Uplynulú sobotu sa v športovej hale v Badíne konal tradičný Štefan cup, na ktorom si zmeralo sily 6 futsalových tímov. Z nich boli na konci dňa najšťastnejší hráči FIT Arény, ktorí vďaka jedinému a víťaznému finálovému gólu Rafanidesa ovládli celkové poradie turnaja.

Šesť účastníkov bolo rozdelených do dvoch základných skupín a bojovalo v rámci nich o priamy postup do semifinále, ktorý si vybojovali víťazi a zvyšné štyri tímy si zmerali sily vo štvrťfinále. Skupinu A ovládlo mužstvo Capri Coffee, ktoré si poradilo s eVýsledkami a dokonca aj s neskorším víťazom turnaja FIT Arénou. Tá zvládla svoj súboj s eVýsledkami a postúpila do štvrťfinále z lepšej východiskovej pozície. So skupinou B si ľahko poradili hráči New Faces, ktorí Sokolíkov aj Trend vysoko zdolali. Vďaka lepšiemu skóre sa na druhé miesto prebojovali Sokólíci.

Skupina A

Capri Coffee – eVýsledky 2:1
eVýsledky – FIT Aréna 1:3
Capri Coffee – FIT Aréna 3:0

Poradie: Capri Coffee 6 b, FIT Aréna 3 b, eVýsledky 0 b.

Skupina B

New Faces – Trend 7:1
Sokolíci – Trend 2:2
New Faces – Sokolíci 5:1

Poradie: New Faces 6 b, Sokolíci 1 b, Trend 1 b.

Štvrťfinále prinieslo dva jasné výsledky, keď najprv mužstvo FIT Arény deklasovalo Trend pomerom 6:1 aj vďaka hetriku Stacha a následne sa podarilo Sokolíkom rozdrviť eVýsledky výsledkom 8:2, pri čom až štyrikrát sa presadil Konder. V semifinále videli diváci v badínskej hale jeden z najkrajších zápasov turnaja, keď si to New Faces a FIT Aréna  rozdali v osemgólovej prestrelke, na konci ktorej sa z postupu do finále radovali druhí menovaní. V druhom semifinále sa podarilo Sokolíkom na nulu poraziť dovtedy nezdolané Capri Coffee. O bronzovú priečku sa nebojovalo v klasickom zápase s dvomi 12-minútovými polčasmi, ale v penaltovom rozstrele, v ktorom boli o jeden gól lepší futsalisti Capri Coffee. Vo finále sa napokon strela FIT Aréna so Sokolíkmi a tento napínavý duel rozhodol jediný gól, o ktorý sa postaral finálový hrdina Filip Rafanides. Diváci mohli tento rok na Štefan Cupe vidieť v akcií aj hráčov MFK Dukla, ktorú zastupovali Ľubomír Willwéber, Saša Savić, Erik Gaško, Gabriel Snitka, Patrik Prikryl a Adam Krejčí.