BBonline.sk (P. Mútňan, R. Blaško, foto: I. Golembiovský) | 13.5.2019

Spolu 378 gólov padlo uplynulý víkend v stretnutiach malého futbalu, čo činí priemer takmer 12 presných zásahov na zápas. Prinášame vám kompletný sumár aj s fotogalériou.

I. liga – 12. kolo

Šláger kola medzi dvomi stopercentnými týmami Skackavou a Uniosom priniesol veľkú drámu. Hráči Uniosu vstúpili do stretnutia lepšie a vytvorili si dvojgólový náskok, no Skackavá do polčasu stihla vyrovnať. Po zmene strán sa dokázali presadiť iba hráči Skackavej a po výhre 6:3 získali dôležité víťazstvo v boji o titul. Sériu piatich prehier prelomili SKYY, ktorí vyrovnaný súboj proti Simačeku zlomili na začiatku druhého polčasu. Pri streleckej chuti boli v 12. kole FC Nemce a Bianconeri. Výhru Nemiec 16:6 s Galacticos režíroval dvanásťgólový Branislav Krajčír, ktorý je zároveň s 57-gólmi najlepší strelec súťaže. O jeden presný zásah viac ako Nemce strelili Bianconeri proti trápiacim sa Godzilám. Pre Bianconeri to bola už štvrtá výhra v sérii, ktorá ich vyšvihla už na 8. miesto.

LazioArsenal FC 6:3 (1:1)

Góly: Pavel Širka 2, Richard Ševčík 2, Daniel Priadka, Pavol Joščák – René Turčan 3

SkackaváUnios 6:3 (3:3)

Góly: Jakub Kučera 2, Peter Vajda 2, Roland Valent, Adam Petrík – Ľubomír Štelcl, Tomáš Považan, Michal Rusnák

ŽK: Michal Bobor (Unios)

SimačekSKYY 2:7 (2:3)

Góly: Richard Zima, Peter Skubinčan – Lukáš Mesík 2, Michal Číž 2, Marián Hamza 2, Peter Číž

Nemce 2012“Chalani” 3:2 (2:1)

Góly:

GalacticosFC Nemce 6:16 (2:7)

Góly: Patrik Tužinský 4, Filip Kalavský, Michal Greško – Branislav Krajčír 12, Daniel Kiedžuch 2, Milan Adam, Jakub Bartkovič

Nulová šancaŠK Rock Build Remio 3:13 (1:7)

Góly: Peter Dobrota, Michal Badinský, Miroslav Daubner – Filip Rafanides 5, Daniel Kohút 4, Jaroslav Jakubis, Stanislav Pecník, Oliver Ďurta, Róbert Dlhoš

ŽK: Lukáš Gregor (Nulová šanca)

IQBežný štandard 5:0 kontumačne

BianconeriGodzily 17:8 (7:4)

Góly: Marián Sanitra 6, Lukáš Berec 4, Vladimír Giertl 3, Kristián Simeonov 2, Martin Kučera 2 – Andrej Dubovický 7, Robert Dočkal

ŽK: Marián Sanitra (Bianconeri)

FK PlusFK 98 Slovenská Ľupča 6:6 (4:4)

Góly: Ján Smatana 3, Ján Štubian 2, Ivan Kováč – Tomáš Dávid 5, Radoslav Dula

ŽK: Ján Štubian (FK Plus) – Tomáš Dávid, Michal Stanko (FK 98 Slovenská Ľupča)

II. liga skupina o titul – 2. kolo

V kolísavých výkonoch pokračujú Tigers United. V skupine o titul prehrali aj svoj druhý duel, tentokrát nad ich sily bol FC Dan. Ten po jasnej výhre 10:3 a zaváhaní TriPe sa dostal už na druhú priečku. TriPe v súboji druhého s prvým jasne podľahlo Trendu. Líder si už v prvom polčase vypracoval štvorgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte zveľadil. V treťom stretnutí mali výborne rozohranú partiu Pingoši. Po prvej dvadsaťpäťminútovke viedli nad 2. MK Tami 3:1. Hráči Tami v druhom polčase zabrali a dokázali duel otočiť vo svoj prospech, keď strelili štyri góly a radovali sa z víťazstva 5:4.

FC Dan – Tigers United 10:3 (6:1)

Góly: Dávid Kaňuk 3, Michal Figúr 2, Róbert Štrbak 2, Peter Kobora, Peter Šulek, Michal Phanvan – Patrik Greško, Martin Hríbik, Ivan Širka

TriPe – Trend 4:11 (1:5)

Góly: Peter Lübeck, Peter Pikula, Ivan Gašparík, Andrej Petrovič – Matej Rudnický 4, Martin Janík 2, Pavol Poljovka, Ondrej Poljovka, Roman Štrba, Maroš Rudnický, Daniel Crman

Pingoši – 2. MK Tami 4:5 (3:1)

Góly: Radoslav Vaterka 2, Miloš Potančok, Michal Vilímek – Jakub Tóth 2, Michal Zvalo, Roman Radoš, Milan Patráš

ŽK: Roman Radoš, Tomáš Konkoľ (2. MK Tami)

II. liga skupina o záchranu – 2. kolo

Z troch zápasov skupiny o záchranu sa zrodili až dve remízy. V obidvoch nerozhodných dueloch bol po polčase stav 3:1. Erime ani ŠKP B200 nestačil tento náskok na zisk všetkých bodov. Erima “98” si body rozdelila po prestrelke 6:6 s Riečkou a ŠKP B200 po remíze 4:4 s EFCE Brocak. Výborný obrat sa podaril Aquaduxu. Ani dvojgólová strata po polovici zápasu ich nezlomila a v nasledujúcom priebehu už skórovali proti FC Joga Bonito výhrade iba jeho hráči.

Erima “98” – FC Corgoň Pub Riečka 6:6 (3:1)

Góly: Miroslav Bučko, Roman Demjan 2, Ján Abrahám 2, Roman Olejník – Miroslav Necpal 3, Branislav Halupka 2, Radoslav Petrík

ŽK: Matúš Vesel (Erima “98”)

EFCE Brocak – ŠKP B200 4:4 (1:3)

Góly: Jaroslav Pĺžik 3, Martin Lišiak  – Ján Faško, Marek Polóny, Lukáš Kucbel, Pavol Spodniak

ŽK: Ján Faško (ŠKP B200)

FC Joga Bonito – Aquadux 3:5 (3:1)

Góly: Milan Medľa, Martin Auxt, Peter Šipula – Radovan Kulík 2, Peter Stano 2, Sebastián Caban

III. liga – 13. kolo

Všetky stretnutia 13. kola III. ligy skončili jasnými výhrami papierových favoritov minimálne o tri góly. O menšie prekvapenie sa postarali iba hráči Alcatrazu. Tí vyškolili Ateeray z efektivity a nasúkali mu jedenásť kusov. Pre Ateeray to bola prvá prehra po štyroch výhrach a spadli z tretej na piatu priečku. Na čele tabuľky strelcov si vďaka štyrom presným zásahom proti Helliusu zvýšil náskok Michal Čief. Ten režíroval výhru svojej Mladosti 8:4. Za ním zaostával o štyri góly Viktor Čaniga zo Starých pánov. Proti Malonas strelil hetrik a iba gól mu chýba k okrúhlej tridsiatke strelených zásahov. Starí páni aj za pomoci Čanigu nezaváhali a porazili Malonas 9:2. Po dvoch prehrách bodovali naplno hráči Sosaurusu. Proti FC Salve zlomili duel až v druhom polčase, ktorý vyhrali 3:0 a celkovo zvíťazili 4:1.

AlcatrazAteeray 11:1 (3:0)

Góly: Ján Kuník 6, Jozef Grík 3, Vladimír Kán 2 – Tomáš Gregor

ŽK: Ivan Rybársky (Ateeray)

Mladosť BCFHellius 8:4 (4:2)

Góly: Michal Čief 4, Marek Baláž 2, Ján Čief, Filip Samson – Martin Mrváň 2, Jakub Čupka, Matej Lukaj

SosaurusFC Salve 4:1 (1:1)

Góly: Tomáš Čierny 2, Matej Pánek, Jozef Tenkel – Michal Dien

AjaxDream Team 2:9 (2:5)

Góly: Róbert Sečkár, Ján Šimčík  – Patrik Čiliak 3, Jozef Budaj ml. 2, Adam Styk 2, Maroš Čunderlík, Paľo Lichý

Starí pániMalonas 9:2 (4:1)

Góly: Peter Matuška 3, Viktor Čaniga 3, Karol Fraňo, Jozef Hirschman, Tomáš Kocka – Jakub Javorka, Martin Strečok

IV. liga – 13. kolo

Chránená dielňa prehrala prekvapujúco už druhý zápas v rade, keď tentokrát obdržala poriadny debakel v pomere 1:15 od Enza a prišla tak o líderskú pozíciu v tabuľke. Na tej ju vystriedala Hančurka Team, ktorá si poradila s Juniperusom. Na góly bohatý zápas priniesol výhru 14:8 pre nového lídra IV. ligy. Juniperus tak na jar ešte nevyhral. Na špicu tabuľky sa prediera ambiciózny Ortotech, ktorý si poradil s posledným Vikingom Stavangerom hlavne vďaka dobrému druhému polčasu a natiahol tak svoju peknú sériu bez prehry. V zápase tímov zo spodnej polovici tabuľky si Atak poradil s Bezvetrím a tabuľkoví susedia Adrenalín a Bývala Vlkanová si body rozdelili po chudobnej remíze 2:2.

Chránená dielňaEnzo 1:15 (1:9)

Góly: Patrik Očenáš – Tomáš Černík 4, Jakub Zigo 4, Ivan Hák 3, Tomáš Hlavatý 3, Ľuboslav Soják

Viking StavangerFC Ortotech 2:10 (1:2)

Góly: Matúš Tuček, Patrik Bálint – Samuel Prokaj 4, Peter Konder 2, Erik Muránsky 2, Peter Pinter, Michal Kolář

AtakBezvetrie 6:2 (3:1)

Góly: Andrej Puzio 4, Peter Dobrík, Vladimír Kysel – Martin Michal, Martin Glončák

AdrenalínBývalá Vlkanová 2:2 (1:1)

Góly: Karol Polák, Stanislav Lešták – Michal Vronský 2

ŽK: Martin Pocklan (Adrenalín)

Hančurka TeamFC Juniperus 14:8 (6:1)

Góly: Andrej Glemba 6, Lukáš Kajda 3, Miroslav Samolej 2, Juraj Soják 2, Pavol Kajda – Jakub Klačan 4, Marek Patráš, Mário Maruniak, Martin Blaško, Vladimír Túry

V. A liga – 13. kolo

V tomto kole sme mali možnosť vidieť hneď tri dvojciferné víťazstvá. Králičania naďalej bojujú o postup a v povinnej jazde s posledným ToJeJedno si udržali čisté konto a nastrieľali až 16 gólov. Strelecky aktívny bol aj Partizán, ktorý nadelil Strechám trinásť gólov a odlepil sa od nich v tabuľke na rozdiel šesť bodov. R.W.A. ťahá hrozivú sériu prehier a tentokrát podľahlo Zlepencu, ktorý sa tak môže odlepiť z predposledného miesta už v najbližších kolách. O špicu bojuje Ic-Line, ktoré deklasovalo AC Tornádo vysoko 14:2. Najtesnejší zápas odohrali ANK Pegi a FC Fončorda, ktorá vyhrávala po prvom polčase 4:1, ale Pegi sa na svojho súpera doťahovalo, lenže zápas nakoniec prehralo výsledkom 5:7.

ToJeJednoKráličania 0:16 (0:10)

Góly: Peter Handzuš 6, Andrej Bíreš 5, Ján Pavlík 2, Ondrej Zrubák, Matúš Kollár, Filip Fáb

Strechy BBPartizán BB 5:13 (1:5)

Góly: Marián Naštický 4, Lukáš Vešelényi – Ján Oláh 4, Lukáš Koppa 3, Adam Valent 3, Ján Král 2, Michal Slovák

ŽK: Jozef Lašák (Partizán BB)

ZlepenecR.W.A. 7:3 (3:0)

Góly: Matej Balga 3, Radovan Nehéz 3, Jozef Šimo – Štefan Majerský 2, Rastislav Bartelt

AC TornádoIc-Line 2:14 (1:6)

Góly: Michal Kucka 2 – Volodymyr Petrunenko 6, Artur Yashkin 2, Oleh Tsymerman 2, Islam Niyazov 2, Dmytro Piddulnyi 2

ŽK: Dmytro Piddulnyi (Ic-Line)

ANK PegiFC Fončorda 5:7 (1:4)

Góly: Maroš Sobotník 3, Michal Dropčo, Miroslav Kupec – Lukáš Winter 3, Peter Škvarka 3, Martin Kozák

V. B liga – 15. kolo

V tomto kole oddychovalo Sacie komando, ktoré bojuje o postup do vyššej ligy. Na prvé miesto sa tak dostali o bod Amatéri, ktorí remizovali s CFBG výsledkom 4:4. Posledná Hrča siahala na body v zápase s BuKom, ale v tomto na góly chudobnom stretnutí nakoniec stratila vedenie z prvého polčasu a prehrala 1:2. Run, ktorý tiež bojuje o postup, zvládol svoj duel s Medojedom a vyhral vďaka siedmym streleným gólom.

FK AmatériCFBG 4:4 (2:2)

Góly: Martin Roháč 2, Miroslav Repčín, Lukáš Hazucha – Igor Knopp 3, Denis Dobrocký

ŽK: Tomáš Pavčiak (CFBG)

HrčaBuK 1:2 (1:0)

Góly: Michal Filipi – Marián Čunderlík, Miloš Mišány st.

RunFC Medojed 7:3 (3:1)

Góly: Juraj Ličák 2, Michal Ďurica 2, Erik Masár 2, Dušan Murgaš – Jakub Rosinský, Vladimír Klemanič, Ján Verner

ŽK: Filip Majer (FC Medojed)