Prinášame vám sumár kompletných výsledkov, tabuľky, ale aj komentáre niektorých zápasov Banskobystrickej hokejbalovej únie, ktoré sa odohrali uplynulý víkend.

Knights  –   Lavíny – odložené

Druhá liga pokračovala 12. kolom. Úvodný zápas priniesol súboj Kremnica Wolves proti Starým Horám Bruins. Vo vyrovnanom zápase Bruins dlho siahali na cenný bod. O všetkom však rozhodla vydarená presilovka Kremnice v 38. minúte, kedy naklonili misky váh na svoju stranu. O minútu neskôr zvýšila Kremnica svoje vedenie na 4:2. Konečný rezultát stanovil 2 sekundy pred koncom aktívny útočník Bruins Michal Hromada, keď korigoval na 3:4 z pohľadu Bruins. To však nič nezmenilo na tom, že Kremnica si pripísala ďalšie dôležité 3 body do tabuľky. V ďalšom zápase sa stretla Krupina s PoDC Zvolen, ktorí bojujú o play-off. Krupinčania pricestovali s výrazne omladenou zostavou. A práve mladíci sa najviac podpísali pod hladké víťazstvo Krupiny v pomere 6:0. Zvolenčania tak pokračujú v nelichotivých výsledkoch, už v druhom jarnom kole sa im nepodarilo streliť gól. Súboj CCC – Foresters bol od začiatku zápasu jasnou záležitosťou. Líder tabuľky rozhodol prakticky už v 1. tretine, keď sa mu podarilo streliť poltucet gólov. CCC – Foresters nakoniec vysoko 11:0. Individuálne štatistiky si o 6 kanadských bodov vylepšil najlepší hráč zápasu Ján Caban. CCC tak nastrieľali už jubilejných 100 gólov, naopak Foresterom sa účasť v play-off výrazne vzdialila. V zápase Hbk Barani – Eagle Sásová to dlho vyzeralo na víťazstvo banskobystrického fanklubu. Barani však napokon nezískali ani bod, keď sa Eaglom v rozpätí 75 sekúnd podarilo skórovať až trikrát, a tým otočili nepriaznivý stav a stanovali konečných 4:2 vo svoj prospech. Eagle si tak polepšili svoje postavenie v tabuľke. Barani pokračujú v nepresvedčivých výkonoch a ich šance na play-off sú už len čisto teoretické. Posledný celok tabuľky Rangers sa stretol s pohode hrajúcimi Oskarmi. Oskar potvrdil rolu favorita a zvíťazil hladko 5:0. Hetrik zaznamenal Danko. V najlepšom zápase kola na seba narazili vyrovnané celky Wanderers Valaská a Radvaň Stars. Skoré tohto zápasu otvoril v 14. minúte Veselovský. V 17. minúte za stavu 1:0 pre Valaskú sa nepríjemne zranil útočník Stars. Zápas sa na dlhú dobu prerušil. Radvani pre zranenia absentovalo viacero hráčov a aj to sa podpísalo na konečnom skóre, keď podľahli svojmu súperovi 0:3. V bránke Stars sa napriek 3 inkasovaným gólom výborným výkonom prezentoval Sýkorka, na druhej strane si brankár Daxner pripísal svoj prvý shootout v sezóne. V ďalšom zápase sa stretli tabuľkový susedia Viking Warriors – Weber Tornádo. Vikingom sa už v 9. sekunde naskytla príležitosť presilovej hry. Do šancí sa však dostávali iba sporadicky. Skóre zápasu otvoril v 14. minúte presnou strelou Trudič. Vikingom sa podarilo vyrovnať hneď v úvode 2. tretiny, keď sa po chybnej rozohrávke Tornáda presadil Pančík. V ďalšom priebehu sa Weberu podarilo dostať do dvojgólového vedenia. Iskierku nádeje pre Warriors vykresal v 38. minúte Peter Oravkin. O zaslúženom víťazstve v pomere 4:2 pre Weber Tornádo však rozhodol minútu pred koncom krásnym gólom najlepší hráč zápasu Tomáš Trudič. V poslednom zápase bohatom na góly narazili na seba Extrem Sásová – Horná Ves Sharks. Extremu sa rýchlo podarilo dostať do 3 gólového vedenia. Sharks sa však prekvapujúco rýchlo podarilo dorovnať troj gólové manko. Od tejto chvíle ale taktovku prevzal Extrem a napokon zvíťazil vysoko 12:4. V zápase zaujala útočná dvojica Guttmann – Laubert, ktorí spolu nazbierali obdivuhodných 19 kanadských bodov.

Staré Hory Bruins  3-4  Kremnica Wolves

(1:1,1:1,1:2)

Strely: 23:19

Góly: 1:50 – Hromada Mich. (Lovás) 1:0, 4:44 – Šopoň 1:1, 15:40 – Schwarz (Hanák) 1:2, 20:34 – Môcik (Hromada Mich., Hromada Mar.) 2:2, 37:13 – Hanák (Hogh, Reichman) 2:3, 39:34 – Reichman 2:4, 44:58 – Hromada Mich. (Lovás) 3:4

Tresty: 32:09 – Čačko A. (Kre, podrazenie – 2min.), 36:32 – Hromada Mich. (Bru, podrazenie – 2min.)

Krupina 6-0 PoDC Zvolen

(1:0,2:0,3:0)

Strely: 28:4

Góly: 17:15 – Kružliak (Frčka Pa.) 1:0, 21:30 – Hanuska M. (Frčka Pa.) 2:0, 29:10 – Výboh (Kohút) 3:0, 39:05 – Kohút (Ližbetin, Murín) 4:0, 42:50 – Ližbetin 5:0, 44:30 – Hanuska M. (Stankovič) 6:0

Tresty: 1:35 – Václavík (PoDC, bránenie – 2min.), 9:40 – Melicherčík( PoDC, krošček – 2min.), 9:40 – Frčka Pa. (Kru, hrubosť – 2min.), 33:42 – Fazekaš (PoDC, faul lakťom+krv – 2+2min.)

CCC 11-0 Foresters

(6:0,1:0,4:0)

Strely: 42:10

Góly: 2:17 – Brozman (Buranovský, Caban M.) 1:0, 3:34 – Ondreička (Caban J.,Budoš) 2:0, 5:31 – Ondreička (Caban J.) 3:0, 8:55 – Caban J. (Ondreička) 4:0, 11:21 – Caban J. (Ondreička, Gajdoš Ma.) 5:0, 12:47 – Buranovský (Caban M.) 6:0, 24:47 – Ondreička (Buranovský, Budoš) 7:0, 37:49 – Melichar (Buranovský, Brozman) 8:0, 39:55 – Melichar (Brozman, Buranovský) 9:0, 42:48 – Ondreička (Caban J.) 10:0, 44:50 – Caban J. (Melichar, Brozman)

Tresty: 8:55 – Hromnik (For, hákovanie – 2min.), 10:15 – Hromnik (For, bránenie – 2min.), 17:50 – Gajdoš Ma. (CCC, sekanie – 2min.), 26:33 – Melichar (CCC, hrubosť – 2min.), 26:33 – Molitoris (For, hrubosť – 2min.), 42:48 – Molitoris (For, podrazenie – 2min.)

Barani  2–4  Eagles

(1:1,1:0,0:3)

Strely: 14:29

Góly: 6:21 – Čierny (Moravec) 0:1, 13:20 – Gonda (Kňaze) 1:1, 19:30 – Kňaze (Majnhold) 2:1, 37:56 – Kramár 2:2, 38:42 – Pitoňák (Hliva) 2:3, 39:21 – Sýkora (Oborčok) 2:4

Tresty: 23:42 – Sobotník (Bar, držanie – 2min.), 32:25 – Kramár (Eag, narazenie – 2min.)

Rangers 0–5 Oskar

(0:1,0:3,0:1)

Strely: 19:37

Góly: 8:38 – Bíreš (Danko) 0:1, 18:39 – Branecký St. 0:2, 26:55 – Danko (Habodász) 0:3, 28:08 – Danko 0:4, 42:44 – Danko(Bíreš,Habodasz) 0:5

Tresty: 3:36-Kováč (Ran, sekanie – 2min.), 14:20 – Branecký ml. (Osk, vysoká hokejka – 2 min.), 19:48-Zákopčan (Ran, sekanie – 2min.)

Radvaň Stars  0–3  Wanderers

(0:1,0:0,0:2)

Strely: 43:18

Góly: 13:45 – Veselovský (Barto) 0:1, 32:25 – Giertl J.(Jerguš) 0:2, 34:21 – Dvorský (Giertl, Jerguš) 0:3

Tresty: 38:42 – trestné strielanie RS (nepremenené)

Wiking Warriors  2–4  Weber Tornádo

(0:1,1:2,1:1)

Strely: 14:30

Góly: 13:11- Trudič (Müller) 0:1, 16:55 – Pančík (Magurský) 1:1, 23:35 – Müller (Bobor M., Bobor J.) 1:2, 27:28 – Maršál 1:3, 37:59 – Oravkin Pe. (Oravkin Pa., Lacko) 2:3, 43:51 – Trudič (Bobor M.) 2:4

Tresty: 0:09-Muller(Web,podrazenie – 2min.)

Horná Ves Sharks 4–12  Extrem Sásová

(3:4,0:4,1:4)

Strely: 30:39

Góly: 3:37 – Guttmann(Laubert) 0:1, 4:38 – Guttmann (Laubert) 0:2, 5:13 – Janovský (Surový) 0:3, 6:04 – Talapka F. (Gregáň) 1:3, 7:08 – Gregáň (Rajchman) 2:3, 10:43 – Talapka F. 3:3, 12:44 – Guttmann 3:4, 16:24 – Holinec (Guttmann) 3:5, 18:15 – Laubert (Guttmann, Holinec) 3:6, 25:29 – Laubert (Janovský, Guttmann) 3:7, 27:57 – Laubert (Holinec) 3:8, 35:23 – Mičinec (Majer) 4:8, 36:47 – Laubert (Guttmann) 4:9, 38:55 – Guttmann (Laubert) 4:10, 40:19 – Laubert (Guttmann) 4:11, 44:41 – Holinec (Guttmann, Laubert) 4:12

Tresty: 8:45 – Surový (Ext, nešportové správanie – 2min.), 14:25 – Gregáň (HVS, podrazenie – 2min.), 19:16 – Majer (HVS, držanie – 2min.)