Prinášame vám pravidelný výsledkový sumár z nižších súťaží vo futbale. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasu II. Triedy skupiny A Tajov – Staré Hory.

Fortuna liga – 28. kolo

V utorok si Železiari dokázali doma poradiť so silnou Myjavou 2:0, dvomi gólmi Podia a Vajdu v rýchlom slede. Na južnom Slovensku už však úspešní neboli, pretože o najtesnejšej výhre DAC rozhodol v 55. minúte Marin Ljubičič. Päť minút pred jeho zásahom nepremenil hráč Dunajskej Stredy Erik Pačinda penaltu, to ho ale napokon nemuselo mrzieť. Podbrezovú tak delí od momentálne zostupujúcej Skalice šesť bodov.

Doxxbet liga – skupina o postup do Fortuna ligy – 4. kolo

V 4. kole skupiny, v ktorej sa bojuje o jednu miestenku do najvyššej súťaže, sa roztrhlo vrece s najtesnejším výsledkom 1:0. Pohronie doteraz získalo len bod za remízu so Zvolenom, tentokrát nestačilo na lídra súťaže z Prešova. V 21. minúte rozhodol o troch bodoch pre Tatran Lukáš Hruška. Rovnako dopadla aj zvolenská Lokomotíva, ktorá inkasovala vôbec prvý gól v nadstavbovej časti, ktorý pre ňu znamenal zároveň prvú prehru. Postaral sa o ňu futbalista Serede Martin Mečiar, ktorý premenil v 78. minúte pokutový kop. Dôležitou informáciou je odstúpenie Borčíc zo súťaže.

Doxxbet liga – skupina o zotrvanie v II. lige západ – 4. kolo

Dukla sa v sobotu chcela vrátiť na víťaznú vlnu po poslednej prehre v Dunajskej Lužnej. V súboji so Šaľou prítomných 347 divákov gól v prvom polčase nevidelo. Endy Opoku Bernadina prerušil čakanie, keď otvoril skóre na začiatku druhého polčasu. V 65. minúte sa pridal Nikolaos Pantidos a o desať minút pridal druhý gól Bernadina a bolo vymaľované. Kozmetickú úpravu na 4:0 ešte uskutočnil Mário Kurák. Bystričania zvládli úlohu favorita a naďalej sa držia v bezpečných vodách, na čele tabuľky. Trnava po hladkej výhre v Senci ako keby vytvorila akúsi pomyselnú menšiu sedembodovú priepasť, ktorá delí štyri prvé tímy od dvoch zostupujúcich.

TIPOS III. liga – Stred – 20. kolo

V dobrej forme hrajúce Kremnička si v derby kola zmerala sily s druhým tímom tabuľky – Liptovským Hrádkom. Dve stovky divákov v Liptovskom Hrádku určite nepotešil rýchly gól z piatej minúty, ktorého autorom bol Miroslav Sokol. Navyše sa k nemu pridal v 37. minúte Peter Kolláti, ale dlho sa Kremnička z dvojgólového vedenia netešila. O tri minúty dokázal totiž znížiť na 1:2 Matúš Otruba. Skóre sa od tejto chvíle nezmenilo, Kremnička si postrážila tesný náskok. A to napriek tomu, že po hodine hry hrala v početnej nevýhode, po vylúčení Jakuba Tótha. Námestovo predbehlo v tabuľke práve Liptovský Hrádok, keď si poradilo s Podbrezovou rozdielom triedy. Ešte horšie dopadol B-tím Pohronia v Lučenci, ktorý mal byť tým súperom, proti ktorému by Pohronie mohlo prekvapiť. Osem gólov na jeho konte však hovorí jasnou rečou, najviac zahviezdil s hetrikom Radoslav Máč.

IV. liga – juh – 18. kolo

Vedúci Medzibrod nebol ďaleko od straty bodov v Hriňovej, keď prehrával 1:0 aj 2:1. V 59. minúte mu za stavu 2:1 pre Hriňovú veru nepomohol Attila Petrík svojím vylúčením za stiahnutie hráča k zemi po prerušení hry. Napriek oslabeniu dokázal Marek Vančo streliť dva góly v 70. a 80. minúte a rázom líder vyhrával. O tri minúty však vyrovnal z penalty Pohorelec a zápas ako na hojdačke rozhodol v 89. minúte Pavol Haviar. Na chrbát dýcha lídrovi najmä Fiľakovo, ktoré rozbilo Pliešovce a Slovenské Ďarmoty, ktoré zaváhali vo Vinici. Top trojka sa pomaly začína vzdiaľovať rezervnému tímu Zvolena. Ten skóroval po dvoch zápasových gólových suchotách, no na body mu to v Kováčovej nestačilo a utrpel tretiu porážku v rade. Po polčase Zvolen prehrával 1:0 gólom Kalutskyiho. Po hodine hry však dokázal vyrovnať Matej Starší a do kariet Lokomotíve zahrala červená karta Lukáša Sopka za nešportové správanie voči rozhodcovi. Kuriózne o minútku na to sa síce presadil Zvolenčan Marcel Fraňa, ale prekonal vlastného brankára. Do konca zápasu nedokázala už Lokomotíva nič vymyslieť. Darilo sa podlavicko-badínskemu celku, ktorý splnil povinnosť troch bodov v súboji s posledným Divínom. Jupie rozhodlo o výhre až v druhom polčase. Na prvý gól sa čakalo až hodinu, skóroval Marek Plško, v úplnom závere upravil na 0:2 Peter Gajan.

V. liga – skupina C – 18. kolo

Veľká pozornosť sa upierala v sobotu večer na súboj vedúcej Šalkovej s druhým tímom tabuľky (len o skóre) Hrochoťou. O vstup do stretnutia ako z rozprávky sa postaral už v druhej minúte Lukáš Palovič, ku ktorému sa pridali ešte v prvej 45-minútovke Maroš Zimnikoval a Peter Dobrík a prekvapujúco bolo prakticky po polčase rozhodnuté. Šalková si s prehľadom dokráčala za mimoriadne dôležitým triumfom, ešte zveľadil skóre na 4:0 v 76. minúte Juraj Chovanec. Pre Hrochoť to bola prvá porážka v jarnej časti súťaže. Jej nečakane vysokú prehru využili Rakytovce, ktoré deklasovali trápiaci sa Brusno – Ondrej. Skórovali postupne Gašpar, Kvasna, Murín, následne sa hetrikom v priebehu 49. až 65. minúty blysol Maroš Fojtík a stav stretnutia uzavrel Kohút. Trojzápasová šnúra Seliec bez prehry sa pretrhla v nedeľu v Lovči. Jediný čestný zásah hostí zaznamenal Filip Koctúr korigujúc v 70. minúte na 1:3. V nedeľňajšom derby medzi Priechodom a Šalkovou diváci gól nevideli.

I. trieda – 18. kolo

Debakel 18. kola sa ušiel Šalkovej B, ktorej sa do cesty postavil vedúci Jakub. Jednalo sa o strelecký koncert troch mužov. Po 2 presné zásahy si pripísal Martin Porubský a Matej Pánik, hetrik zaznamenal Tomáš Bielik. Jakub si vytvoril pred Bacúchom na ligovom tróne trojbodový náskok, keďže ten podľahol prekvapujúco Valaskej. Tam ešte v 87. minúte vyrovnával za Bacúch z penalty Palider, ale Valaskú spasil v 90-tej minúte Kučerák. Nezakopla však Slovenská Ľupča, ktorej hrdinom bol Dávid Selecký a jeho zásah z 83. minúty. Prekvapením bola aj druhá výhra v sezóne, ktorú zaznamenali posledné Strelníky. V súboji s Jasením bol mužom zápasu s 3 gólmi Miroslav Trizna.

II. trieda skupina A – 18. kolo

Futbal -II. Trieda skupina A - Tajov vs. Stare Hory - 24.04.2016 - Banska Bystrica

Tretí tím tabuľky Tajov si nemôže v naháňačke za Podkonicami dovoliť zaváhať, avšak v nedeľu len remizoval so Starými Horami, s tímom z dna tabuľky. Od 12-tej minúty dokonca favorit prehrával zásluhou Lovása, no pomerne rýchlo v 33-tej minúte vyrovnal Peter Ursíny. Na viac sa však Tajov nezmohol, aj keď mal dostatok času. Podobným spôsobom prekvapili aj Králiky, keď doma rozdelili body s predposlednou Ľubietovou. Za hostí sa predviedol v dobrom svetle Matej Garaj dvomi gólmi, Králiky museli dvakrát doťahovať náskok súpera. V závere polčasu Kormaňák vyrovnával na 1:1, v 87. minúte zachránil aspoň bod pre Králickú Tiesňavu Marek Holmík. Nezaváhal ale najväčší prenasledovateľ lídra Hiadeľ, ale aj tak stráca na Podkonice osem kôl pred koncom 9 bodov. Selce B prehrávali ešte v 79. minúte v Riečke 3:1, ale góly Kopica a Styka zo záveru zápasu znamenali zisk bodu.

II. trieda skupina B – 12. kolo

Sihla dokázala v 12. kole tretíkrát v aktuálnom ročníku zabodovať a to proti silnému Čiernemu Balogu, keď v 77. minúte uchmatol pre ňu bod presným zásahom na 1:1 Erik Melicher. Ašpiranti na prvenstvo nezaváhali, Heľpa otočila nepriaznivý stav na Polomke a Dolná Lehota roztrhala v zuboch Pohronskú Polhoru. Najviac dal v tomto dueli o sebe vedieť trojgólový Anton Štajer.

Sihla – Tatran Čierny Balog B 1:1
Dolná Lehota – Pohronská Polhora 6:0
Polomka – Heľpa 2:4

1. TJ Partizán Dolná Lehota 9 7 1 1 31:6 22
2. ŠK Heľpa 10 7 1 2 27:16 22
3. TJ Slovan Beňuš 9 6 1 2 28:14 19
4. TJ Tatran Čierny Balog B 9 5 1 3 35:13 16
5. TJ Tatran Polomka 10 4 1 5 20:23 13