Na banskobystrickom zimnom štadióne sa v nedeľu podvečer odohral súboj druhého celku Tipsport extraligy s prvým. Už to sľubovalo vynikajúci hokej, ktorý napokon naozaj nechýbal a pridalo sa i množstvo gólov.

HC ’05 B. Bystrica – HC Košice 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 6. Heizer, 37. Macík, 38. Kafka, 42. Zigo – 20. Češík, 44. Konečný, 49. Nagy. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 2 115 divákov.

Zostava HC ’05 B. Bystrica: Kalemba – Martin, Saracino, Meland, Macháček, Rosandič, Bambúch – Kafka, White, Handlovský – Macík, Hudec, Matúš Chovan – Lamper, Zigo, Lunter – Hegyi, Heizer, Dolník.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, Banská Bystrica, 20.10.2013Zostava HC Košice: Hylák – Kolba, Macejko, Martin Chovan, Štrbák, Cebák, Šeda – Spilar, Slovák, Nagy – Bicek, Marcinko, Sojčík – Svatoš, Bartoš, Jenčík – Jokeľ, Češík, Konečný.

Domácim vyšiel úvod zápasu, keď si nad vicemajstrom dokázali vytvoriť výraznejšiu prevahu. V závere šiestej minúty využil presilovú hru Radomír Heizer a po prvýkrát potešil viac než dve tisícky divákov na tribúnach. Aj napriek pretrvávajúcej prevahe HC ’05 hostia v závere prvej tretiny vyrovnali, keď sa gólovo presadil bývalý hokejista Banskej Bystrice Matej Češík.

Aj keď v druhej časti hry sa už hra vyrovnala, góly strieľali barani. V 37. minúte opäť strhol vedenie v prospech domáceho celku Radoslav Macík a o necelú minútu ho potvrdil ešte aj Petr Kafka, ktorý zúžitkoval Bambúchovu prihrávku.

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, Banská Bystrica, 20.10.2013Keď hneď v úvode poslednej tretiny zvýšil Tomáš Zigo na 4:1, ešte nevedel, aký bude jeho gól dôležitý. Východniari s kádrom nabitým veľkými hokejovými menami totiž nabrali druhý dych. Najskôr po Svatošovej nahrávke znížil na 4:2 Rastislav Konečný a o päť minút na to pridal ďalší gól aj Ladislav Nagy. Lenže snažili sa ďalej aj domáci, a aj keď už vpredu neboli úspešní, dokázali tak zmierňovať pokusy o tlak Košíc. Tým už nevyšla ani záverečná power-play a HC ’05 si tak pripísalo významnú výhru. Országhovi zverenci stiahli trojbodovým ziskom tabuľkový náskok Košíc len na dva body. Najbližšie sa banskobystrickí hokejisti predstavia v piatok v Nitre.