Na jubilejnom 20. ročníku turnaja v malom futbale o Super pohár starostu obec Donovaly a Mareka Hamšíka sa za účasti ôsmich mužstiev tešili z víťazstva hráči Sokolu Donovaly.

Päť účastníkov z Banskej Bystrice doplnených o mužstvá z Donovál, zo Serede a Liptovskej Osady bojovali o prvenstvo na tradičnom turnaji na Donovaloch. V dvoch skupinách sa stretli štyri tímy systémom každý s každým. Prve dva celky z obidvoch skupín postúpili do semifinále, mužstvá z tretích a štvrtých priečok odohrali zápas o 5., resp. 7. miesto. Všetky duely sa hrali 2×10 minút, finále 2×15 minút.

Skupina A

Prvej skupine jasne dominovali hráči domáceho tímu. Sokol Donovaly si postupne poradili s Autonovom (3:1), s Ortotechom (4:0) a aj s MIBOU v pomere 2:1. Druhé miesto obsadili hráči Autonova, keď získali šesť bodov za dve výhry proti Ortotechu (7:3) a MIBE (4:3). Iba tretia priečka zostala MIBE, ktorá dosiahla jednu výhru nad Ortotechom 4:3. Posledná priečka bez zisku bodu patrila Ortotechu.

Skupina B

Víťazom skupiny B sa stali hráči Serede. Tí získali plný počet bodov za tri výhry, navyše v troch zápasoch neinkasovali ani gól. Druhú priečku zaručujúcu postup do semifinále obsadil minuloročný majster Unios za výhry nad Nemcami (2:0) a Liptovskou Osadou (3:1). S tromi bodmi skončili na tretej pozícii FC Nemce a bez bodu skončili hráči Tatrana Liptovskej Osady.

Zápas o 7. miesto

Prvá výhra na turnaji zabezpečila Ortotechu siedme miesto, keď zdolal Liptovskú Osadu 3:1.

FC Ortotech BB vs. Tatran Liptovská Osada 3:1

Zápas o 5. miesto

Piate miesto si postrážila MIBA, ktorá nedala šancu Nemciam, keď im strelila dva góly a neinkasovala ani jeden.

MIBA BB vs. FC Nemce 2:0

Semifinále

V prvom semifinále na seba narazil víťaz skupiny A Sokol Donovaly proti obhajcovi titulu Uniosu. Vyrovnaný zápas nakoniec priniesol tesnú výhru Donovál, ktoré tak zahatali možnosť tretieho triumfu v rade pre Unios. Druhé semifinále priniesol rovnaký výsledok ako prvý duel. Sereď inkasovala na turnaji prvé góly a po prehre 1:2 sa nakoniec z postupu do finále tešili hráči Autonova.

Sokol Donovaly vs. Unios 2:1
Magix Sereď vs. Autonovo 1:2

Zápas o 3. miesto

Jediná remíza na turnaji sa zrodila v súboji o bronz. Ani 20 minút medzi Uniosom a Sereďou gól neprinieslo a o víťazovi museli rozhodnúť pokutové kopy. V nich hráči Serede dvakrát zaváhali a tretie miesto tak oslavoval Unios.

Magix Sereď vs. Unios 0:0, 1:3 po penaltách

Finále

Finále obstarali mužstvá zo skupiny A. Ich prvý vzájomný duel skončil výhrou Donovál 3:1. Domáci Sokol si do prvého polčasu vypracoval štvorgólový náskok. Ten sa ukázal ako rozhodujúci. Autonovo síce po zmene strán ešte dokázalo znížiť na rozdiel jedného gólu, vyrovnania sa však nedočkal.

Sokol Donovaly vs. Autonovo 4:3

Povedal po turnaji:

„Veľmi mi záležalo na tom, aby jubilejný XX. ročník minifutbalového turnaja na Donovaloch bol tým najlepším v jeho histórii. S maximálnou podporou starostu obce Donovaly Miroslava Daňa sme vynaložili enormné úsilie na jeho prípravu a úspešný priebeh, avšak hrozba nepriaznivého počasia z posledných dní nám nedala spávať. V sobotu sa našťastie vyčasilo a nebyť pomerne silného vetra mohlo byť aj počasie na jednotku. Turnaj sa po športovej i spoločenskej stránke vydaril podľa našich predstáv. Máme veľmi dobré odozvy nielen od divákov ale aj hráčov jednotlivých mužstiev. Potešilo nás, že po dvojročnej prestávke pohár pre víťazov zdvihol nad hlavu kapitán mužstva Donovál Marek Jobko. Prekvapením bol výkonnostný vzostup mužstva Autonovo Banská Bystrica, ktoré oproti roku 2017 postúpilo o 4. priečky a skončilo na druhom mieste. Z 5. miesta určite sklamaní odchádzali z Donovál hráči MIBY Banská Bystrica, ktoré malo najvyššie ambície. Myslím si, že aj cena pre najlepšieho hráča turnaja, ktorým sa stal Lukáš Ševčík z mužstva Donovál, je v správnych rukách. Najlepší hráči turnaja boli ocenený aj originálnymi dresmi Neapola a reprezentácie Slovenska, ktoré venoval trošku aj Donovalčan Marek Hamšík. Ďakujem všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o úspešný priebeh nášho turnaja a už teraz sa teším, že sa v príjemnej športovej atmosfére  na  XXI. ročníku turnaja o „Superpohár starostu obce Donovaly a Mareka Hamšíka“ znovu stretneme,“ zhodnotil organizátor turnaja Jozef Varga.