančná odmena. Zároveň sa na deviatom ročníku Trojkráľového behu prekonali aj traťové rekordy. V mužskej kategórii dobehol približne o polminútu skôr Peter Ďurec, ktorý vyhral rekord aj v úplne prvom ročníku podujatia v roku 2012. Za ženy dobehla najrýchlejšie do cieľa Silvia Valová, ktorá si traťový čas vylepšila o deväť sekúnd.

Na akcii sa žrebovalo aj o vecné ceny. Prvou cenou, ktorú vyhrala len 7 ročná Laura Šuleková, bola elektrická kolobežka od hlavného sponzora podujatia. Druhou boli hodinky a tretia cena tandemový zoskok z padáka.

Softip večerný beh je najväčším trojkráľovým behom na Slovensku. Tento rok zavítali bežci nie len z Českej republiky, ale aj zo zvyšku Slovenska. Na podujatí sa tak nachádzali účastníci z Kežmarku, Bratislavy, Humenného či Prievidze.

Na záver ešte organizátor Miroslav Štrba dodal: “Chcem sa poďakovať generálnemu partnerovi a ďalej všetkým divákom a účastníkom, ktorí spravili perfektnú atmosféru. Veríme, že zavítajú aj na 1. mája do Nemiec, kde bude druhé podujatie zo série Marathon BB Tour 2020 Adrim Nemčiansky beh.”