Quantcast

Ani tento pondelok nesmie chýbať pravidelný futbalový sumár. Na konci článku nájdete aj fotogalériu zo zápasu II. triedy skupiny A Malachov – Harmanec.

Doxxbet liga – skupina západ – 4. kolo

Dukla v sobotu hostila Pohronie, o troch bodoch pre hostí sa rozhodlo už v prvom polčase. Presadil sa Marek Frimmel a Patrik Abrahám. Pohronský celok bol lepším vo všetkých aspektoch hry a zaslúžene zvíťazil a udržal si tak líderskú pozíciu. Bystričania sa naopak topia na dne tabuľky bez zisku jediného bodu. Report aj s fotogalériou z tohto duelu nájdete tu.

Doxxbet liga – skupina východ – 4. kolo

V západnej skupine uspeli najmä domáce tímy, až na derby košických celkov, kde VSS porazilo najtesnejším rozdielom Lokomotívu gólom Horodníka zo 65. minúty a tak sa zaradilo medzi popredné mužstvá. Zvolenčania nestačili na prešovský Tatran. V prvej 45-minútovke gól nepadol. V druhom polčase to už bola exhibícia prešovského futbalistu Dávida Leška, ktorý najprv otvoril skóre z penalty v 55. minúty, druhý gól pridal o sedem minút a o ďalších sedem minút zavŕšil z ďalšieho pokutového kopu hetrik. Po tejto prehre Lokomotívy ju na čele tabuľky vystriedal naplno bodujúci Liptovský Mikuláš.

III. liga – 4. kolo

V tretej lige sa nedarilo zástupcom nášho regiónu. Kremnička zaznamenala prvú stratu bodov a to v Novej Bani. Až v 87. minúte rozhodol zápas Michal Kminiak. Pre Novú Baňu to bola premiérová výhra v sezóne a isto veľmi cenná. Rezerva Podbrezovej si rovnako ako Kremnička pripísala prvú prehru. Liptovský Hrádok nasmeroval za tromi bodmi v prvom polčase Peter Lovás, na začiatku druhého poistil náskok na 2:0 Matej Lovás a domáci si už tento výsledok udržali do konca. B-čko Pohronia odohralo stretnutie v Bytči, pričom oba celky nemali pred týmto súbojom na konte ani bod. V polovici prvého polčasu za Bytču otváral skóre Gajdošík, avšak vzápätí za tri minúty vyrovnal Macejko. O ďalšie dve minúty premenil pokutový kop Šimček a prinavrátil Bytči vedenie, ktoré vydržalo až do polčasovej prestávky. Už v 47. minúte sa porúčal po druhej žltej karte z ihriska strelec prvého gólu Pohronia a Šimček opäť rozvlnil sieť z bieleho bodu a šance Pohronia na bodový zisk klesli. Ďalší klinec do rakvy v podobe gólu na 4:1 prišiel už v 52. minúte, kedy Šimček zavŕšil hetrik v krátkom časovom slede. V 79. minúte oslabení hostia znížili na 2:4 z ich pohľadu zásluhou Gregáňa, no posledné slovo mali domáci, konkrétne ich kapitán Čikota, ktorý rozhodol o tom, že sa tento výsledok bude dať nazvať debaklom a že pohronský tím klesne na posledné miesto, kde sa nachádzala práve Bytča. Prekvapenie sa zrodilo v Lučenci, ktorý zdolal pomerne jednoznačne Makov. Postaral sa teda o jeho prvú stratu bodov a o svoj prvý triumf v tomto ročníku súťaže.

IV. liga – juh – 4. kolo

Jupie siahalo v nedeľu na tri body so silným súperom, s Revúcou. Až v 63. minúte sa otváralo skóre, podlavicko-badínsky tím posla do vedenia Peter Zehnal. V 79. minúte však bod pre Revúcu zachránil vyrovnávajúci Majerčík. B-čko zvolenskej Lokomotívy prehrávalo od 21. minúty, no dvomi gólmi Fujáka a jedným Balka napokon otočili nepriaznivý stav. Medzibrod si pripísal prvé zaváhanie a to v Poltári, napriek tomu vedie naďalej tabuľku.

V. liga – skupina C – 4. kolo

Šalková je aj po štvrtom kole stále lídrom tabuľky. V sobotu večer rozobrala Partizánov z Čierneho Baloga. Dva presné zásahy zaznamenal Palovič, jednej gól dal Šimčík, ktorý sa postaral o rozprávkový vstup do zápasu už v druhej minúte. Ďalej sa presadili Mikulec, Zimnikoval a Dobrík, ktorý uzavrel na 6:0 v 85. minúte. Sásová v hokejovej prestrelke tesne nestačila na Lovču, aj keď po polčase vyhrávala vďaka gólom Dubovického a Ondrejku 2:1. Dubovický skompletizoval v druhom polčase hetrik, ale ani to na body nestačilo. Kukučka a Páleník totiž v otočili v 82., resp. v 88. minúte z 3:4 na 5:4. Naďalej predvádza kvalitné výkony Brusno – Ondrej, čo sa ale nedá povedať o jeho nedeľňajšom súperovi – Selciach. Tie zostávajú na poslednom mieste, za Brusno – Ondrej sa presadil v druhej a 22-hej minúte Róbert Haviar a stanovil výsledok 2:0. Keby premenil v 67. minúte penaltu mohol navyše zavŕšiť hetrik. Rakytovce zase chceli nadviazať na výhru s Čiernym Balogom. V ceste im však stáli neporazené Hontianske Nemce. Tie sa ujali vedenia už v deviatej minúte gólom Šnajdera, v 18. minúte ale raky vyrovnali na 1:1 vďaka Murínovi a siahali na body. Druhé dejstvo už ale patrilo domácim, ktorý pretavili svoju snahu do dvoch gólov.

I. trieda – 4. kolo

Rezerva Šalkovej si hravo poradila s trápiacimi sa Strelníkmi a druhou výhrou v rade sa azda naladila na víťaznú vlnu. Skóre otváral aj uzatváral Jaroslav Baran, medzitým sa presadili Matúš Tuček s Jozefom Tenkelom. Neporazený Jakub si udržal svoju neporaziteľnosť a gólom z 87. minúty od Dikácza zdolal Osrblie. Mimoriadne sa darí Slovenskej Ľupči, ktorá v súboji posledného s druhým zdolala Nemeckú. Po zaváhaní Michalovej sa Ľupča dostala na vedúcu pozíciu.

II. trieda skupina A – 4. kolo

Králiky a Tajov sa postupne predierajú vyššie a vyššie v tabuľke. Králiky v debakli kola deklasovali už teraz posledné Staré Hory 9:0, za zmienku stojí najmä hetrik Handzuša. Tajov nemal problém poradiť si s Dúbravicou, tam hneď dvaja hráči zaznamenali hetrik. A to Patrik Greško a Rastislav Kollár, jednu trefu do čierneho pridal Peter Ursíny. Selce chceli po dvoch porážkach zabodovať naplno a nasmeroval ich k tomu na Horných Pršanoch v závere prvého polčasu Ján Rusko. V 74. minúte poistil vedenie B-tímu Seliec na 0:2 Martin Blaško a domáci sa zmohli už len na skorigovanie na 1:2, o ktoré sa pričinil Miroslav Trizna. Selciam sa tak podarilo získať prvé body.

II. trieda skupina B – 2. kolo

B-tím Čierneho Balogu v úvodnom kole pauzoval, no v sobotu vstúpil do sezóny ako sa patrí, keď zničil Pohronskú Polhoru. Treba spomenúť najmä štyri góly Miroslava Klimenta. Jediný tím, ktorý bodoval naplno aj v druhom kole je Heľpa, ktorá je teda na prvom mieste.

Tatran Čierny Balog B – Pohronská Polhora 9:0
Polomka – Dolná Lehota 2:5
Šumiac – Heľpa 1:4
Beňuš – Pohorelá 1:0

1. ŠK Heľpa 2 2 0 0 8:4 6
2. TJ Partizán Dolná Lehota 2 1 1 0 6:3 4
3. TJ Tatran Čierny Balog 1 1 0 0 9:0 3
4. TJ Mladosť Pohorelá 2 1 0 1 3:2 3