Quantcast

Banskobystrickým hokejistom sa po úvode sezóny prestalo dariť. Zlomiť smolu a opäť naskočiť na víťaznú vlnu mali v zápase 7. kola Tipsport extraligy. V stretnutí s Popradom boli lepším celkom, úspešnejšie však zakončovali bielo-modrí.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly
: 26. Sýkora (M. Kokavec, Kolba) – 29. Balán (Vandas), 32. Rapáč (Takáč, Škovira), 52. Balán (Kuľha, A. Novotný)

Zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Cuník, Cebák, Kolba, Haverinen, Brňák, Bambúch, Kubka – Kristoffersson, Jokila, Kútny – J. Sýkora, Kapuš, M. Kokavec – Themár, Češík, Marcinek – T. Hričina, Heizer, Nemček

HK Poprad: Melicherčík – A. Novotný, D. Brejčák, Š. Fabian, Malina, M. Šterbák, Velebný, Kramár – Vandas, Balán, Kuľha – A. Kroták, Gellerstedt, Vaic – Škovira, S. Takáč, Rapáč – Paločko, Kraft, Achmetov

Príležitostí na skórovanie bolo mnoho, Melicherčík však za svoj chrbát pustil puk len jediný krát.

Prvé minúty stretnutia priniesli zaujímavý hokej, ktorý si viac užívali domáci. Na druhej strane to nemožno povedať o Popradčanoch. Tí sa spočiatku len bránili a viackrát boli odkázaní na zákroky Melicherčíka. Tomu miestami pomohlo aj šťastie, napríklad pri príležitosti Heizera, ktorý nedokázal zakončiť do odkrytej svätyne kamzíkov. Na druhej strane mohol doplatiť na vlastnú chybu Chorošun, ani po Rapáčovej šanci však gól nepadol. Koncert nepremenených šancí pokračoval opäť pokusom Haizera, neskôr príležitosťou Jokilu či Kútneho strelou do žrde. Na ukazovateli skóre však stále 0:0.

Ani presilovkový úvod druhého dejstva „baranom“ nepriniesol vytúžený gól. Do polovice zaplnený štadión rozjasala až 26. minúta a v nej gól Sýkoru, ktorý dorazil Kokavcovu strelu. O minútu neskôr pohrozil na druhej strane Vandas, vyrovnania sa však Poprad dočkal až v následnej presilovke. Vylúčenie Haverinena potrestal po Cuníkovej strate puku Balán. Hra mala v tomto čase skvelé tempo, okamžite po góle sa snažil zmocniť vedenia opäť Sýkora a Kristoffersson, zuby si však vylámali na koncovke. Naproti tomu zubára nepotreboval Rapáč, ktorý v 32. minúte z medzikružia prekonal Chorošuna. Odpovedať mohol Marcinek, Melicherčík však chytal výborne.

Snahy o opätovné prekonanie popradského brankára pokračovala aj v záverečnej časti hry. Hneď v úvode sa to takmer podarilo Haverinenovi, no rovnako ako neskôr Kokavec so Sýkorom zlyhal. K zmene skóre nepomohla ani presilovka, v ktorej sa „barani“ opäť trápili. A bol to znova Chorošun, kto lovil puk zo svojej siete. V 52. minúte zvýšil na 3:1 pre svoj tím Balán. Banskobystričania hrali aj naďalej veľmi dobre a útočne, obzvlášť viacero akcií Sýkoru držalo hostí v neistote. Keď ale neuspeli ani legionári v podobe troch šancí Kristofferssona a trestného strieľania Jokilu, bolo jasné, že tri body poputujú pod Tatry.