BBonline.sk (S. Červeňanský, foto: M. Búrik) | 6.1.2018

V 34. kole Tipsport ligy privítala Banská Bystrica na domácom ľade hosťujúcu Detvu. Vzájomné stretnutia hovorili jasne v prospech baranov čo v tomto zápase aj potvrdili.

Domáci hráči už hneď z úvodu jasne dominovali v zápase. Brankára Detvy zasypávali strelami. V 4. minúte otvoril skóre strelou z prvej Sedlák. O minútu nato sa Bystričania opäť radovali, keď Bortňák tečom umiestnil puk za chrbát Nagyho. Toho tak už v 5. minúte vystriedal Hackett. Hostia sa dopúšťali viacerých chýb, čo viedlo aj k vylúčeniu. Prvú presilovku barani zúžitkovali a Hrnka zvyšoval na 3:0. Bytsričania pokračovali v gólovej nálade a v 16. minúte upravil Giľak na 4:0. Detva prekvapila dlho nezamestnávaného Lukáša a znížila v 18. minúte na 4:1. Ani nie 30 sekúnd hry potom, Asselin zvýšil na 5:1. Prvá tretina tak skončila jasne v réžii domácich.

Prostredné dejstvo otvorila pokračujúca presilovka hostí, ktorí sa však nevedeli dostať do útočného pásma. Aj keď sa dostali do útoku, Bystričania ich vytlačili len do rohov k mantinelu. Gólovo naladení barani zvýšili na 6:1 v 25. minúte po góle Giľaka. Detve sa nedarilo udržať a vytvoriť si väčší tlak na domácich. V 34. minúte ponúkli domácim presilovku, ktorú barani využili a Bortňák zvýšil na 7:1. Dve minúty do konca druhej tretiny dostal Kubka priveľa priestoru a presnou strelou upravil na 8:1. Hackett rozmlátil svoju hokejku.

V záverečnej tretine sa barani nemali kam ponáhľať. V 47. minúte Gabor uzatvoril skóre s konečným výsledkom 9:1. Puk držali Bystričania na svojich hokejkách, Detvu nepúšťali do ničoho väčšieho a kontrolovali priebeh hry. Bystrica tak vyhrala desiaty zápas v rade a tiež tretí v poradí po zdrvujúcej porážke súpera so sedem, respektíve osem-gólovým rozdielom.

V 35. kole Tipsport ligy odohrá Banská Bystrica zápas na ľade Liptovského Mikuláša a to 7. januára o 16.00 h. Na domácom štadióne sa potom barani predstavia opäť v piatok 12. januára v zápase proti Popradu, ktorý bude mať úvodné buly o 17.30 h.

Tipsport liga – 34. kolo – Banská Bystrica

HC ´05 iClinic Banská Bystrica vs. HC 07 Orin Detva 9:1 (5:1, 3:0, 1:0)

Góly: 4. Sedlák (Gabor, Bubela), 5. Bortňák (Košecký, Češík), 10. Hrnka (Bubela, Gélinas), 16. Giľák, 18. Asselin, 24. Giľák (Asselin), 36. Bortňák (Aliu), 39. Kubka (Rosandič, Kabáč), 47. Gabor (Bartánus, Bubela) – 18. Gašpar (Ondris). Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 2 841 divákov (vypredané).

Zostava HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, M. Rosandič, Aliu, G. Gélinas, Košecký – Hrnka, T. Surový, Brittain – Gabor, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák – Róth

Zostava HC 07 Orin Detva: A. Nagy (5. Hackett) – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Vyskoč, Macejko, D. Jendroľ, Šimon – Belluš, Ščurko, Sitnikov – Milý, Surovka, Žilka – Videlka, Murček, Piačka – Ondris, R. Gašpar, M. Surový