Prinášame vám pravidelný sumár nového hokejbalového projektu s názvom Bystrický Pohár, ktorý pokračoval súbojmi deviateho kola.

Bystrický pohár – 9. kolo

Hokejbal - Bystricky pohar - 12.06.2016 - Banska Bystrica
Demons nedali šancu Foresters a vyprevadili ich deviatimi gólmi

Ďalší hrací deň začal dohrávkou siedmeho kola medzi Spartans a Eagle Sásová. Bol to súboj tabuľkových susedov o pozíciu v prvej 4-ke. Spartans od začiatku ukazovali väčšiu túžbu po víťazstve a dostali Sásovčanov pod tlak. V ôsmej minúte sa dostali do vedenia vďaka Bírešovi, na to dokázali ešte orly odpovedať gólom Sýkoru. Spartans vzápätí odpovedali zásahom Talapku po geniálnej nahrávke Franka. V nasledujúcich dvoch tretinách Spartans už len kontrolovali hru a šetrili sily, pretože ich čakal čoskoro ďalší súboj. Na brankára Eagle Donovala šlo celkovo 39 striel, Scholz na druhej strane nemal veľa práce so siedmymi strelami. Po dohrávke nasledoval zápas Spartans vs Dredy. Do svätyne Spartans nastúpil po zranení Žilka. Dredy nedokázali vyťažiť nič z toho, že Spartans mali už jeden zápas v nohách, tí po ako keby zaspatom začiatku pomaličky naberali tempo a dokázali pod režisérskou taktovkou Bíreša presvedčivo zdolať aj tohto súpera. V druhom zápase 9. kola sa stretli Cocra Radvaň s One Taxi. Tento duel mal všetko čo sa dá čakať od dvoch kvalitných hokejbalových klubov. Cocra chcela samozrejme obrať One Taxi o neporaziteľnosť. Stretnutie sa začalo vo vynikajúcom tempe, skúsená Cocra Radvaň nastúpila v defenzívne ladenej zostave a hrala zo zabezpečenej obrany. Do vedenia sa dostala zásluhou R. Gašpara, no následne One Taxi zaplo na vyššie obrátky a podarilo sa mu vyrovnať. Bojovalo sa o každý centimeter na ploche, prvá tretina skončila nerozhodne 1:1. Súboje sa dohrávali, hokejbal sa musel páčiť. Zápas sa začal lámať päť minút pred koncom po vylúčení hráča One Taxi za stavu 2:2. Líder zabojoval naplno a paradoxne v oslabení vsietil dva góly. Tým spečatil výhru a svoju neporaziteľnosť.

Vikingovia po futbalovom výsledku porazili Motyčky

Žiarska Paluba si poľahky poradila s Worms. Tí nastúpili v početne slabšom zložení a nepodarilo sa im potrápiť favorita. Hattrickom sa blysol Mojžiš, Worms odpovedali gólovo až v záverečnej tretine. Liptáci už tri zápasy nepoznajú chuť výhry, preto si chceli s druholigistom Tigers napraviť chuť, a to sa im aj podarilo. Ukázali streleckú efektivitu proti súperovi a z 19-tich striel prešlo za chrbát Krajčiho až jedenásť. Tigers nedokázali skórovať. Vikingovia sa ujali v dueli s outsiderom vedenia zásluhou Petra Oravkina už v druhej minúte. To bolo však na dlhšiu dobu všetko, keďže za Motyčky famózne chytajúci Holbus bol prekonaný až v tretej časti hry. A to dve minúty pred koncom vlastným gólom. Motyčkám tak o chlp ušli prvé body. Meranie síl medzi Foresters a Demons bolo vyrovnané až do tretej tretiny, v tej strelili Demons až päť gólov. Za Foresters sa presadil Martuš, pričom na oba presné zásahy mu asistoval Magdolen. Za Démonov najviac bodoval Sondík s tromi gólmi a tromi asistenciami. Panthers prišli zadarmo k bodom, keď vyhrali kontumačne nad sásovským Eagle. V poslednom stretnutí dňa nastúpili proti sebe Rangers a Victors Podbrezová. V slabšej zostave nastupujúci Rangers boli schopní tlaku Podbrezovčanov odolávať len počas prvej tretiny, gólman Daxner síce robil čo mohol, ale ďalšej prehre jazdcov nezabránil.

Prinášame aj rozhovory s kapitánmi vybraných tímov:

Martin Caban kapitán One Taxi: „Bystrický pohár je dobrý nápad, len mu treba vychytať muchy, napríklad rozdeliť tímy podľa kvality. Dúfam, že vedenie spraví všetko pre to aby do ligy dotiahli naspäť kvalitné tímy ako sú Krupina, Bukovinka Zvolen, Damix a tak ďalej. Do budúcnosti by bolo dobré na každé play off zaručiť extraligových rozhodcov. Nakoniec by som pochválil, že vedenie ligy spolu s MBB zabezpečilo halu, dalo k dispozícii šatne a vynovilo osvetlenie tak, že sa tu môže hrať hokejbal na najvyššej úrovni.“

Peter Vetrák kapitán Rangers: „Náš tím nešiel do BP s veľkým očakávaním, chceme si len vyskúšať aké je to hrať s prvoligovými tímami a verím, že nazbierané skúsenosti zúročíme v nasledujúcom ročníku 2. ligy. Čo sa týka organizácie, je na tradične dobrej úrovni.“

Nasledujúci víkend sa Bystrický Pohár nehrá, o hokejbal však neprídete, pretože sa v Banskej Bystrici koná prestížny hokejbalový Országh Cup.