Uplynulý víkend mala pauzu Fortuna liga, keďže prebiehali zápasy v Lige národov. Naplno však pokračovali zápasy v nižších ligách. Dukla doma po najtesnejšom výsledku prehrala derby s Pohroním, Fiľakovo v tomto kole nečakane remizovalo. To využil Zvolen, ktorý bodovo dobehol Fiľakovo. Vysokým výsledkom skončil zápas v Selciach a emócie úradovali na pôde Harmanca. Ako sa darilo zástupcom našej oblasti sa môžete pozrieť v kompletnom sumári futbalových stretnutí aj s fotogalériou zo zápasu Harmanec – Staré Hory.

II. liga – 8. kolo

O výsledku zápasu medzi Duklou a Pohroním rozhodla situácia zo 65. minúty

Druhá liga priniesla lokálne derby medzi Duklou a Pohroním. Papierovým favoritom bolo Pohronie, ktoré v lige zatiaľ nemalo premožiteľa. O jednogólovom víťazstve rozhodol v 65. minúte Paraj po strele z prvej. Dukla hrala prvú polovicu stretnutia aktívnejšie ale väčšiu šancu si nedokázala vypracovať. V druhom polčase sa ešte domáci pokúsili po šanciach Vajdu a Muchayu vyrovnať, ale situácie nezužitkovali v prospech Dukly. Pohronie si tak z Bystrice odnieslo všetky tri body. Banskobystričania po tesnej prehre musia čakať už štvrtý zápas na víťazstvo. Ďalší víkend pocestuje 16. septembra Dukla do Trebišova a Pohronie odohrá na domácej pôde 14. septembra zápas proti Prešovu.

MFK Dukla Banská Bystrica vs. FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:1 (fotoreportáž nájdete na BBonline.sk)

TIPOS III. liga Stred – 6. kolo

Nerozhodným skóre sa skončil zápas Fiľakova proti Žarnovici. Do vedenia sa ako prví dostali hostia po góle Litwiaka v 30. minúte. Domácim sa podarilo v 53. minúte vyrovnať po góle Kneževića. Fiľakovo aj po remíze stále ostáva prvé ale bodovo ho dobehol Zvolen. Ten si doma ponechal všetky tri body keď tesným výsledkom 1:0 porazil B tím Podbrezovej. Prvý polčas nepriniesol žiaden gól ale dve minúte po prestávke sa chopili vedenia Zvolenčania po góle Hrica. Podbrezová B sa po tesnom výsledku stále nachádza v druhej polke tabuľky. Tak ako Podbrezová, ani Rimavská Sobota nebodovala keď prehrala doma 3:1 proti Ružomberku B. Domáci však vstúpili do zápasu lepšie keď sa v 50. minúte ujali vedenia. O päť minút neskôr však bol vylúčený Kalmár po nedovolenej hre rukou vo vlastnom bránkovom území. Následný pokutový kop premenil Almaský, a do streleckej listiny sa zapísal Bobček dvoma gólmi. Rimavská Sobota sa po tejto prehre prepadla z druhého miesta až na šieste.

MFK Zvolen vs. FK Železiarne Podbrezová B 1:0
TJ Tatran Oravské Veselé vs. TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – odohrá sa 11.9. o 16.30 hod

IV. liga JUH – 6. kolo

V šiestom kole sa najlepšie darilo Rakytovciam. Tie zvládli zápas v Tisovci výsledkom 3:1. V 26. minúte po premenenom pokutovom kope Klačana vyhrávali Rakytovce 1:0. Dobrý vstup do druhej polovice zápasu predviedli znova hostia po góle Ondrejku. Späť do hry poslal Tisovec Dacho v 63. minúte, ale k vyrovnávajúcemu gólu už neprišlo. V 86. minúte spečatil výsledok Gašpar. Ďalšie stretnutia šiesteho kola skončili len delením bodov. Kováčová doma privítala Badín a po bezgólovej remíze si oba celky ponechali bod. Zápas v Detve zvládali lepšie hostia z Medzibrodu, ktorí v závere zápasu v 84. minúte otvárali skóre po góle Matisa. Domáci sa však vzchopili, a o tri minúty neskôr Suja vyrovnával na 1:1. Až štyri góly padli v Hriňovej. Tú poslal už v 2. minúte do vedenia Hanes. Otvorená hra pokračovala a v 25. minúte vyrovnal Chovanec. Domácich poslal znova do vedenia v úvode polčasu Vreštiak ale Šalková v úplnom závere znova vyrovnala po góle Paloviča. V tabuľke zatiaľ stále vedie Kováčová a o bod menej majú Rakytovce. Šalková okupuje tretie miesto a Medzibrod sa drží na štvrtom.

V. liga skupina C – 6. kolo

Gólové hody sa konali v Selciach. Tie doma podľahli Podkoniciam 0:4. Hostia po tridsiatich minútach viedli 2:0 po góloch Sedliaka. Do streleckej listiny sa podpísali taktiež v druhom polčase Kostúrik a Dubašák. Súboj tabuľkových susedov skončil vzájomným delením bodov. Jakub na domácej pôde proti Lieskovcu vyhrával po desiatich minútach 1:0 po góle Klinca. Domáci si však v zápase nepoistili výsledok čo ich následne stálo dva body. V 90. minúte totiž Šimšík vyrovnal a v nadstavenom čase si už hostia remízu udržali. Gólovo naprázdno vyšli z tohto kola Sásovčania. V Štiavnických Baniach podľahli súperovi 1:3, čím Sásová skĺzla na štvrté miesto. Podkonice zatiaľ stále vedú tabuľku, ale bodovo sú na tom rovnako ako Banská Štiavnica. Jakub sa drží v lepšej polovici tabuľky a Selce okupujú deviatu priečku.

I. Trieda – 6. kolo

Zmeny v tabuľkovom poradí sa konali v šiestom kole I. triedy. Zo štvrtého miesta na vrchol tabuľky postúpili po jasnej výhre 5:1 Poniky. V zápase s Hroncom padli aj dve červené karty. Prvá padla na strane Hronca v 7. minúte po zmarení vyloženej gólovej príležitosti. Filipča premenil pokutový kop a poslal Poniky do vedenia. O tri minúty neskôr však odpovedali hostia po góle Pušku. Gólový maratón zakončil v prvom polčase Trnka gólom z trinástej minúty. V druhom polčase to už bola jasná doména domácich. Gólovo sa presadil dvoma gólmi Kubašiak a Valent. Ďalšia gólová prestrelka sa konala v Brezne. Domáci si však nevystrieľali víťazstvo i keď vyhrávali po 35. minútach 3:0. Postupne sa do zápasu dostávalo Braväcovo a v závere vyrovnalo na 3:3. Priechod vonku jasne dominoval, keď Nemeckej udelil päťgólovú nádielku. Ku deleniu bodov prišlo aj v Slovenskej Ľupči. Po remíze 2:2 so Strelníkmi zostúpila Ľupča o jedno miesto nižšie.

Staré Hory stratili v Uľanke s Harmancom neporaziteľnosť

Jedenásť gólov padlo v zápase Selce B vs. Riečka. Gólostroj začal v 3. minúte Knopp. Po ňom nasledoval dvoma gólmi Šimiak a hetrik si dokončil už jednogólový Knopp. Päťgólovú nádielku prerušil Chaban, ale po premenenej štandardnej situácii znova začal Šimiak. Hráč Riečky Adamm Šimiak ostal pri chuti aj po polčase, keď sa jeho gólové kopačky zastavili na čísle šesť. V 76. minúte ešte nepriaznivý výsledok upravil na 9:2 Mesík a tak zápas skončil ponižujúco pre Selce B. Tajov doma nenadviazal na minulotýždňové víťazstvo. Po remíze 2:2 s Dúbravicou ostáva na druhom mieste. Na krk mu dýcha Malachov, ktorý doma vyhral tesným výsledkom 1:0. Hronsek tak odchádzal bez bodu. Staré Hory vonku nenadviazali na dobré výkony, keď prehrali  po prestrelke 2:3 s Harmancom. V zápase bolo udelených až deväť žltých kariet a dve červené. Až sedem ich padlo na strane hostí.

II. trieda skupina B – 6. kolo

V II. triede skupine B vedie tabuľkové bodovanie stále Čierny Balog B. Ten v tomto kole remizoval 3:3 v Pohorelej. Heľpa sa drží na druhom mieste a od prvého ju delí len horšie skóre. Doma zvládla zápas po jasnej výhre nad Polomkou 3:0. Beňuš stráca na lídrov len bod. Doma sa mu taktiež darilo po prestrelke 3:2. Pohronská Polhora tak vyšla z tohto kola bodovo naprázdno.

I. liga Ženy – 3. kolo

V rámci 3. kola I. ligy Žien cestovali futbalistky Banskej Bystrice na pôdu Lokomotívy Košice. Obidva celky nemali po úvodných dvoch dueloch na konte ani bod. Po tomto zápase ho získali, nakoľko v Čermeli gól nepadol a po bezgólovej remíze si pripisujú po jednom bodíku. Na čele sú hráčky Slovana Bratislava, ktoré v tomto kole deklasovali Trnavu na ich ihrisku 5:0.

Spartak Myjava vs. MFK Ružomberok 7:4
TJ Lokomotíva Košice vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:0
FC Nitra vs. Partizán Bardejov BŠK 0:0