Uplynulý víkend bolo na programe predposledné jesenné 12. kolo nižších futbalových súťaží, takže niektoré mužstvá majú za sebou posledný domáci zápas v tomto roku. Slovenská Ľupča je neporazená aj po derby so Selcami, Badín uštedril debakel Šalkovej a na jeseň doma neinkasoval, treťoligisti z okolia doma vyhrali a zaujala aj výhra Starých Hôr v Riečke.

Dukla aj Podbrezová opäť s plným bodovým ziskom

Podbrezová vyhrala v druhej lige tretí zápas v rade, keď v piatok doma porazila rozdielom triedy B-tím Žiliny. Železiari strelili všetky tri góly v druhom polčase. V 53. minúte otvoril skóre Peter Kováčik, ktorý si z pozície pravého obrancu nabehol pred bránu, kde po spätnej prihrávke presne zakončil. V 78. minúte sa gólovou hlavičkou po rohovom kope prezentoval Boris Godál. V 84. minúte spečatil stav na konečných 3:0 zakončením na zadnej tyči Vladimír Kukoľ.

Aj banskobystrická Dukla si zmerala sily s rezervou fortunaligistu, keď v sobotu na zrekonštruovaných Štiavničkách porazila najtesnejším rozdielom béčko Slovana. Viac o návrate mužstva MFK Dukla Banská Bystrica na Štiavničky sa dozviete vo fotoreportáži.

Rakytovce, Kováčová aj Podkonice doma víťazne

Traja treťoligisti z Banskej Bystrice a okolia sa cez víkend naposledy v tomto roku predstavili na domácej pôde. Rakytovce boli doma jasným favoritom proti predposlednej Rimavskej Sobote. „Raky“ poslal do vedenia v 38. minúte po rohovom kope Erik Gaško. Druhý gól domácich pridal v 83. minúte na dvakrát Jaroslav Vavák.

Podkonice v tabuľke predbehli Lučenec, ktorý v 12. kole TIPOS III. ligy stred doma zdolali najtesnejším rozdielom. O jediný gól stretnutia sa v 74. minúte po dlhom nákope pred bránu hostí postaral Patrik Lašút. Kováčová sa proti Liptovskému Hrádku ujala vedenia v 35. minúte po premenenej penalte v podaní Vladislava Slováka. Hostia síce v úvode druhého polčasu odpovedali zásahom Ilijina, no v 53. minúte prinavrátil domácim vedenie a rozhodol o výhre Kováčovej v pomere 2:1 René Duda.

Badín nedal v derby šancu Šalkovej a doma na jeseň neinkasoval

Lákadlom 12. kola IV. ligy skupiny JUH bolo sobotné stredoslovenské derby medzi Badínom a Šalkovou. Badínčania potvrdili výbornú jesennú formu na domácom trávniku, keď na ňom vyhrali aj siedmy zápas, pričom doma nedostali ani gól. Skóre stretnutia proti Šalkovej otvoril už v 2. minúte hlavičkou po centri zľava Lukáš Laksík.

V 5. minúte sa po chybe hostí v rozohrávke kopu od brány strelecky presadil Ján Vician. V 13. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Erik Hudec, ktorý si nabehol pred bránu na center a presne zakončil. V 19. minúte zvyšoval Hudec svojím druhým gólom už na 4:0, keď sa dobre zorientoval v šestnástke a od žrde poslal loptu do brány.

Mužstvá išli do šatní za stavu 5:0, keďže v závere prvého polčasu bol na konci peknej kombinačnej akcie domácich Filip Rafanides. Krátko po zmene strán zavŕšil hetrik Hudec, ktorý sa presadil hlavičkou na zadnej tyči po centri z pravej strany. Siedmy gól Badína pridal v 72. minúte Ján Vician z penalty a v 89. minúte spečatil stav stretnutia na konečných 8:0 Lukáš Laksík.

V nedeľu si zas Medzibrod rozdelil body s Partizánom Čierny Balog po remíze 1:1. Zvolen uspel v podpolianskom derby na pôde Detvy najtesnejším rozdielom a dostal sa tak z poslednej priečky tabuľky. Viac o tomto zápase sa dozviete a fotogalériu nájdete v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk.

Sásová deklasovala Krupinu, Hrochoť už nie je posledná

Šlágrom 12. kola V. ligy skupiny C bol nedeľný súboj lídra zo Slovenskej Ľupče a dovtedy piatych Seliec. Diváci v Ľupči čakali na gól len do 5. minúty, kedy poslal domáce mužstvo do vedenia Tomáš Klinec. Odpoveď Seliec prišla už o necelých desať minút neskôr, keď na 1:1 vyrovnával kapitán hostí Filip Koctúr.

Takmer po polhodine hry poslal lídra opäť do vedenia Ivan Pipich. Po zmene strán pridal svoj druhý gól v zápase Tomáš Klinec, a Slovenská Ľupča tak porazila Selce 3:1. Nováčik súťaže je tak aj po predposlednom jesennom kole bez prehry a tabuľku vedie o šesť bodov. Zo zápasu Slovenská Ľupča – Selce vám prinášame aj fotogalériu.

Už v sobotu hrala doma Sásová, ktorá porazila Krupinu presvedčivo 6:2. Po dvoch góloch si pripísal Andrej Dubovický a René Turčan, do streleckej listiny sa zapísal aj Oliver Ďurta a Juraj Veselovský. Hrochoť hostila v nedeľu v súboji posledného s predposledným Dobrú Nivu, ktorú vďaka gólu Iosifa Baitara porazila 1:0. Jakub vyhral v nedeľu šiesty zápas v rade, keď vďaka hetriku Michala Čiefa zvíťazil na pôde Hriňovej 1:3.

Priechod si doma poradil s Brusnom, Lučatín bodoval proti lídrovi

Aj I. trieda priniesla cez víkend niekoľko zaujímavých výsledkov. Ľubietová doma zaváhala proti Beňušu, ktorý odpovedal na rýchly gól Michala Lakomčíka zásahom Petra Šperku po nepriamom voľnom kope. V druhom polčase poslal hostí do vedenia Tomáš Giertl a desať minút pred koncom zvýšil na 1:3 Michal Floch. Baník už len v samom závere skorigoval stav na konečných 2:3 gólovou hlavičkou Vladimíra Sauku.

Líder tabuľky z Osrblia viedol v Lučatíne po premenenej penalte Mateja Trnika a góle Filipa Švédu 0:2, no tri body nezískal. Lučatín sa postaral o prekvapenie, keď v závere zápasu najprv z bieleho bodu znížil brankár Martin Kučera a krátko na to vyrovnal na 2:2 Ondrej Turčan. Priechod si doma poradil s Brusnom výsledkom 3:1 a Hronec sa bodovo priblížil Osrbliu, keď porazil Poniky 1:0.

Hiadeľ získal druhý bod, Staré Hory vyhrali v Riečke

O jedno z prekvapení víkendu sa postarali hráči Hiadľa, ktorí doma hostili Malachov. Hostí poslal do vedenia v 26. minúte Marek Drieňovský, no krátko po zmene strán vyrovnával Marek Blaško. Stav 1:1 platil len chvíľu, keďže v 54. minúte prinavrátil Malachovu vedenie Ján Bartolovic. Po vyše hodine hry však vyrovnal na 2:2 Miroslav Brna, a beznádejne posledný celok II. triedy tak získal druhý bod v sezóne.

Riečka prežíva vydarenú jeseň, no v 12. kole doma podľahla Starým Horám. Po góloch Branislava Halupku a Tomáša Libiča síce domáci viedli od 14. minúty 2:0, ale Staré Hory dokázali zápas otočiť a zvíťaziť 2:4. O góly hostí sa postarali Miroslav Janovec, Martin Ulehla, Richard Lupták a Peter Širáň.