Ani uplynulý víkend sa nezaobišiel bez hokejbalu. Prinášame Vám kompletný sumár 15. kola z obidvoch súťaží.

1. BBHbL – 15. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 28.06.2015 - Banska BystricaNa čele tabuľky sa nezmenilo nič ani po nedeľňajších súbojoch. Zrodili sa však prekvapenia, zaváhania favoritov súťaže. Líder tabuľky Cocra Radvaň po úvodnej tretine prehrávala 0:1 s MiB Zvolen gólom Nátera. V druhej časti sa opäť presadil Náter, pridal sa aj spoluhráč Treska. Radvaň sa takisto presadila v druhej 15-minútovke dvakrát, o góly postarali Rastislav Gašpar a Chudý. Pred poslednou pasážou hry to bolo 2:3 pre Zvolen, no Rastislav Gašpar rozhodol o tom, že sa pôjde do samostatných nájazdov. V nich mali viac šťastia Zvolenčania a postarali sa tak o vôbec prvú prehru Cocry v sezóne. Tá ale zostáva na čele ligového pelotónu ako jediná neporazená v riadnom hracom čase. Jej najväčší súper v boji o prvenstvo – One Taxi BB narazilo na HbK Spartans. V prvej tretine One Taxi napĺňalo úlohu favorita, dvakrát sa presadil Srnka, stav bol 2:1. V druhej tretine zavŕšil Srnka hetrik, za Spartans dal gól Bíreš a bolo to 3:2. Hrdinom zápasu sa stal napokon Bíreš, ktorý dvomi gólmi v tretej tretine takisto ako Srnka zaknihoval hetrik. Ale čo je dôležitejšie, rozhodol o prekvapujúcej prehre One Taxi, ktoré tak stráca na Radvaň dva body. Prekvapenie sa nekonalo v súboji posledného Hliníka nad Hronom s Krupinou, Panthers odohrali mimoriadne vyrovnaný duel s Modrým Kameňom. Po tretinách 1:1, 1:2, 2:1 sa šlo do rozstrelu, v ktorom boli úspešnejší Panthers. Plej Bojs uchmatli bod zo stretnutia so Žiarom nad Hronom, no aj tak zostávajú predposlední.

HbK SPARTANS – HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA 4:3
MiB ZVOLEN – HbK COCRA RADVAŇ 4:3 po samostatných nájazdoch
HbK PLEJ BOJS BANSKÁ BYSTRICA – HbK ŽIAR NAD HRONOM 2:3 po samostatných nájazdoch

2. BBHbL – 15. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 28.06.2015 - Banska BystricaLíder z Hornej Vsi si pripísal druhú porážku v tomto ročníku. Postarali sa o ňu Serafins Eagles, ktorí okupujú tretiu priečku a na Hornú Ves strácajú už len tri body. O dôležité víťazstvo sa postaral dvomi gólmi v druhej tretine Sila. Ešte tesnejší výsledok, teda najtesnejší možný, sa zrodil v zápase Autos BB – Wanderers Valaská. Na začiatku poslednej časti rozhodol o výhre Valaskej Dvorský. Na strely to bolo 28:16, takže aktívnejší tím zaslúžene zvíťazil. Podľa postavenia v tabuľke sa dal očakávať vyrovnaný súboj medzi Radvaň Stars a Foresters. V úvodnej časti gól síce nepadol, no v tej druhej jasne dominovali Radvančania pomerom 3:1. To bolo rozhodujúce, poslednú tretinu taktiež vyhrali 1:0 a radovali sa z troch bodov. Zaujímavosťou je, že tímu Foresters dovolili ohroziť svojho gólmana len šesťkrát. V stretnutí Rangers a Tigers sa zrodila tesná výhra jazdcov. O ich výhre sa prakticky rozhodlo v druhej tretine, ktorú vyhrali 2:1, zvyšné dve sa skončili nerozhodne 1:1. Druhý tím tabuľky Worms nepripustil zaváhanie s Viking Warriors. Po tretinách 2:0, 1:2 a2:0 zvíťazili 5:2 a že zaslúžene, o tom hovorí aj pomer striel 21:8. Posledné Motyčky opäť neprekvapili, boli súčasťou debaklu kola.

HbK TIGERS – RANGERS 3:4
ŠK MEDVEĎ MOTYČKY – HbK MONARCHS ZVOLEN 2:8
HORNÁ VES SHARKS – SERAFINS EAGLES 0:2
AUTOS BB – WANDERERS VALASKÁ 0:1
HbK WORMS – VIKING WARRIORS 5:2
HbK FORESTERS – HbK RADVAŇ STARS 1:4

1. HORNÁ VES SHARKS 12 10 0 0 2 54:16 +38 30
2. HbK WORMS 12 9 1 0 2 77:17 +60 29