Doprava v centre Banskej Bystrice si krátko pred sviatkami vydýchla. Uzávierka cesty pri autobusovej stanici, ktorá z dôvodu presmerovania dopravy spôsobovala v špičkách kolaps na Štefánikovom nábreží, skončila.

kruhovy objazd autobusova stanica banska bystrica bbonline.skOkresný dopravný inšpektorát v piatok informoval o spustení prevádzky nového kruhového objazdu, ktorý si v blízkosti železničného podjazdu pri Smrečine, vyžiadala stavba objektu Terminal shopping center.

Miestna komunikácia na ulici Cesta k Smrečine je od dneška prejazdná v oboch smeroch jazdy, avšak zatiaľ v provizórnom režime. „Rýchlosť jazdy je v obidvoch smeroch dočasne znížená na 30 km/h. Týmto zároveň žiadame všetkých vodičov o zvýšenú pozornosť a opatrnosť pri prejazde okružnou križovatkou,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Pôvodne sa mal nový kruhový objazd sprejazdniť až v januári. K jeho skoršiemu otvoreniu vodičom tlačila stavebníka a dopravný inšpektorát aj zhrošená dopravná situácia v centre Banskej Bystrice, ktorú si tunajšia uzávierka vyžiadala. Okrem kolón na hlavnom ťahu na nábreží, sa komplikovaná dopravná situácia podpísala aj pod mimoriadne zhoršenú smogovú situáciu v závere novembra.

Plán napojenia okružnej križovatky na komplex Terminal shopping center:

autobusova stanica terminal projekt

Terminal SC sa otvorí v prvej polovici roka 2017

Nová banskobystrická autobusová stanica má okrem priestoru nového autobusového terminálu priniesť aj dvojpodlažné obchodné centrum a prislúchajúce parkovacie plochy. Obchodná časť má prepojiť cestu medzi autobusovým a vlakovým nádražím.

Medzi potvrdených nájomcov obchodnej časti patria napríklad supermarket Billa, kníhkupectvo Martinus, Okay elektro, obuvnícke frimy ako CCC či Deichmann, módne značky C&A, Takko, Kik, ale aj obchody ako Sportisimo či Pepco. Otvorenie sa, napriek zdržaniu stavby pre komplikované podložie, plánuje už v závere apríla 2017.

Investor predpokladá celkové investície vo výške 17,5 milióna eur. Mesto následne plánuje prijať úver a dopravnú časť odkúpiť do svojho vlastníctva. Celkom by za ňu malo mesto zaplatiť 3,8 milióna eur s DPH.