Po dvojmesačných letných prázdninách dnes čakal na banskobystrických žiakov netradičný začiatok školského roka. Na podujatí My všetci školou povinní sa v dopoludňajších hodinách stretli na Námestí SNP základné aj stredné školy, aby sa vzájomne spoznali a ukázali svoje mladé talenty.

20130903_110926,,Slávnostné otvorenie školského roka sa nám podarilo zvládnuť úspešne. Stredoškoláci si pripravili pre deviatakov i svojich spolužiakov pestrý program. Boli sme doslova prekvapení z niektorých výkonov, ktoré zanechali na pódiu,“ hodnotí akciu organizátorka Lenka Sršňová.

Na podujatí My všetci školou povinní, ktoré sa uskutočnilo pod taktovkou Rady študentov mesta Banská Bystrica, sa zúčastnilo 10 stredných škôl a gymnázii. ,,Pozornosť divákov dokázali pritiahnuť aj žiačky Strednej odbornej školy Príboj, ktoré upútali módnou prehliadkou a ukážkami líčenia. Mňa osobne však najviac zaujala školská kapela z Gymnázia Adreja Sládkoviča,“ približuje Jaroslav Dodok z Rady študentov.

Prezentácia škôl deviatakov zaujala

Zúčastnené stredné školy a gymnáziá sa mali možnosť prezentovať nielen na pódiu rôznymi vystúpeniami a rozhovormi, ale svoju školu predstaviť aj v okolitých propagačných stánkoch. Deviataci tak mali možnosť spoznať okrem študijných odborov a profesorov i mimoškolské aktivity. Najviac sa zaujímali o prospekty a fotografie zo školských akcií.

Podujatie My všetci školou povinní sa uskutočnilo pod záštitou Banskobystrického samosprávneho kraja a bolo súčasťou projektu Berte nás vážne, ktorý finančne podporila Európska komisia.