mark whitfield teatro mefisto (27)V nedeľu sa uskutočnil v klube Teatro Mefisto džezový koncert s jedinečným obsadením. Svoje džezové umenie predviedlo zoskupenie AMC Trio spolu so svetoznámym hosťom, gitaristom Markom Whitfieldom.

AMC Trio tento rok vyhralo ocenenie Rádia_FM, Radio Head Awards v kategórii Jazz. Práve prebieha ich turné, na ktoré si pozvali hosťa svetových kvalít, Marka Whitfielda, ktorý momentálne pôsobí v Dave Matthews Band. Mark je jedným z najlepších a najrenomovanejších svetových jazzových gitaristov. Dokáže sa bezchybne pohybovať v akomkoľvek jazzovom žánri, o čom sa mohli presvedčiť aj návštevníci nedeľnajšieho koncertu. Má za sebou už spoluprácu s takými velikánmi hudby ako Dizzy Gillespie, Art Blakey, Herbie Hancock, Ray Charles, Sting, Diana Krall, Chris Botti a mnohí iní.

Koncert sa začal o pol deviatej a s menšou, polhodinovou pauzou, trval až do polnoci. Hudobníci predstavili rez svojou tvorbou, ktorá presahuje rámec džezu a je inšpirovaná klasickou, populárnou ale aj folklórnou hudbou. Návštevníci ich predstavenie oceňovali počas celého koncertu potleskom vďaka čomu museli hudobníci na konci koncertu zahrať aj prídavok.