Futbal - SK Zornicka Riecka - TJ Slovan Tajov - 03.08.2014 RieckaZáver uplynulého ročníka ešte ani poriadne nedoznel a ten nový už klope na dvere. Futbalová sezóna 2014/15 sa v nižších súťažiach práve začala. Okrem kompletného sumáru Vám prinášame aj fotogalériu zo zápasu II. triedy skupiny A Riečka – Tajov.

DOXXbet liga – západ – 2. kolo

Západná skupina druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže pokračovala svojim druhým kolom, v ktorom sa Pohronie predstavilo na pôde Dubnice. Dubnica skončila v uplynulej sezóne na ôsmej priečke, Pohronie na deviatej, a preto sa favorit hľadal ťažko. Do sobotňajšieho súboja vstúpili lepšie hosťujúci hráči, keď v 10. minúte otvoril skóre Pavol Orolín. Po polhodine však dokázal zrovnať stav stretnutia Dubničan Martin Janco. V 62. minúte prinavrátil Pohroniu do vedenie svojim druhým presným zásahom Orolín. Napriek tomu, že v 76-tej minúte sa nechal vylúčiť René Paraj, už tím z banskobystrického regiónu dokázal ustrážiť tri body, navyše v 84. minúte upravil na konečných 3:1 v početnej nevýhode Miroslav Gregáň. Pohronskému celku patrí priebežné siedme miesto, aj preto, že v úvodnom kole podľahlo Šamorínu 0:2. Na čele tabuľky je Sereď, ktorá uspela v sobotu na pôde bývalého prvoligistu Nitry, pričom v dvoch úvodných zápasoch neinkasovala. Len o skóre za ňou sa nachádza B-čko belasých. Dubnica a Nové Mesto nad Váhom sa topia na dne tabuľky bez bodového zisku.

DOXXbet liga – východ – 2. kolo

Vo východnej skupine 2. ligy sa zatiaľ nedarí Dolnému Kubínu, ktorý sa po prehre s tatranským Prešovom ocitol na poslednom mieste. Práve Prešov je priebežným lídrom. Na chrbát mu však dýcha Zvolen, ktorý v dueli dvoch Lokomotív vyhral 2:0. O obidva góly Zvolenčanov sa postaral Vladimír Fuják v 11. a 38. minúte. Bez bodu je po dvoch kolách okrem Dolného Kubínu aj Liptovský Mikuláš a košická Lokomotíva.

III. liga – 1. kolo

Do nového ročníka sa prehupla aj III. liga. V úvodnom kole sa ale nedarilo tímom z banskobystrického regiónu. Kremnička podľahla v domácom prostredí Námestovu. Vývoj tohto zápasu ale ovplyvnilo skoré vylúčenie domáceho brankára Adama Krejčího z 5-tej minúty a následná premenená penalta hostí. Kremnička síce vyrovnala zásluhou Adama Sámela po necelej polhodine hry, avšak Námestovo dokázalo početnú výhodu zužitkovať tromi gólmi. O niečo horšie dopadol B-tím Pohronia, ktorý takisto inkasoval 4 góly, ale na rozdiel od Kremničky sa nedokázal presadiť. Najhoršie dopadli Rakytovce, ktorým sa do cesty postavil Makov. Ten uštedril rakytovskému tímu ,,päťku“. Rakytovce ale hrali podobne ako Kremnička v početnej nevýhode, keď sa v 10. minúte nechal vylúčiť Andrej Bánovský. Na čele ligového pelotónu je Martin, ktorý rozdrvil Žarnovicu 6:0, čo znamenalo pre bývalého štvrtoligistu debakel kola.

IV. liga – juh – 1. Kolo

Vo štvrtej lige sa predstavila rezerva Podbrezovej v Revúcej a odniesla si odtiaľ bod za bezgólovú remízu. Poriadnu nakladačku uštedril Poltár Kováčovej a takisto aj nový tím súťaže Slovenské Ďarmoty, ktorému vyšla premiéra v Divíne na jednotku. Menším prekvapením môže byť najtesnejší triumf Vinice nad silným Fiľakovom, ktoré sa v sezóne 2013/2014 umiestnilo na druhom mieste za postupujúcou Žarnovicou.

V. liga – skupina C – 1. kolo

V otváracom kole C-skupiny V. ligy sa darilo Šalkovej, ktorá nadväzuje na výborné výsledky z uplynulej sezóny. Repište vyhrávalo po štvrťhodine hry gólom Eugena Kmeťa, ale vzápätí prišla gólová smršť a sedem presných zásahov hostí zo Šalkovej. Presadili sa postupne Juraj Chovanec, Lukáš Palovič, Michal Rusnák, Juraj Caban a Maroš Zimnikoval uzatváral streleckú listinu v rozpätí 57. a 88. minúty tromi gólmi. B družstvo Podlavíc spojených s Badínom neuspelo v Štiavnických Baniach. Pritom sa zápas pre náš regionálny tím vyvíjal sľubne, pretože gól do šatne strelil Filip Krnáč. Domáci ale presnými zásahmi z 82. a 88. minúty otočili zápas. Bod ukradol z ihriska Sásovej Čierny Balog. Od piatej minúty, keď premenil Maroš Choma pokutový kop, Sásovčania viedli počas celého zápasu, ale o plný bodový zisk ich obral v 88. minúte hosťujúci futbalista Peter Pečovský. Z Pliešoviec odišli zo sklonenými hlavami futbalisti Slovenskej Ľupče po vysokej prehre 4:0. Z prvej triedy postúpil do piatej ligy Bacúch, ale premiérový súboj mu nevyšiel podľa predstáv.

I. trieda – 1. kolo

V úvodnom kole si dokázal poradiť Jakub, ktorý pôsobil v minulom ročníku v piatej lige, s Braväcovom, ktoré obsadilo v prvej triede druhé miesto za postupujúcim Bacúchom. Pohodlný polčasový dvojgólový náskok zabezpečil Jakubu Rudolf Rubint a Štefan Chrenovský. V 57. minúte zvýšil na 3:0 Peter Vajda, vzápätí pokazil brankárovi Filadelfimu čisté konto Marek Srnka. Avšak v 69. a 83. minúte pridal ďalšie dva góly Chrenovský a zaznamenal hetrik. V ostatných stretnutiach sa presné zásahy rodili pomenej. Podkonice, ktoré skončili v predchádzajúcej sezóne na predposlednom mieste, podľa očakávaní podľahli Ponikám. Úspešnú premiéru vo vyššej súťaži si odbili Strelníky na pôde Lučatínu.

II. trieda skupina A – 1. kolo

Futbal - SK Zornicka Riecka - TJ Slovan Tajov - 03.08.2014 RieckaV úvode nového ročníka remizovali Staré Hory, ktoré pôsobili predtým v prvej triede, v Ľubietovej 2:2. Zaujímavosťou je, že o zápase sa rozhodlo v priebehu 26-tich minút. Najprv Staré Hory vyhrávali po úvodných 11-tich minútach už 2:0, ale v priebehu dvoch minút v 32. a 33. domáci vyrovnali na konečných 2:2. Keďže je v súťaži nepárny počet tímov, vždy jeden celok bude odpočívať. Tentokrát pauzoval Malachov. B-tím Seliec uspel v prestrelke s Hornými Pršanmi. Do nového ročníka nevstúpil úspešne banskobystrický Savon, ktorý vo vyrovnanom stretnutí tesne podľahol Dúbravici. Samostatný report zo zápasu Savon – Dúbravica nájdete tu. Jednoznačne zvíťazili Králiky nad Hronsekom, ale ešte väčší debakel a deväť gólov dosiahol Tajov. Ten pokračuje v kanonáde aj v novej sezóne, za obeť mu padla Riečka. Kompletnú fotogalériu zo zápasu Riečka – Tajov nájdete pod článkom.

Šalková B – Hiadeľ 1:1
Selce B-Baláže – Horné Pršany 5:3
Savon BB – Dúbravica 2:3
Králiky – Hronsek 6:1
Mičiná – Harmanec 3:1
Ľubietová – Staré Hory 2:2
Riečka – Tajov 1:9

1. logoTJ Slovan Tajov 1 1 0 0 9 : 1 3