Druhý augustový víkend priniesol ďalšiu nádielku zaujímavých futbalových súbojov. Pohľad na to ako sa darilo tímom z nášho regiónu Vám ponúkame v kompletnom sumári nižších súťaží. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasov Tajov – Ľubietová a Malachov – Harmanec.

Fortuna liga – 4. kolo

Podbrezová nabudená po zdolaní úradujúceho majstra Trnavy cestovala v sobotu do Senice. Prvý gól padol až dve minúty po uplynutí hodiny hry a to do siete gólmana Kuciaka. Už o päť minút ale vyrovnaním reagoval Dávid Leško. Všetko podstatné sa teda odohralo v rozmedzí piatich minút, takže železiari si pripísali bod za remízu 1:1.

Dukla doma porazili Žilinu B vďaka výbornému prvému polčasu

Dukla sa chcela revanšovať svojim fanúšikom za utorkové vypadnutie zo Slovnaft Cupu, keď nestačila na Fiľakovo (3:0). Príležitosť na to dostala v sobotu podvečer, keď privítala MŠK Žilinu. Červeno-bieli dobre zachytili úvod stretnutia. V ôsmej minúte ich do vedenia poslal Lukáš Laksik, ku ktorému sa v 21. minúte pridal Viktor Tóth. Zverenci Dušana Tótha nepúšťali žlto-zelených do vážnych príležitostí, napriek tomu v 86. minúte inkasovali. Z penalty znížil na 1:2 Róbert Polievka. Ten zariadil miernu drámu, ktorá mala pre Duklu šťastný koniec. Vyše 1300 divákov tak mohlo byť spokojných a futbalisti Banskej Bystrice si aspoň čiastočne napravili chuť po neúspechu v pohári. Pohronie po štvrťhodine hry prehrávalo v Okoličnom s Liptovským Mikulášom po zásahu Kucharčíka z 11-ky. Futbalisti hostí sa dočkali vyrovnania v 67. minúte a to z kopačky Mareka Frimella. Po remíze 1:1 si mužstvo trénera Nemca stále drží neporaziteľnosť.

TIPOS III. liga Stred – 2. kolo

Zvolenčania narazili v sobotu na domácu Rimavskú Sobotu, ktorá prvé dva zápasy vyhrala. V 32. minúte za ňu otvoril skóre Lukáš Lupták. Na začiatku druhého polčasu sa dokázal presadiť Erik Hric a bolo vyrovnané. Od 54. minúty sa už sieť ani jednej z brán netrepotala a tak si zvolenský MFK musí na premiérové víťazstvo počkať. B-čko Podbrezovej v nedeľu poobede bojovalo v Oravskom Veselom v súboji dvoch tímov, ktoré mali na konte plný počet bodov. Pocit prehry napokon okúsili železiari, keď ťahali za kratší koniec. Ani góly Tereshchenka a Antala im nestačili na bodový zisk. Okrem Oravského Veselého má tri výhry na konte aj Fiľakovo a vedúca Žarnovica.

IV. liga JUH – 2. kolo

Žreb druhého kola prisúdil Badínu do cesty Rakytovce. Oba celky vstúpili do sezóny víťazne. Nedeľňajšie derby malo jediného strelca. Bol ním Pavol Telúch, ktorý rozhodol o najtesnejšej výhre Rakov pred tromi stovkami divákov. V spomínanom súboji padol jediný gól, v Príbelciach, ktoré hostili Medzibrod, sa fanúšikovia nedočkali ani jediného. Príbelce sú jediným kolektívom v lige, ktorý v úvodných dvoch kolách neinkasoval. Šalková si po vypadnutí zo slovenského pohára napravila chuť v Čiernom Balogu. Mesík, Bútora a kapitán Debnár sa postarali o pokorenie Partizánu v pomere 1:3. Detva po domácom debakli 0:6 s Príbelcami odohrala oveľa kvalitnejší súboj v Hriňovej. Napriek tomu góly Melicha a Dianišku nestačili Detve na body. Na strane Spartaku totiž úradoval Tomáš Pohorelec, ktorý strelil všetky tri góly Hriňovej.

V. liga skupina C – 2. kolo

V piatej lige skupine C chceli hráči Seliec napraviť prehru 0:4 z Ladomerskej Viesky. V nedeľu pred domácimi fanúšikmi hostili nováčika Bzovík. O výsledku sa rozhodlo v rozmedzí dvoch minút. Na radosť domácich skóroval v 51. minúte Ondrejka a vzápätí ako správny kapitán Strečok a rozhodli o výhre 2:0. Sásovčania si z Dobrej Nivy odniesli bod. Úvodný gól zariadil Peter Murín v 77. minúte, ale radosť z troch bodov v prekazil Sásovej Ján Šimko, keď v hodine dvanástej vyrovnal na 1:1. Jakub aj Bacúch chceli nadviazať na úvodné víťazstvá, no nepodarilo sa to ani jednému z nich. V ich vzájomnom súboji sa tiež zrodil nerozhodný výsledok 1:1. Po polčase boli bližšie k trom bodom futbalisti Bacúchu po gólovej strele Mareka Jakubu. V úvode dejstva druhého za Jakub vyrovnal Zdenko Cimerman a jeho zásluhou si Jakub pripísal bod.

I. Trieda – 2. kolo

V I. triede bolo na programe druhé kolo, pre Priechod to bol však prvý zápas v novej sezóne. Brezno nabudené úvodnou výhrou prehrávalo s Priechodom v 51. minúte už 1:3. Za tím trénera Vajdu sa presadil dvakrát Martin Štulajter a raz Peter Penov. V 58. minúte nasledovalo vzájomné vylúčenie, čo viac prospelo Breznu, ktoré znížilo na 2:3 prostredníctvom Ondíka. Ešte viac pomohlo domácim vylúčenie Šinkovkina zo 68. minúty a zároveň nariadená penalta v ich prospech. Tú zužitkoval na vyrovnanie Martin Boháčik. Priechod už obrat nedovolil a postrážil si aspoň bod, aj keď treba povedať, že bol blízko k výhre. V zápase Valaská – Braväcovo sa ujal druhý menovaný vedenia po zásahu Jána Tešlára, na čo reagoval rýchlym zrovnaním skóre Giertl. Ešte do polčasovej prestávky sa o obrat v prospech Valaskej pričinil hráč s príznačným priezviskom Strelec, ktorý premenil penaltu. Posledné slovo mal v 63. minúte opäť Tešlár, ktorý stanovil výsledok 2:2. Tabuľke zatiaľ kraľuje Lučatín, ktorý zvládol súboj v Brusne. Plný počet bodov majú aj Poniky. Tie na tom neboli veľmi dobre po vylúčení svojho kapitána Kubašiaka z 35-tej minúty. To využila Nemecká na vedúci gól do šatne z kopačky Rosinu. Poničania napriek početnej nevýhode otočili zápas zásahmi Pinku a Hrčku.

Ľubietová nestrelila v Tajove ani gól a odchádza bez bodu

Derby susediacich tímov Mičinej a Dúbravice sa konalo už v piatok večer a odštartovalo druhé kolo. Po polčase to vyzeralo na gólové suchoty. V druhej polovici zápasu však padlo až päť gólov. Oslabená Dúbravica vylúčením brankára Gregora aj tak dokázala otvoriť skóre zásluhou Andreja Draka. Domáci udreli až v 76. minúte a to Selecký. Následne sa do čierneho triafali už len futbalisti Mičinej. A to dvakrát Binder a jeden gól si pripísal Mišáni. Tajov na nulu zdolal Ľubietovú. Strojcami trojbodového ťaženia boli Richard Ševčík a Lukáš Jeziorski. Selce B si zgustli na Hiadli 6:1, hetrikom sa blysol Michal Matonok. Ešte úrodnejší bolo stretnutie Malachov – Harmanec. Domáci kolektív napriek štyrom streleným gólom ťahal za kratší koniec. Za Harmanec sa najviac darilo Marekovi Holmíkovi, ktorý poslal loptu za chrbát gólmana Babušáka trikrát.

II. trieda skupina B – 2. kolo

Derby susedných dedín bolo na programe aj v druhej triede skupine B. Pohronská Polhora v ňom hostila Michalovú. Skóre sa v úvodných deviatich minútach menilo dvakrát. Najprv poslal do vedenia hostí Trojan, ale bleskovo reagoval Tyčiak. Následne prišli dlhé minúty bez gólu. Hrdinom Michalovej sa stal vďaka rozhodujúcemu gólu až z 82. minúty Michal Ružička. Dolná Lehota nenadviazala na výhru z 1. kola a podľahla vysoko Čiernemu Balogu B. Tatran sa usadil na čele tabuľky. Pohorelá po minulotýždňovej výhre tentokrát vyšla bodovo naprázdno. Nad jej sily bola Heľpa. Peter Kukula sa postaral o jej oba góly. Bez bodu je ako jediná Polomka. V nedeľu doobeda od Beňušu inkasovala sedemkrát.

TJ Tatran Čierny Balog B vs. TJ Partizán Dolná Lehota 4:0
TJ Slovan Beňuš vs. TJ Tatran Polomka 7:2
TJ Mladosť Pohorelá vs. ŠK Heľpa 0:2
TJ Slovan Pohronská Polhora vs. TJ Slovan Michalová 1:2

1. TJ Tatran Čierny Balog B 2 2 0 0 9:2 6
2. ŠK Heľpa 2 1 1 0 6:4 4
3. TJ Slovan Beňuš 2 1 0 1 7:4 3
4. TJ Mladosť Pohorelá 2 1 0 1 2:2 3