Oslavy Dní mesta Banská Bystrica a Radvanského jarmoku sú v plnom prúde. Okrem celodenných akcii si v sobotný večer prišli na svoje aj milovníci zábavy a dobrej hudby, a to pri sérii koncertov na Námestí SNP a na pódiu pri Barbakane.

Dnes večer, resp. v noci sa na centrálnom pódiu na Námestí SNP v rámci tohtoročných osláv Dní mesta Banská Bystrica a 353. ročníka Radvanského jarmoku predstavilo viacero kvalitných umelcov. Hudobno-tanečný večer odštartoval o 18.00 h koncertom speváka horehronských piesní Jána Ambróza. O hodinu neskôr sa predstavila banskobystrická pop-rocková kapela Mukatado, po ktorej nasledovali najočakávanejšie koncerty Roba Opatovského s Monikou Bagárovou a následne koncert Petra Cmoríka s jeho hudobnou skupinou. O 22.00 h zakončil dnešný deň Mário Kovacs a Sabrosura salsa dance school svojím temperamentným tanečným vystúpením.

O zábavu a dobrú hudbu nebola núdza ani na vedľajšom pódiu pri Barbakane, kde sa o 17.15 h predstavili deti z celého sveta tancujúce za mier. Ďalej nasledovala rozprávka Drotári svetom za šťastím putujú v podaní spoločnosti veselých šermiarov Casanova, ktorých o 18.50 h vystriedali brušné tanečnice Alishaba. Deň uzavrelo vystúpenie kapely Pululu a následne koncert ďalšej kapely, v tomto prípade s názvom Sto múch.

Z večerných koncertov vám prinášame malú fotogalériu.